Steam bu kart numarası seçtiğiniz ödeme yöntemi için uygun değildir

benveflütümle

Hectopat
Makaleler
1
20200606_172734.jpg

Sorunum yukarıdaki resimdedir. Tam ödeme yöntemi ekleyeceğim, bu hatayı alıyorum. Nasıl çözebilirim bu hatayı?
Ekleyeceğim kart: Papara Sanal Kart.
(Başlıği yanlışlıkla yanlış yazmışım.)

Benim ininal kartımda para olmadığı zaman babamın kartını kullanmayı denemiştim, aynı sorun benim de karşıma çıktı. Bir süre sonra banka bizi telefonla arayıp kartın internet üzerinden kullanıma kapalı olduğunu, internet kullanımına açmak isteyip istemediğimizi sordu. Bende onay verdim ve sorun çözüldü.

Benim ininal kartımda para olmadığı zaman babamın kartını kullanmayı denemiştim, aynı sorun benim de karşıma çıktı. Bir süre sonra banka bizi telefonla arayıp kartın internet üzerinden kullanıma kapalı olduğunu, internet kullanımına açmak isteyip istemediğimizi sordu. Bende onay verdim ve sorun çözüldü.
Ben kontrol ettim ve sanal kartım kullanıma açık ama hala hata alıyorum.

Peki ne zaman düzelir bu sorun? Yaz İndirimleri'de yaklaşıyor malum.
Sizin istediğiniz zaman düzeltebileceğiniz bir durum sorundan ziyade. Çok hakim değilim ama kartın ayarlarını nereden yapıyorsanız(Mobil uygulama, telesekreter vb.) oradan "İnternet Kullanımı" ve "Yurt Dışı Kullanımı" izinlerini vermeniz gerekiyor.

Kartınızın aktif yani kullanılabilir durumda olduğundan da emin olun.
Sadece internet onayı olması yeterli olmayabilir. Yurt dışı kullanımına da açık mı emin misiniz?

Sizin istediğiniz zaman düzeltebileceğiniz bir durum sorundan ziyade. Çok hakim değilim ama kartın ayarlarını nereden yapıyorsanız(Mobil uygulama, telesekreter vb.) oradan "İnternet Kullanımı" ve "Yurt Dışı Kullanımı" izinlerini vermeniz gerekiyor.

Kartınızın aktif yani kullanılabilir durumda olduğundan da emin olun.
Sadece internet onayı olması yeterli olmayabilir. Yurt dışı kullanımına da açık mı emin misiniz?
Kartım şu an kullanıma açık. Yurtdışı kullanımı gibi bi' ayar bulamadım.
Kredi kart şirketine haber verip bu durumu onlara izah etmek gibi bir imkanın varsa sorunu kolayca çözebilirsin.
Olmazsa akşam Papara Destek Hattı'yla bu konuyu konuşayım. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı