Statik IP ping stabilitesini etkiler mi?

DerratiX

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Pingimden gayet memnunum. Tabii bu olay sadece sabahları ve ikamet ettiğim yerin kalabalık olmadığı zamanlar için geçerli. Akşamları özellikle saat 8'den sonra ping değerlerim hiç stabil olmuyor. Sürekli inip çıkıyor. Ramazan bayramında buraya bir sürü insan geldiğinde de aynı şekildeydi.

Sorum şu, statik IP alsam bu sorun bir nebze çözülür mü? İnterneti daha stabil yaptığını duymuştum. Başka çözümleriniz varsa dinlemek isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Statik IP'nin pek etkisi olmaz. Aşağıdaki konuya göz atabilirsin.

Peki bu CGNAT cihazlarına çarpmadan veri gönderme olayından dolayı pingim azalmaz mı? Türk Telekom altyapısı kullanıyorum. ISS'im Türk Telekom. Sadece onun altyapısı var.

Ping'i düşürmek istiyorsan. Pingin neden ve tam olarak nerede oluştuğunu bulman gerek yani senden kaynaklı mı yoksa internet servis sağlayıcıdan kaynaklı mı?

Ping'i düşürmek istiyorsan. Pingin neden ve tam olarak nerede oluştuğunu bulman gerek yani senden kaynaklı mı yoksa internet servis sağlayıcıdan kaynaklı mı?

Türk Telekom ile birçok kere görüştüm. Bana her seferinde onlardan dolayı bir problem olmadığını, iç hat problemi olabileceğini söylediler. Modemim eski bayağı. 6-7 senelik. Altyapım ise önceden böyle ping değerleri vermiyordu. Hatta, önceden sabit ping alıyordum her zaman ve internetim 29 Mbit'Ti.
Şu anda maksimum 20 Mbit alıyorum.

Modemden dolayı olabilir evet bu öğrenmenin yolu basit tracert komutu ile bunu kolayca öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki videoda tam da bu konuyu anlatıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Modemden dolayı olabilir evet bu öğrenmenin yolu basit tracert komutu ile bunu kolayca öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki videoda tam da bu konuyu anlatıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür ederim eve gidince deneyeceğim. Denediğimde tekrardan sizi etiketleyip sonuçlarımı bu konuda paylaşmamın bir mahsuru var mı?

@ByCrypto.
Hocam dediğiniz tracert olayını yaptım.

Değerler bu şekilde. Farklı bir siteye tracert uygulamam lazım mı?
Bu arada en üstte ADSL yazıyor. O bağlantımın ADSL olduğunu mu belli ediyor acaba? Ben VDSL paket kullanıyorum da.
1654179836429.png

Birde, internet hat değerlerim şu şekilde. Belki yardımcı olur.
1654179959829.png

ADSL yazdığına takılmayın hocam Modem'de bir sıkıntı yok gibi görünüyor hat değerlerinizde iyi sorun büyük ihtimalle hat kaynaklı. Yoğun saatlerde böyle sorunlar olabiliyor.

Geri
Yukarı