Steam Deck alınır mı?

By4lkan

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte b450m-k AMD Ryzen5 5600 Sapphire Nitro+ RX5700xt 16GB DDR4 3200mhz
Meslek
Biyomedikal Mühendisi
Şu an masaüstü bir bilgisayar kullanıyorum. Aynı zamanda çalıştığım için oyun oynamak için bilgisayarın başına pek oturmak istemiyorum fakat oynamak ve bitirmek istediğim oyunlar var, bunun için bir Steam Deck almayı düşünüyorum. İstediğim hemen hemen bütün oyunları oynayabiliyorum. Sizce Steam Deck almak mantıklı mı?

Steam Deck fazla vakti olmayan bilgisayar başında vakit geçiremeyen metroda otobüste cok vakit geçiren insanlar için ideal bir cihaz ama bilgisayar oynayacak vaktiniz varsa bilgisayardan oynamak bence cok daha keyiflidir ama vaktiniz yoksa alınır ama pek ucuz değil gibi.

AAA oyunlar için mantıklı cihazlar değil bence. Çünkü pil süreleri yetersiz. 2 saat sonra prizin yanına kurulmuş olacaksın. Ha PC başına oturmuşsun ha prizin yanına.

Bütçe ne kadar? Bana göre ASUS ROG Ally daha mantıklı.

Oyun konsollarında donanımdan çok optimizasyon daha ön planda o yüzden Steam Deck alınmalı. Optimizasyonun en önemli örneklerinden biri The Witcher 3 Nintendo Switch gibi güçlü olmayan bir konsola çıkması.

Şu an masaüstü bir bilgisayar kullanıyorum. Aynı zamanda çalıştığım için oyun oynamak için bilgisayarın başına pek oturmak istemiyorum fakat oynamak ve bitirmek istediğim oyunlar var, bunun için bir Steam Deck almayı düşünüyorum. İstediğim hemen hemen bütün oyunları oynayabiliyorum. Sizce Steam Deck almak mantıklı mı?

PSP gibi eski taşınabilir bir konsol zevki vermez. Daha çok taşınabilir bilgisayar tarzında bir konsol. Bunu göz önünde bulundurarak alınız. Paranız varsa tabii ki alınır.

Bütçe ne kadar? Bana göre Asus Rog Ally daha mantıklı.
Asus Rog Ally kas gücü olarak daha güçlü olsada oyunlar Steam Deck için özel olarak optimize ediliyor. Ayrıca Steam Deck özel bir işletim sistemi ile geliyor. Asus Rog Ally ise Windows işletim sistemine sahip. Böyle cihazların Windows için uygun olmadığının kanaatindeyim. Steam Deck çok daha oturmuş ve işler bir durumda. Başarılı bir cihaz olduğu için uzun süreler destek verecekleri de ortada. Asus Rog Ally cihazının akıbetini ise zaman gösterecek.

Kullanım aracına göre değişir ancak Steam Deck alınabilecek bir cihaz.

Bütçe ne kadar? Bana göre Asus Rog Ally daha mantıklı.
Şöyle ki ROG ally steam decke göre fazla pahalı hemen hemen iki kat fiyat farkı var ve aralarında pek bir fark yok rog ally daha güçlü olsa bile windows kullanıyor bu da sistemin fazlasıyla daha yavaş çalışmasını sağilıyor aradaki fiyat farkını sadece 120hz ekrana veremem

Steam Deck fazla vakti olmayan bilgisayar başında vakit geçiremeyen metroda otobüste cok vakit geçiren insanlar için ideal bir cihaz ama bilgisayar oynayacak vaktiniz varsa bilgisayardan oynamak bence cok daha keyiflidir ama vaktiniz yoksa alınır ama pek ucuz değil gibi.
şu an fiyatı hemen hemen bir bilgisayar kadar ama bilgisayar için pek vaktim yok dediğim gibi

AAA oyunlar için mantıklı cihazlar değil bence. Çünkü pil süreleri yetersiz. 2 saat sonra prizin yanına kurulmuş olacaksın. Ha PC başına oturmuşsun ha prizin yanına.
aga şimdi koskoca bilgisayarı yatağa getirmek mi yoksa herhangi bir uzatma kabloyu mu ev içerisinde büyük oyunları belki ama dışarıda genelde platform oyunları oynamayı düşünüyorum.

Oyun konsollarında donanımdan çok optimizasyon daha ön planda o yüzden Steam Deck alınmalı. Optimizasyonun en önemli örneklerinden biri The Witcher 3 Nintendo Switch gibi güçlü olmayan bir konsola çıkması.

PSP gibi eski taşınabilir bir konsol zevki vermez. Daha çok taşınabilir bilgisayar tarzında bir konsol. Bunu göz önünde bulundurarak alınız. Paranız varsa tabii ki alınır.
aslında almak için bir iki kişiden daha fikir alıp içimdeki kuşkuları öldürmek istiyordum teşekkür ederim

Paran varsa neden olmasın. Aynı sebepten aldım ben de. Rekabetçi oyunlar haricindeki oyunları yatarak oynamak çok zevkli. İnsanlar pil süresinden şikayetçi ama ben memnunum, indie oyunlarda falan pili çok daha uzun gidiyor. Zaten 1-2 saat takılıp kenara koymalık bir alet bence.

Geri
Yukarı