Steam arşivini SSD'den HDD'ye aktarmak

Mertn

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler, iyi forumlar. Halihazırda 500GB'lık SanDisk Ultra kullanıyorum fakat artık hafıza yetmemeye başladı. Bende de atıl şekilde duran bir 2TB WD Green HDD var. PC'den çıkarmadan önce formatlayarak içindeki her şeyi temizlemiştim. Benim merak ettiğim 2 şey var birincisi HDD'yi takınca Steam arşivini SSD'den HDD'ye aktarmam mümkün mü? Ikincisi HDD'yi PC'ye takınca direkt görür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Program Dosyaları(x86) içinde Steam dosyası var.(mesela bende 140GB) onu HDD'ye kopyaladıktan sonra Steam'ı aç. Kullanıcı adı şifre isteyecek. Girdikten sonra kütüphaneden masaüstü kısayolu oluşturabilirsin.
Edit: Steam dosyası içinde altlarda Steam uygulaması var onu da kendin masaüstüne kısayol oluşturabilirsin.

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps yoluna gidip steamapps klasörünü kopyalayıp HDD'ye kurduğun steam'e at ve tamamdır.

Arkadaş diskin boş olduğunu belirtmiş, internetten Steam indirmesine gerek yok. Ama senin dediğin gibi de yapabilir.
Steam C: diskinde yani SSD'de kurulu ise HDD'ye yeniden kurup oyunları da HDD'ye atmak daha iyi olur diye düşündüm steam'in oyunları tanıması açısından.

Yeni konular

Geri
Yukarı