Çözüldü Statik IP olup olmadığı nasıl öğrenilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nysentiera

Decapat
1 saat gibi bir zaman önce bir konu açtım IP adresim satışa sunuldu diye. Ben statik IP'im olup olmadığını bilmiyorum nasıl öğrenebilirim?

Olayı bilmeyenler için Discord'da yaşandı bu olay

Çözüm
İnternette IP adresim diye arat çıkan IP adresini kayıt et. Modemi kapatıp aç eğer IP aynı ise statiktir.
Yok şöyle, TürkTelekom'da modemi kapatıp açtığınızda IP adresi değişebiliyor ama biz Kablonet kullanıcılarının IP'si MAC adresi üstüne verildiği için modemi kapatıp açınca değişmiyor ayrıca değiştirmek için talepte bulunmamız gerekiyor. Üyeliği iptal etmeye gerek yok müşteri hizmetlerine sadece IP'nizin değiştirilmesini söyleseniz yeterli.

Tamamdır. Bunu yapacağım. Fakat anlamadığım tek bir şey kaldı. Bu IP değişikliği dinamik IP mi oluyor yoksa Statik IP değişikliğimi oluyor? Yani kalıcı olarak atanan IP adresimi değişiyor?

Tamamdır. Bunu yapacağım. Fakat anlamadığım tek bir şey kaldı. Bu IP değişikliği dinamik IP mi oluyor yoksa Statik IP değişikliğimi oluyor? Yani kalıcı olarak atanan IP adresimi değişiyor?
Sizin bir Statik IP hizmetiniz yoksa Dinamik IP'niz vardır herkeste olduğu gibi. Değişen Dinamik oluyor bizde sadece Dinamik diğer operatörler gibi sürekli değişmiyor ve arayarak değiştiriyoruz.

Sizin bir Statik IP hizmetiniz yoksa Dinamik IP'niz vardır herkeste olduğu gibi. Değişen Dinamik oluyor bizde sadece Dinamik diğer operatörler gibi sürekli değişmiyor ve arayarak değiştiriyoruz.
Hocam modem resleyince Hız testi kısmında çıkan İP nin mi değişip değişmediğine bakıyoruz yoksa CMD ye ipconfig yazınca çıkan IPV4 kısmına mı ?
bu işlerin cahiliyim kusura bakmayın.

Hocam modem resleyince Hız testi kısmında çıkan İP nin mi değişip değişmediğine bakıyoruz yoksa CMD ye ipconfig yazınca çıkan IPV4 kısmına mı ?
bu işlerin cahiliyim kusura bakmayın.
Hız testi kısmında gözüken. Ama artık genel olarak fiber vs. bağlantılar daha yaygın olduğu için IP adresleri modem MAC adreslerine göre veriliyor. Operatör değiştirmek isterse değiştiriyor istemezse sabit gibi kalabiliyor bir süre.

Yeni konular

Geri
Yukarı