Steam 10 dakikada 800 TL harcama için hesabı kısıtladı

LuHuLu

Centipat
Önceki gönderimde Fiverr'dan 160 dolar kazandığımı belirtmiştim, para 1 saat önce geldi. Arkadaşlara ve kendime oyun alayım dedim. Arkadaşlara toplam 300 lira değerinde oyunlar aldım. Sonra kendi istediğim oyun (500 lira) için hesaba 510 lira yükledim. Yükledikten sonra bir uyarı çıktı.

1620125208122.png

Kısa sürede yüklü para harcadığım için Steam beni dolandırıcı zannetti.
Steam Destek'e yazdım ama hesabımın kapatılmasından korkuyorum, malum 5 yıllık hesap. Sizce kapatılır mı? Yüklü oyun almama gibi bir kural var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceki gönderimde Fiverr'dan 160 dolar kazandığımı belirtmiştim, para 1 saat önce geldi. Arkadaşlara ve kendime oyun alayım dedim. Arkadaşlara toplam 300 lira değerinde oyunlar aldım. Sonra kendi istediğim oyun (500 lira) için hesaba 510 lira yükledim. Yükledikten sonra bir uyarı çıktı.

Eki Görüntüle 1006620

Steam Destek'e yazdım ama hesabımın kapatılmasından korkuyorum, malum 5 yıllık hesap. Sizce kapatılır mı? Yüklü oyun almama gibi bir kural var mıdır?

İllaki destek yardim edecektir de bu Fiverr dedigin yer Bionluk vb. gibi tasarim falan yaparak freelancer olarak para kazanilan bir yer sanirim ve sen orada ne yaptinda 160 dolar kazandin? Belki biz de yapariz :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam para harcadınız diye hesabınızı banlamazlar banlayamazlar merak etmeyin muhtemelen koruma amaçlıdır destek ile irtibata geçin 1 hafta bekleme süresi gibi bir şey vermişlerdir tahminimce. Destek olayı aydınlatacakdır.

Eki Görüntüle 1006620

Bu zaten hesabın orijinal sahibini korumak için yapılmış bir şey :) Steam desteğe yazarsan senin gerçek sahibi olduğunu kanıtlamanı isterler. Sonra da kısıtlamayı kaldırırlar. Merak etme korkacak bir şey yok.

Hocam para harcadınız diye hesabınızı banlamazlar banlayamazlar merak etmeyin muhtemelen koruma amaçlıdır destek ile irtibata geçin 1 hafta bekleme süresi gibi bir şey vermişlerdir tahminimce. Destek olayı aydınlatacakdır.
tamamen şans eseri, yaptığım iş 5 dolardı bir adam geldi 200 dolara benim işin 10 katı zor bi şeyi yapmamı istedi ben de yaptım Fiverr da payını kesince bana 160 dolar kaldı.
Bu zaten hesabın orijinal sahibini korumak için yapılmış bir şey :) Steam desteğe yazarsan senin gerçek sahibi olduğunu kanıtlamanı isterler. Sonra da kısıtlamayı kaldırırlar. Merak etme korkacak bir şey yok.
Neyseki bütün bilgilerim elimde Recovery koddan tut Steam Guard'a, umarım dediğiniz gibi olur.
Güncelleme: Steam 5 saat sonra kaldırdı kısıtlamayı, hiç bir şey sormadılar sadece inceledik düzelttik dediler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı