Steam CS:GO VAC ban açılması

Overwatch tarafından oyun yasaklanması alırsınız. VAC sisteminin ise Overwatch ile bir alakası yok. İlk önce Overwatch tarafından yasaklanıp, ardından da aldığınız oyun yasaklanması VAC yasağına dönüşürse böyle bir yasaklamanın hatalı olma ihtimali yoktur. Kaldırılmaz da.

Overwatch yasağı birkaç gün sonra VAC bana dönüşüyor yani profilde VAC ban yazıyor kısacası, ve Steam tarafından bir yanlışlık olduğunu ve kaldırdıklarını belirten bir mesaj geldi fakat herhangi bir değişiklik olmadı.

Hile ayrıyeten VAC sistemi tarafından tespit edilirse dediğiniz doğru. Onun dışında hayır.

Yasaklama profilizde duruyor mu? Gelen mesajı hesap isminizi sansürleyerek paylaşabilir misiniz?

Şu an başka hesaptayım, ban atılan hesaplarda gözüken bildiğimiz 1 oyun yasaklaması yazıyor kırmızı yazı ile, ama Steam'den öyle bir mesaj gelmesi ve hala açılmaması saçma. Mesaj bildirim olarak geldi (1 yeni hesap bildirimi var) ve daha sonra gözükmedi.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    1 MB · Görüntüleme: 80
@sauranex

Tahmin etmistim. Dedigim gibi, oyun yasaklanmasi ayriyeten VAC yasagina dönüsmüs olsaydi hatali olmadigi kesinlesir ve kaldirilmazdi. Profilinizde VAC yasaklanmasi degil, oyun yasaklanmasi mevcut. Tek sistem tarafindan verildigi icin hata payi mevcut.

CS: GO'ya girdiginiz zaman az hatali mi diyor yoksa oldukca hatali mi?

@sauranex

Tahmin etmistim. Dedigim gibi, oyun yasaklanmasi ayriyeten VAC yasagina dönüsmüs olsaydi hatali olmadigi kesinlesir ve kaldirilmazdi. Profilinizde VAC yasaklanmasi degil, oyun yasaklanmasi mevcut. Tek sistem tarafindan verildigi için hata payi mevcut.

CS:GO'ya girdiginiz zaman az hatali mi diyor yoksa oldukca hatali mi?

Bu olay 90 gün önce Overwatch tarafından "oldukça hatalı" bulunduğum için VAC bana dönüştü yani profilde VAC yazıyor(her neyse artık), dün hesabıma girdiğimde Steam'den bir bildiri gelmişti, bir hata olduğunu ve hesaptaki banın kaldırıldığı yazıyordu, ama henüz kaldırılmadı.

Profilde oyun yasaklanmasi yaziyor. Eger bahsettiginiz hesap paylastiginiz görseldeki hesap ise. VAC yasaklanmasi olsaydi orada 1 VAC yasaklanmasi yazmasi gerekirdi.

Bilmiyorum artık orasını :), desteğe yazdım ama henüz cevap gelmedi, burada konu açayım dedim belki dana önce böyle bir şey yaşayan vardır diye.

Geri
Yukarı