Steam Deck vs ASUS ROG Ally Z1

Darkwebir

Picopat
Daha fazla  
Merhaba herkese, el konsolu alacağım Steam Deck veya ASUS ROG Ally Z1 hangisini mantıklı bilemiyorum. Kullanan arkadaşlar varsa önerilerini isterim şu an iki ürününde fiyatı aynı 24 bin Steam Deck 64 GB 20 bin alırsam 64 alıp dışarıdan yükseltmek. İkinci el 13 14 var ama pek ılıman bakmıyorum sizlerin fikirlerini bekliyorum. Masaüstü veya dizüstü al daha mantıklı önermeyin çok kullandım artık lüzumu yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi temiz 2. el Steam Deck alırım, içine 1TB veya daha yüksek bir M.2 koyar devam ederim.

Yok efenim 1080p ekranmış, yok daha güçlü işlemciymiş, 120Hz ekranmış gerek yok. Alacaksın Indie oyunlarını, efenime söyleyeyim Diablo gibi oyunları uzanıp keyfini çıkara çıkara oynayacaksın.

800p olunca ekran görüntü kaliten düşmüyor, 7"lik bir ekranda oynuyorsun gayet net bir şekilde göreceksin zaten. Hadi 60Hz gözüne takılabilir 90Hz falan olsa iyi olurdu ama el konusu için gayet iyi.

Ally'a göre daha geniş ve hantal bu da bir gerçek ancak ben göbeğimin bacağımın üzerine dayayıp kullanırım çok Da bir sıkıntı olmaz.

Ama dersen ben priz başında oynayabilirim evet Ally almak Daha iyidir herhalde.

Bana sorarsan Ally'a para vermek son derece mantıksız kaçıyor. El konsolları özellikle yeni yeni gelişirken gidip parayı basmanın anlamı yok. 2. el temiz bir Steam Deck + güzel bir M.2 ile çoğu oyunu çatır çatır oynarsın.

Sanki Nintendo Switch güçsüz diye kötü bir el konsoluymuş gibi ally Daha güçlü diye Steam Deck'e kötü diyorlar garip.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi temiz 2.el Steam Deck alırım, içine 1TB veya daha yüksek bir M.2 koyar devam ederim.

Yok efenim 1080p ekranmış, yok daha güçlü işlemciymiş, 120Hz ekranmış gerek yok. Alacaksın indie oyunlarını, efenime söyleyeyim Diablo gibi oyunları uzanıp keyfini çıkara çıkara oynayacaksın.

800p olunca ekran görüntü kaliten düşmüyor, 7"lik bir ekranda oynuyorsun gayet net bir şekilde göreceksin zaten. Hadi 60Hz gözüne takılabilir 90Hz falan olsa iyi olurdu ama el konusu için gayet iyi.

Ally'a göre daha geniş ve hantal bu da bir gerçek ancak ben göbeğimin bacağımın üzerine dayayıp kullanırım çok da bir sıkıntı olmaz.

Ama dersen ben priz başında oynayabilirim evet ally almak daha iyidir herhalde.

Bana sorarsan Ally'a para vermek son derece mantıksız kaçıyor. El konsolları özellikle yeni yeni gelişirken gidip parayı basmanın anlamı yok. 2.el temiz bir Steam Deck + güzel bir M.2 ile çoğu oyunu çatır çatır oynarsın.

Sanki Nintendo Switch güçsüz diye kötü bir el konsoluymuş gibi ally daha güçlü diye Steam Deck'e kötü diyorlar garip.

Katılıyorum prize takılo deck oynasam daha yüksek performans veriyorndeğil mi? Watt değeri artıyır kaç bilmiyorum prize takılı halde. Ally Z1 ne kadar güçlü şüpheliyim Z1 extrem değil alabileceğim. Sana katılıyorum bu konsolar yeni çıkıyor eminim daha iyileri gelecek. Yüksek paralar ayırmanın anlamı yok 24 deck sıfır alacaktım vazgeçtim 11 12 2.el alırım deneyimlerim çok büyük beklentim yok yeni cihazlar.

PlayStation'un yeni el konsolunu beklemek mantıklı olabilir.

Hocsm o çıksada şu an ona bütçe ayıramam. Sadece sıfır ASUS ally Z1 ile deck arasında kalmıştım extrem olmadığından emin olamadım sizlerin bilgiaine danışmak istedim.

ROG Ally daha güçlü bir cihaz. Onu tercih edin.

Z1 olan ama extrem değil. Ally de garanti mevzusu var bir de deckte sorun yaşasam nereye götüreceğim bilmiyorum.

Geri
Yukarı