Çözüldü Statik IP olup olmadığı nasıl öğrenilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nysentiera

Decapat
1 saat gibi bir zaman önce bir konu açtım IP adresim satışa sunuldu diye. Ben statik IP'im olup olmadığını bilmiyorum nasıl öğrenebilirim?

Olayı bilmeyenler için Discord'da yaşandı bu olay

Çözüm
İnternette IP adresim diye arat çıkan IP adresini kayıt et. Modemi kapatıp aç eğer IP aynı ise statiktir.
1 saat gibi bir zaman önce bir konu açtım IP adresim satışa sunuldu diye. Ben statik IP'im olup olmadığını bilmiyorum nasıl öğrenebilirim?

Olayı bilmeyenler için Discord'da yaşandı bu olay

Hangi ISS kullanıyorsun normalde modemi kapatıp açınca değişir ama Kablonet'te değişmiyor MAC adresine IP tanımladıkları için.

Hangi ISS kullanıyorsun normalde modemi kapatıp açınca değişir ama Kablonet'te değişmiyor MAC adresine IP tanımladıkları için.
Bende kablo net kullanıyorum. Bu IP yi dğeiştirmek için bir yöntem yok mu? Statik IP mi onuda bilmiyorum. Sadece evime internet bağlattım. Dilekçe vs. birşey verebiliyor muyuz? Ya da talep durumu var mı?

Bende kablo net kullanıyorum. Bu IP'yi değeiştirmek için bir yöntem yok mu? Statik IP mi onu da bilmiyorum. Sadece evime internet bağlattım. Dilekçe vs. bir şey verebiliyor muyuz? Ya da talep durumu var mı?

Müşteri hizmetleriyle konuşuyorsunuz hocam 126'yı arayıp. Siz Statik IP için ayrı bir hizmet almadıysanız muhtemelen değildir ama Kablonet'te uzun süre IP değişmeyebiliyor.

Müşteri hizmetleriyle konuşuyorsunuz hocam 126'yı arayıp. Siz Statik IP için ayrı bir hizmet almadıysanız muhtemelen değildir ama Kablonet'te uzun süre IP değişmeyebiliyor.
Değişmeyebiliyor derken, yani isteğimizi iletsek bile zorunlu olarak değiştirmiyorlar mı? Zorunlu olarak değiştirmiyorlarsa öneriniz nedir? Ne yapmam gerekiyor?

Kablo net üyeliğimi iptal etsem ve tekrar kablo net bağlattırsam bu sefer değişmiş olur mu IP yine?

Değişmeyebiliyor derken, yani isteğimizi iletsek bile zorunlu olarak değiştirmiyorlar mı? Zorunlu olarak değiştirmiyorlarsa öneriniz nedir? Ne yapmam gerekiyor?

Kablo net üyeliğimi iptal etsem ve tekrar kablo net bağlattırsam bu sefer değişmiş olur mu IP yine?
Yok şöyle, TürkTelekom'da modemi kapatıp açtığınızda IP adresi değişebiliyor ama biz Kablonet kullanıcılarının IP'si MAC adresi üstüne verildiği için modemi kapatıp açınca değişmiyor ayrıca değiştirmek için talepte bulunmamız gerekiyor. Üyeliği iptal etmeye gerek yok müşteri hizmetlerine sadece IP'nizin değiştirilmesini söyleseniz yeterli.

Geri
Yukarı