Steam Aile paylaşımı mantığı nedir?

Quotes

Centipat
Aile paylaşımı yaptıktan sonra sadece 1 kişi oynanabiliyor diye biliyorum. Aile paylaşımı yaptıktan sonra kendi kütüphanemde oyun oynayabilir miyim? Mesela diğer Steam hesabı oyunda onun kütüphanesindeki oyunlar harici kendi kütüphanemdeki oyunlardan birini oynayabilir miyim? Yoksa sadece tek bir kişimi oynayabiliyor?

Aile paylaşımı yaptıktan sonra sadece 1 kişi oynanabiliyor diye biliyorum. Aile paylaşımı yaptıktan sonra kendi kütüphanemde oyun oynayabilir miyim? Mesela diğer Steam hesabı oyunda onun kütüphanesindeki oyunlar harici kendi kütüphanemdeki oyunlardan birini oynayabilir miyim? Yoksa sadece tek bir kişimi oynayabiliyor?
Aile paylaşımı destekleyen her oyunu aile bireylerinin kendi hesabında oynamasını sağlamaktadır.
Oyunun sahibi oyuna aile üyelerinden biri oynaması sonucunda oyunu devralır ve oyunu oynayan üye oyundan çıkar.
Yanlız her oyun aile desteklemez bunu bilmeniz gerekir.

Karşı tarafın oyunu oynarken çevrimdışı olması gerekiyor. Bu çok can sıkıcı. Aile paylaşımı iyi bir olay. Karşı taraf çevrimiçi olunca bağlantı kopuyor. Güzel bir şey ama en iyisi tek tabanca.

Ben aynı oyun haricinde herhangi bir oyuna girince direkt oynanıyor diye biliyordum. O zaman saçma bir şeymiş bu paylaşım. Hesap satışı yapılmasıyla aynı şey gibi. Oyuna girebilmek için çevrimdışı olacaksın.

Karşı taraf ta çevrimdışı olabilir. Kendim kullandım. Bir oyunu görmek açısından güzel bir şey. Uzun süreli bir oyun için mutlu edici değil. Adam gibi paylaşın oyunu. Karşı taraf çevrimiçi olunca oyundan atmak nedir? Bu durum çok itici. Bende aile paylaşımı var. En güzeli kendi oyunun. Bunu bilir bunu söylerim.

@dogan_orun nasıl ki TV uygulamalarında birkaç cihaz aktif olabiliyor; bunu da öyle yapmaları lazımdı.

Kullandığım deneyimi anlattım. Aile paylaşımı şöyle bir şey. Bu oyun bende var. Sen ailedensin bu oyunu ben çevrimdışı iken oynarsın. Durum bu. Son gelen güncellemelerden sonra değişen durum varsa bilemem.

Geri
Yukarı