Steam oyunları nasıl sıkıştırılır?

Rtx 4090 FE

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
monster abra a5 17.4.4
3060 105W
i7 11800H
32 gb çift kanal ram
1 tb samsung m.2 nvme ssd
windows 10 pro
İyi Sosyaller, 1 TB'lık taşınabilir bir HDD'm var. Steam'deki oyunlarımı sıkıştırıp ona yedeklemek istiyorum ama nasıl repack yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.

WinRAR ile arşive ekleyip sıkıştırma yapmak da bir seçenek.

Biliyorum ama hem uzun sürüyor hem de çok bir fark yaratmıyor ya da ben beceremiyorum.

Hocam teşekkürler şu an test için 2 GB'lık bir klasörü sıkıştırıyorum başka programlar varsa yazmaktan çekinmeyin.

Biliyorum ama hem uzun sürüyor hem de çok bir fark yaratmıyor ya da ben beceremiyorum.
Dosyaya bağlı değişiyor bazı dosyalar çok compresslenemiyor fakat WinRAR iyi bir program değil sıkıştırma konusunda. ZIP ve RAR seçsende en yüksekde dahil iyi oranlar veremez. Belki 7-ZIP kullanabilirsin 7Z formatında mod olarak en yükseği seçersin WinRAR'dan daha iyi sıkıştırır ama yine yeterli değil (algoritmada lzma2 yerine lzma kullanırsan 7-ZIP iyi işler yapabilir fakat lzma normalden 2 kat uzun sürüyor). En iyi sıkıştırma algoritması Arc bu sebepten ötürü. Çoğu repackerında kullandığı uygulama freearc fakat modlanmış versiyonlarını kullanıyorlar onlara erişim olmadığından saf freearcda çok iyi sonuçlar çıkartıyor. Bundan iyisi olduğunu sanmıyorum.

Dosyaya bağlı değişiyor bazı dosyalar çok compresslenemiyor fakat WinRAR iyi bir program değil sıkıştırma konusunda. ZIP ve RAR seçsende en yüksekde dahil iyi oranlar veremez. Belki 7-ZIP kullanabilirsin 7Z formatında mod olarak en yükseği seçersin WinRAR'dan daha iyi sıkıştırır ama yine yeterli değil (algoritmada lzma2 yerine lzma kullanırsan 7-ZIP iyi işler yapabilir fakat lzma normalden 2 kat uzun sürüyor). En iyi sıkıştırma algoritması Arc bu sebepten ötürü. Çoğu repackerında kullandığı uygulama freearc fakat modlanmış versiyonlarını kullanıyorlar onlara erişim olmadığından saf freearcda çok iyi sonuçlar çıkartıyor. Bundan iyisi olduğunu sanmıyorum.

Hocam 2.74 GB dosyayı 2.75 olarak verdi nasıl yapıcağmı detaylandırma şansınız var mı?

Hocam arayüzünü tam anlamadım Full compressde yaptım lakin çıktı nerede?
Sıkıştıracağın klasöre girip add tuşuna bas klasördeki tüm dosyaları sıkıştıracak ve klasörün içinde arc dosyası olacak. Ayarlardada şu şekilde
1700857038080.png

Archive type arc Compression ultra birde menüler kısmında compress kısmı var oraya gir.
1700856951563.png

Compression level maximumda olacak profile ultra yine.

Sıkıştıracağın klasöre girip add tuşuna bas klasördeki tüm dosyaları sıkıştıracak ve klasörün içinde Arc dosyası olacak. Ayarlardada şu şekilde.
Eki Görüntüle 2029449
Archive type Arc compression Ultra bir de menüler kısmında compress kısmı var oraya gir.
Eki Görüntüle 2029447
Compression level maximumda olacak profile Ultra yine.

Peki bunu açmam gerektiğinde nasıl açacağım.

Ve bir sorum daha var RAR dosyasını repack yaparsam boyutda bir fark olur mu?

Peki bunu açmam gerektiğinde nasıl açacağım.
FreeArc içinde dosyaya tıklayacaksın. Varsayılan uygulamalarda arc uzantısına FreeArc uygulamasını verebilirsin.
ARC uzantısını destekleyen uygulamalardan. WinRAR yada 7-zip açamaz bildiğim modern olarak PeaZİP arc dosyalarını açabilir yine aynı şekilde FreeArc.

Freearc içinde dosyaya tıklayacaksın. Varsayılan uygulamalarda Arc uzantısına freearc uygulamasını verebilirsin.
Arc uzantısını destekleyen uygulamalardan. WinRAR'ya da 7-ZIP açamaz bildiğim modern olarak peazip Arc dosyalarını açabilir yine aynı şekilde freearc.

Hocam orada exe var onu yapınca setuplu hale geliyor sanrım.

Geri
Yukarı