Steam Deck SSD yükseltme

Kraataos

Hectopat
Daha fazla  
Elimde.
64 GB'lik Steam Deck.
256 GB'lik Samsung EVO SD kart.
256 GB Kioxia 2230 M.2 SSD.
Mevcut Micro SD kartı kullanmaktayım sorunsuz bir şekilde. Ama bir türlü kemdimi o M.2 SSD'yi takmaya ikna edemedim. Kendi bilgisayarımın her parçasını tek tek alıp kendim takmış birisiyim sizce Steam Deck'i açıp uygulanan yönergelere göre 64'lük EMMC'yi çıkarım 256'lık 2230 büyüklüğündeki M.2 SSD'yi takarsam çalışmama bozulma gibi bir durum olur mu? Cihazın parasını boş verinde 1 senedir gelmesini bekliyorum şimdi çöp olmasın cihaz? Yönergeleri uygun şekilde izleyip yaparsam bir sıkıntı çıkma oranı kaç sizce ya da bunu yaptırabileceğim birisi var mı 50 100TL karşılığında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yakın zamanlarda tasarımcılardan açıklama gelmişti M.2 SSD takmanızı tavsiye etmiyoruz diye. Size tavsiyem daha güvenli yöntemi kullanıp SD kart kullanmaya devam etmeniz. Ama illa SSD kullanmak istiyorsanız:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yakın zamanlarda tasarımcılardan açıklama gelmişti M.2 SSD takmanızı tavsiye etmiyoruz diye. Size tavsiyem daha güvenli yöntemi kullanıp SD kart kullanmaya devam etmeniz. Ama illa SSD kullanmak istiyorsanız:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kioxia'nın wh değerlerine baktım Steam Deck'in orijinal M.2 SSD'si ile aynı değerlere sahip yani taktığımda hiçbir sorun olmayacak buna eminim ama takma işi sıkıntılı gram risk almak istemem M.2 SSD yide uyguna bulduğum için 2 hafta önce aldım 256'lık versiyonu 350TL'ye sıfır paketli bir şekilde aldım yoksa almazdım 700'den filan başlıyor normalde fiyatları.

Açıkça konuşmak gerekirse cihaza güvenebiliyorum qma kendime güvenemiyorum bir kere açıp kapatamazsam...

Geri
Yukarı