Steam D ve E Diskindeki Oyunları Görmüyor

Eray Alper

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarın anakartını değiştirdik yakın zamanda ama anakartın bir sata portu çalışmadı. Bilgisayar açılınca 'D Diski Görünmüyor.' gibi bir hata veriyordu. Bilgisayarı kapatıp sata portunu değiştirdik, diski gördü fakat D ve E diskine önceden yüklediğim oyunlar Steam'de yüklenmemiş gözüküyor. Lütfen bir şey yapılıyorsa yardım edin, Shadow of War gibi 130 GB'lık, Witcher 3 gibi 60-70 GB'lık oyunlar var.

Adsız.png
Adsız3.png
Adsız5.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim konunu yeni gördüm probleminin sebebi sata portunu değiştirdiğin için steam kütüphanesini otomatik olarak sistemin kurulu olduğu yere odaklamış olabilir.
Çözüm:
-Steam hesabına giriş yap.
-Steam uygulamasında sol en üst kısımdaki "steam" yazan katagoriyi seç ve açılan katagorideki "ayarlar" bölmesine tıkla.
-Açılan pencerede "indirmeler" katogorisene tıkla.
-"İçerik kütüphanesi" altındaki "Kütüphane klasörleri" butonuna tıkla.
-Açılan pencerede "Kütüphane Klasörü Ekle" butonuna tıkla.
-Açılan pencereden (Bu kısım sana özel diğer başka bir arkadaş okuyor ise lütfen steamapps klasörünün üst klasörünü seçsin.) "E" diskinde bulunan "GAMEZ" klasörüne bir kez tıklayarak "SEÇ" butonuna tıkla.
Sorunun bu şekilde çözülecektir diye düşünüyorum.

Kardeşim konunu yeni gördüm probleminin sebebi sata portunu değiştirdiğin için steam kütüphanesini otomatik olarak sistemin kurulu olduğu yere odaklamış olabilir.
Çözüm:
-Steam hesabına giriş yap.
-Steam uygulamasında sol en üst kısımdaki "steam" yazan katagoriyi seç ve açılan katagorideki "ayarlar" bölmesine tıkla.
-Açılan pencerede "indirmeler" katogorisene tıkla.
-"İçerik kütüphanesi" altındaki "Kütüphane klasörleri" butonuna tıkla.
-Açılan pencerede "Kütüphane Klasörü Ekle" butonuna tıkla.
-Açılan pencereden (Bu kısım sana özel diğer başka bir arkadaş okuyor ise lütfen steamapps klasörünün üst klasörünü seçsin.) "E" diskinde bulunan "GAMEZ" klasörüne bir kez tıklayarak "SEÇ" butonuna tıkla.
Sorunun bu şekilde çözülecektir diye düşünüyorum.
Teşekkür ederim. Bunu zaten denemiştim, yapamamışımdır diye yeniden denedim fakat olmadı. Ben bütün oyunları sildim sadece oynadıklarımı yükledim. Sorun kalmadı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı