Virüsten korunmayı açmam engelleniyor

theFaceless

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Budapeşte
BT yöneticiniz bu uygulamanın bazı alanlarına sınırlı erişime sahip ve erişmeye çalıştığınız öge kullanılamıyor. Daha fazla bilgi için BT yardım masasına başvurun. İlk defa böyle bir şey görüyorum nasıl çözebilirim bu duru mu?

1.png

s.png

x.png

Büyük ihtimalle zararlı yediniz.

Rkill ile zararlıyı inaktif edip KIS 2021 kurup sistemi taratın. Bulunanları temizleyin.

Ek olarak Norton Power Eraser ile de rehbere uygun şekilde tarama yapın.

BT yöneticiniz bu uygulamanın bazı alanlarına sınırlı erişime sahip ve erişmeye çalıştığınız öge kullanılamıyor. Daha fazla bilgi için BT yardım masasına başvurun. İlk defa böyle bir şey görüyorum nasıl çözebilirim bu duru mu?

Eki Görüntüle 765778

Eki Görüntüle 765779

Eki Görüntüle 765780

Kardeşim büyük ihtimalle zararlı bir yazılım Defender'ı devre dışı bıraktı ve başlatılamıyor. Kaspersky, Bitdefender veya Malwarebytes ile tarama yapmanızı öneririm.

Büyük ihtimalle zararlı yediniz.

Rkill ile zararlıyı inaktif edip KIS 2021 kurup sistemi taratın. Bulunanları temizleyin.

Ek olarak Norton Power Eraser ile de rehbere uygun şekilde tarama yapın.

Rkill sonucu:

RKill sonucu.png

Kaspersky sonucu:
Kaspersky sonucu.png

Norton sonucu:
Norton sonucu.png

Daha detaylı yardımcı olabilecek biri var mı? Sanırım 2021'e günler kalmışken format dışında bu problemi çözebiliriz...

Son düzenleme:
Öyle zamanlar oluyor ki hiçbir antivirüs yeterli olmayabiliyor.

Yukarıda tarattığın tüm antivirüsleri son olarak bilgisayarı güvenli modda çalıştırıp tarama yapabilirsin. Hatta daha iyisi Malwarebytes'la tarama yapmayı deneyebilirsin. Malwarebytes biraz "paranoyaktır". Tarama için önerebilirim.

Avast'ın "önyükleme taraması" dediğimiz bir özelliği var. Bilgisayar henüz açılmadan tarama yapıyor. Bunu denemenizi önerebilirim.

Format son çare olmalı derim hep ama sanırım gerçekten çareler tükenmiş.

Edit: Formattan hemen önce bilgisayardan tüm antivirüsleri kaldırmayı deneyin. Aşağıda verdiğim forum linkinde olay bu şekilde çözülmüş.

Öyle zamanlar oluyor ki hiçbir antivirüs yeterli olmayabiliyor.

Yukarıda tarattığın tüm antivirüsleri son olarak bilgisayarı güvenli modda çalıştırıp tarama yapabilirsin. Hatta daha iyisi Malwarebytes'la tarama yapmayı deneyebilirsin. Malwarebytes biraz "paranoyaktır". Tarama için önerebilirim.

Avast'ın "önyükleme taraması" dediğimiz bir özelliği var. Bilgisayar henüz açılmadan tarama yapıyor. Bunu denemenizi önerebilirim.

Format son çare olmalı derim hep ama sanırım gerçekten çareler tükenmiş.
Konu 5 Aralıkta açılmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı