Steam antivirüs tarafından engelleniyor

omrinaber

Hectopat
Hiçbir sıkıntım yoktu ama bir haftadır Steam arkadaş ve sohbete bağlanmıyor, CS:GO'da hiçbir resmi sunucuya bağlanılamadı diyor. Antivirüsüm Kaspersky, korumayı devre dışı bırak deyince bağlanıyor. Yardım edebilir misiniz?

Hiçbir sıkıntım yoktu ama bir haftadır Steam arkadaş ve sohbete bağlanmıyor, CS:GO'da hiçbir resmi sunucuya bağlanılamadı diyor. Antivirüsüm Kaspersky, korumayı devre dışı bırak deyince bağlanıyor. Yardım edebilir misiniz?
Bende Kaspersky kullanıyorum böyle bir sıkıntım yok. İlginç.

Bende onu anlamadım arkadaşlara bağlanmıyor CS:GO sunucularına bağlanmıyor.
İlginç. Ben de Kaspersky Internet Security kullanıyorum.
  • Antivirüsünüz orijinal mi?
  • Hangi sürüm yüklü?
  • Kaspersky Secure Connection yüklüyse kaldırabilirsiniz, VPN kullanmayacaksanız çok gerekli bir şey değil.
Ben total security kullanıyorum şu ana kadar bir şey yoktu. Orijinal, Vatan'dan aldım.
Şimdi Kaspersky aktif değilken de yapıyor. Steam sildim tekrar kurdum hala aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Ben Total Security kullanıyorum şu ana kadar bir şey yoktu. Orijinal, Vatan'dan aldım
Şimdi Kaspersky aktif değilken de yapıyor Steam sildim tekrar kurdum hala aynı
Verdiğim adımları uygulayın;
ks1.png

ks2.png

ks3.png

ks4.png

Ayarların böyle olduğundan emin olun. Eğer ayarlarınız böyle değilse, bu şekilde değiştirin.

Ayarları varsayılan hâline getirmeyi deneyin bakalım ne olacak. Normalde böyle bir sorun olmaması lazım.

Bir kullanıcı ayarları kurcalayıp sizinkiyle benzer sorun yaşamıştı. Ayarlar sıfırlandıktan sonra düzelmişti.

kaspersky ayarları sıfırlama.png

Ayrıca @102035 arkadaşımızın belirttiği kısmı kontrol edin.

Arkadaşların önerilerini uyguladıktan sonra sorunun çözüleceğini düşünüyorum.
Sorununuz çözüldü mü? :)

Port engellemediysen veya her gelen uyarıyı engelle vs. yaptıysan bunlar normaldir. Kaspersky'ın vereceği uyarıları sallamasyon cevaplanamaz cevaplarsan başına bunlar gelir :)
Kaspersky kapalıyken de oluyor diyorsun modem kaynaklı da bir ihtimal sorunun olabilir güvenli internet profilin aktif mi kontrol edin.

Valla modeme reset attım düzelmedi mobil veriyle giriyor ama kendi netimle bazen giriyor bazen girmiyor.
Bende Kaspersky kullanıyorum böyle bir sıkıntım yok. İlginç.
İlginç. Ben de Kaspersky Internet Security kullanıyorum.
  • Antivirüsünüz orijinal mi?
  • Hangi sürüm yüklü?
  • Kaspersky Secure Connection yüklüyse kaldırabilirsiniz, VPN kullanmayacaksanız çok gerekli bir şey değil.

Ben Total Security kullanıyorum şu ana kadar bir şey yoktu. Orijinal, Vatan'dan aldım.
Şimdi Kaspersky aktif değilken de yapıyor. Steam sildim tekrar kurdum hala aynı.
Verdiğim adımları uygulayın;
Eki Görüntüle 452785
Eki Görüntüle 452786
Eki Görüntüle 452787
Eki Görüntüle 452788
Ayarların böyle olduğundan emin olun. Eğer ayarlarınız böyle değilse, bu şekilde değiştirin.
Ayarları varsayılan hâline getirmeyi deneyin bakalım ne olacak. Normalde böyle bir sorun olmaması lazım.

Bir kullanıcı ayarları kurcalayıp sizinkiyle benzer sorun yaşamıştı. Ayarlar sıfırlandıktan sonra düzelmişti.

Eki Görüntüle 452784

Ayrıca @102035 arkadaşımızın belirttiği kısmı kontrol edin.

Ayrıca Steam'in offline modda olmadığından emin misiniz?
Bu kısmın böyle olması gerekiyor;
Eki Görüntüle 452796
Arkadaşların önerilerini uyguladıktan sonra sorunun çözüleceğini düşünüyorum.
Sorununuz çözüldü mü? :)
Port engellemediysen veya her gelen uyarıyı engelle vs. yaptıysan bunlar normaldir. Kaspersky'ın vereceği uyarıları sallamasyon cevaplanamaz cevaplarsan başına bunlar gelir :)
Kaspersky kapalıyken de oluyor diyorsun modem kaynaklı da bir ihtimal sorunun olabilir güvenli internet profilin aktif mi kontrol edin.
Mobil verilr sıkıntı olmuyor Kaspersky fabrika ayarlarına döndürdüm modeme reset attım CS:GO'yu Steam'ı tekrar kurdum.
Diğer PC'de de denedim hala aynı hata.
Kafama takılan diğer şeyde bazen sıkıntının olmaması bazen de olması

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı