Steam Anketine Göre Kullanıcıların %34’ü Windows 11 Kullanıyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Steam, Windows 11

Steam bildiğiniz üzere kullanıcıların kullandığı donanım ve yazılımlarla ilgili istatistikler tutup bunları düzenli olarak paylaşıyor. Raporlar Windows 10 kullanan kullanıcıların sadece %23’ünün Windows 11’e yükseltme yaptığını gösteriyor. Ancak bu durum oyun pazarında değişiyor. Valve, aylık olarak yayınladığı donanım ve yazılım anketinde oyun kitlesinin yükseltme konusunda daha istekli olduğunu ortaya koyuyor. Tüm Steam müşterilerinin neredeyse %34’ü […]

Devamı: Steam Anketine Göre Kullanıcıların %34’ü Windows 11 Kullanıyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

2021 Aralık ayından beri Win 11 kullanıyorum. Geriye dönüp bakma ihtiyacı duymadım. Ancak belirtmeliyim ki Win 11'i güncel sistemlerde kullandığınızda performanslı oluyor. Intel tarafında 11. nesil ve altında, AMD tarafında da aynı şekilde DDR4 işlemcilerde Win 11'e geçmenizin çok bir esprisi yok gibi. Intel tarafında 12. ve 13. nesil işlemcilerdeki P-core ve E-core'ların yönetimi Win 11 üzerinde daha iyi Win 10'a kıyasla.

2021 Aralık ayından beri Windows 11 kullanıyorum. Geriye dönüp bakma ihtiyacı duymadım. Ancak belirtmeliyim ki Windows 11'i güncel sistemlerde kullandığınızda performanslı oluyor. Intel tarafında 11. nesil ve altında, AMD tarafında da aynı şekilde DDR4 işlemcilerde Windows 11'e geçmenizin çok bir esprisi yok gibi. Intel tarafında 12. ve 13. nesil işlemcilerdeki p-Core ve e-Core'ların yönetimi Windows 11 üzerinde daha iyi Windows 10'a kıyasla.

Evet, 12. nesil olduğundan ben W11 kullanıyorum. Daha uyumluymuş.

Ben Windows 8.1 kullanıyorum şuan. Eskiden Windows 10 idi. Windows 11 çoğu zaman Windows 10'dan daha performanslıydı nedense. RAM kullanımı çok fazlaydı ama yine de iyidi. Zaten 200 küsür gün sonra Windows 8.1 desteği kesilecek. Belki o zaman geçerim 10 veya 11'e.

2021 Aralık ayından beri Win 11 kullanıyorum. Geriye dönüp bakma ihtiyacı duymadım. Ancak belirtmeliyim ki Win 11'i güncel sistemlerde kullandığınızda performanslı oluyor. Intel tarafında 11. nesil ve altında, AMD tarafında da aynı şekilde DDR4 işlemcilerde Win 11'e geçmenizin çok bir esprisi yok gibi. Intel tarafında 12. ve 13. nesil işlemcilerdeki P-core ve E-core'ların yönetimi Win 11 üzerinde daha iyi Win 10'a kıyasla.
Kullandığım Extreme çipsetlerin hepsinde Benchmarklarda yüzde 5 civarı oyunlarda da 10 ile 40 FPS artış gördüm.
1685866611880.png

Hocam i7 10750h 16gb ram var win 11 e geçeyimmi biraz daha beklemek gerek mi çünkü 3 nesil eski işlemci

Geri
Yukarı