Steam destekten gelen hesap çalma ve dolandırıcılık mesajı

MAHOA

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Antalya
Böyle bir e-posta aldım ve ardından Steam üzerinden özel mesaj geldi ve hesabın dolandırıcılık faaliyetleri adı altında incelemeye alındığına dair bir şeyler yazdı İngilizce olarak ve ardından sonra resmi bir dil kullanarak Türkçe dilinde yazmaya başladı ve mesajlar çok resmi görünüyordu. Ben Steam Support'un böyle iletişime geçeceğini düşünmediğim için hesabı direk engelledim, şifreleri vb. değiştirdim fakat hesabımdaki bazı şeyleri eski haline getiremiyorum. Bilgisayarımda yüklü olan tüm oyunlar silinmiş. Envanterdeki itemler falan duruyor ve şu an mobil guard yüzünden 15 gün takas ve pazar banı var hepsinin. Steam Support'a direk mesaj attım az önce. Hesabımdaki arkadaşlarımın hepsinde engel vardı onları da kaldırdım. Ayrıca profil fotoğrafı ve profil adım da değiştirilmişti. Bunları da yeniden düzenledim. Yardımcı olur musunuz?

Not: 3. parti olan herhangi bir siteye giriş yapmadım. Kesinlikle saçma sapan sitelerde vakit geçirmiyorum. Her şeyi yasal olarak yaptığımdan eminim. Yani bu nasıl olabiliyor bunu da anlamıyorum.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    159,9 KB · Görüntüleme: 75
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bir arkadaşın başına da gelmişti, forumda konusu mevcut da biz de o konuda aynı sizin düşündüğünüz gibi düşündük ve Steam desteğin bu şekilde iletişime geçmeyeceğini belirtmiştik ancak arkadaşın Counter-Strike 2 erişimini de kaldırmışlardı. Bayağı garip durum. Steam desteğe yazmayı deneyebilirsiniz.

Benim de CS 2 kaldırıldı. Şuan giremiyorum. DLC olarakta gözükmüyor.

Bu bir arkadaşın başına da gelmişti, forumda konusu mevcut da biz de o konuda aynı sizin düşündüğünüz gibi düşündük ve Steam desteğin bu şekilde iletişime geçmeyeceğini belirtmiştik ancak arkadaşın Counter-Strike 2 erişimini de kaldırmışlardı. Bayağı garip durum. Steam desteğe yazmayı deneyebilirsiniz.
Yazdım desteğe.

@MAHOA o konuyu hatırlamıyorum ve hatırladığım kadarıyla konu sahibi geri dönüş de yapmamıştı. Fikrim yok.

Sanırım bu konuydu diye hatırlıyorum. Bu konuya isterseniz bakabilirsiniz.

@MAHOA o konuyu hatırlamıyorum ve hatırladığım kadarıyla konu sahibi geri dönüş de yapmamıştı. Fikrim yok.

Sanırım bu konuydu diye hatırlıyorum. Bu konuya isterseniz bakabilirsiniz.
Bakalım hocam. Eve gittiğimde yapacağım ilk iş güzel bir format olacak.

Steam Destek tarafından mesaj geldi. Kişinin sahtekar olduğu belli olmuş oldu. Güvenlik ihlali olduğu fakat hesabımın sofrasını sıfırlayarak ve mobil Guard kullanarak hesabımı koruduğum da belirtilmiş.

Mesajda şu şekilde:

Şu anda size, mesajınızı yazdığınız dilde yardımcı olacak kimse yok, bu yüzden İngilizce yanıt veriyorum. Bu şekilde, size mümkün olan en kısa sürede yardımcı olmaya başlayabiliriz. İngilizce yerine tercih ettiğiniz dilde yanıt verebilirsiniz.

I've checked the account and I see that it was compromised but you were able to secure it by resetting the account's password. Good thing that you still have Steam Guard Mobile Authenticator enabled.

I recommend that you also review our Account Security Recommendations.

Please note that a Steam/Valve administrator/employee/moderator will never contact you through Discord, Steam chat or any other place to talk about anything pertaining to your account.

Steam Support

Jess

Son düzenleme:

Geri
Yukarı