Steam Deck nedir?

Kendileri el konsolu olur. Her oyunu açamaz onu bir belirtelim öncelikle. Steam Deck ile uyumlu ya da yarı uyumlu oyunları çalıştırıyor. Uyumsuz olanların bazılarını fena olmayan bir performansla açıyor bazılarını ise direkt çöküyor açarken.

Ancak şurada büyük bir yanılgı var. Steam Deck Switch'in rakibi değil.
Switch alanlar Nintendo'nun özel oyunları için alır genelde. 3. parti oyunlar için Switch alanlar, özel oyunlar için alan kesime göre daha azdır.
Steam Deck ise tam olarak bir 3. parti oyun cihazı. Konsola özel oyun çıkar mı ileride bilmiyorum ama şu an Steam Deck alanlar konsola özel herhangi bir şey oynayamaz, 3. parti oyunları oynar. O yüzden Switch'in rakibi sayılmaz.

Konuya cevap veren herkese teşekkürler, pek mantıklı cihaz gibi gelmedi bana. Fiyatı ne olur bilemiyorum ama sarı sitede 18 bin liraya satan var. O parayla daha iyi bir bilgisayar dizebilirim, sağ olun.

Kendisine özel Linux dağıtımı olan bir nevi Steam çalıştıran el konsolu.

Nintendo Switch gibi. Steam oyunlarını oynayabiliyorsunuz fakat bazı yollarla Epic Games vs. de yükleniyor. Türkiye fiyatlandırması uygun olursa almayı planlıyorum. Ama batarya kapasitesi kötü deniliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kanki alacaksan söyle deyim bende 64'lük model vardı 256SSD 256SD kart taktım toplam 512 GB kullanıyorum GTA 5'i ayarlar yüksek de 60FPS alıyor ve şarjı 2 saat filan gidiyor ama ayarlar orta yüksek karışık FPS 30'a sınırlarsan minimum 4 saat ort 4.5 saat gidiyor.

Bazı oyunları, Steam oyunları deneyip kütüphanede çalışabilir, çalışır fakat zevk vermez, denenmedi. Gibi ayrılıyor.

Aga nasıl zevk vermez şu an 512 GB'lik kullanıyorum dehşet bir cihaz ama biraz Extreme kaçıyor normal bir oyuncuya.

Kendileri el konsolu olur. Her oyunu açamaz onu bir belirtelim öncelikle. Steam Deck ile uyumlu ya da yarı uyumlu oyunları çalıştırıyor. Uyumsuz olanların bazılarını fena olmayan bir performansla açıyor bazılarını ise direkt çöküyor açarken.

Ancak şurada büyük bir yanılgı var. Steam Deck Switch'in rakibi değil.
Switch alanlar Nintendo'nun özel oyunları için alır genelde. 3. parti oyunlar için Switch alanlar, özel oyunlar için alan kesime göre daha azdır.
Steam Deck ise tam olarak bir 3. parti oyun cihazı. Konsola özel oyun çıkar mı ileride bilmiyorum ama şu an Steam Deck alanlar konsola özel herhangi bir şey oynayamaz, 3. parti oyunları oynar. O yüzden Switch'in rakibi sayılmaz.

Şu an Zelda botw oynuyordum 30FPS sıkıntısız Steam deckde senin yorumunu gördüm 🤷‍♂️

Son düzenleme:

Geri
Yukarı