Çözüldü Steam "bu hesabın dolandırıcılık için kullanılmış olduğu görünmektedir" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gods

Hectopat
Hesapta bu uyarı var. Ayrıca hesabım sanırım çalınmış. Hesaba girebiliyorum ama e postası ismi değişmiş. Hesaba daha önce hiç para yatırmadığım için dert etmiyorum ama diğer kullanıcı birkaç satın alım gerçekleştirmiş ve hepsi iade edilmiş falan diyordu. Hesabın kalıcı ban yemesi umurumda değil sadece bir yaptırımı olur diye korkuyorum. Diğer kullanıcı çalıntı kredi karti gibi işlerle uğraşıyorsa benim başım derde girer mi? İlk defa böyle bir şey yaşadığım için çok tedirginim. Bir tavsiyeniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
rahatlattığın için çok teşekkür ederim ama keşke nedenini de yazsaydın tecrubeli misin? Ödemeler paypal ve visa ile yapılmış ve dolar bazında yapılmış. çalıntı kredi kartı kullanıldıysa hesaba bende giriş yaptığım için başım derde giremez mi? Teşekkürler.
Eğer düşündüğün gibi komplike bir durumla karşı karşıya kalacak olsan, satın almanın hangi ülke/şehirden, hangi ip adresinden sipariş verildiği vs hepsi görünür. Sosyal mecralarda ne iş yaptığımı belirtmenin hukuki yaptırımı var.
Bunu nereden biliyorsunuz?

Bunu nereden biliyorsunuz?
dolandırıcılık uyarısının altındaki steam destek ile iletişime geç yazısına tıkladıgımda bir sayfaya atıyor. ''Devamındaki alımların hileli olduğundan şüphelenildiğinden dolayı iade edildiğini unutmayın:'' yazısının altında satın alma geçmişi gibi bişey var. 7 tane satın alım yapılmış ve hepsi 2 aralık tarihinde yani dün. ve hepsi 1 saat içerisinde yapılmış. hepsi toplam 500 dolar ediyor. Hepsi iade edilmiş geri.

dolandırıcılık uyarısının altındaki steam destek ile iletişime geç yazısına tıkladıgımda bir sayfaya atıyor. ''Devamındaki alımların hileli olduğundan şüphelenildiğinden dolayı iade edildiğini unutmayın:'' yazısının altında satın alma geçmişi gibi bişey var. 7 tane satın alım yapılmış ve hepsi 2 aralık tarihinde yani dün. ve hepsi 1 saat içerisinde yapılmış. hepsi toplam 500 dolar ediyor. Hepsi iade edilmiş geri.
İptal edildiyse sorun yok demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı