Steam: 23 Mbps indirme hızı gösteriyor ama en fazla 6 Mbps indiriyor

Oxynos44

Hectopat
Steam'de oyun indiriyorum/güncelliyorum, indirme hızım 23 Mbps ama saniyede 6 Mbps'nin üstüne çıkmıyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Çözüm
Sıkıntı şu, Mbps ve MBps aynı değildir. Birisi Megabit, birisi Megabytedır. 1 MBps, 8 Mbps'ye denktir. Yani siz teorik olarak yaklaşık 2,8 MB indiriyorsunuz saniyede. Bence sizin sıkıntınız bu, Mbps yazdığını farkettim.
1-Yani 22Mbps demek saniyede 22MB indirmek demek anlamına gelmiyor.

3-Yanlış klama yapmışım. normalde bize 72 dediler o kadar beklemiyordum zaten ama Steam'de saniyelik indirme hızım 22Mbps ama kendim hesapladıgımda en fazla 6 Mbps indiriyor saniyede. Yani mesela 0.500GB iken 1 saniye sonra 0.522 olması gerekirken 0.506 GB oluyor.

3-Bu arada olması gerekirken falan diyorum ama yanlış biliyor olabilirim insanlık hali.

Ben yazarken cevap vermissin sağ olun hepinize de iyiakşamlar. Bu arada İstanbuldaysanız deprem saat 4 de bir daha olacak diyorlar hazırlığınızı yapın.
Evet, 22 Mbps ise bu yaklaşık saniyede 2,8 MB indireceğiniz anlamına gelir. 22 MBps ise saniyedse 22 MB anlamına gelir. İnternet servis sağlayıcıları, Mbps ile fiyat veriyor, millet 35 Mbps diye alıyor, iyiymiş diyor, bir bakıyor, çok da hızlı değil aslında. Çünkü 4,2 MB gibi bir indirme hızı veriyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı