Steam çöktü mü?

Aklıma bir anım geldi. Bir gün arkadaşımla bizim evde oturup film izlerken elektrikler gitmişti. Arkadaşım bana dönüp "elektrikler mi gitti" diye sordu. Ben de döndüm, emin değilim bir dışarı bakalım, dedim. Dışarı baktık ve görebildiğimiz alanlarda ışık olduğunu göremedik. Arkadaşım sonra bana döndü ve "evet elektrikler gitti" dedi. Ben de emin değilim, dedim. Bir dakika şimdi anlayacağız deyip telefonumu elime alıp T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığını aradım. 2 dakika sonra canlı birisine bağlandıktan sonra "elektrikler mi gitti" diye sordum. Hanım efendi bana "Nerede oturuyorsunuz" diye sordu. Nerede yaşadığımı söyledikten sonra bulunduğum bölgeye bakan elektrik firmasını aramam gerektiğini söyledi. Aksa elektriği aramam gerektiği konusunda yardımcı oldu. Aksa elektriği aradım ve "elektrikler mi gitti" diye sordum. Aksa müşteri temsilcisi hangi Il'de yaşadığımı sordu. Ben yaşadığım şehirin neresi olduğunu söyleyince bana yaşadığım şehre ait Aksa elektriğin telefon numarasını verdi. Daha sonra karşıma çıkan müşteri temsilcisine "elektrikler mi gitti" diye sordum. Meğerse bir elektrik direğine kuş çarpmış, ondan dolayı elektrikler gitmiş yaşadığım bölgede. Sonra arkadaşım bana "ne zaman gelir elektrikler" diye sordu. Ben de yine T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığını aradım. Sonunda yine bölgemizle ilgilenen Aksa elektrik arkadaş ile görüştüm. "ne zaman gelir elektrikler" diye sordum. Arkadaş bana 3 saat sonra gelir muhtemelen, dedi. Telefondan sonra arkadaşım bana "saat kaç" diye sordu. T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığını aradım yine. Oradan tekrar bölgemle ilgilenen Aksa elektrik müşteri temsilcisine ulaştım. Saatin kaç olduğunu sordum. "Saat 19:30" dedi. Aslında 4 saat sonra gelmişti bizim için elektrik, ama biz bunu öğrenene kadar 3 saate düşmüştü elektriklerin gelmesi. Bu yüzden şanslıydık, zamanımızı kısaltmıştık bu sayede.

Her neyse, nereden geldiyse aklıma bu anım. Size bir link paylaşacağım, mümkünse konu çözüldü olarak seçerseniz sevinirim. Zaman değerli, başka arkadaşlar soruna hemen ulaşır umarım bu sayede;

Çok güzelmiş anınız. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı