Steam dolara geçse bile kâr edebilir miyiz?

qWerTs06

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
XFX RX 6500 XT / R5 5600 / MSİ B450M-A Pro Max / Kingston Fury Beast 32 GB (16x2) 3200Mhz / Sharkoon SHP650 V2 / Phanteks P300A / Samsung 980 MZ-V8V1T0BW / Apacer Panther AS340 / James Donkey JD240 Master / Xigmatek CY120
Meslek
Öğrenci
Merhaba, şimdi sonbahar indirimine kadar Türkiye'de indirime girmemiş oyunlar Steam dolara geçince indirimde olacaklar. CS 2'nin en ucuz stickeri 0.08 (the mongolz). Şimdi biz bu 0.08 TL'lik stickerdan 1000 adet alsak 80 TL eder, Steam dolara geçtiğinde ise bu sticker 0.03 dolar olacak ve bu itemin her birini hesabımıza 0.01 dolar geçecek şekilde satarak 10 dolar elde edeceğiz.

Şimdi Steam'ı dolara geçmiş olarak varsayalım:
Sonbahar indirimleriyle birlikte oyunların fiyatı düşecek ve biz 10 dolar bakiyemizle Battlefield V alsak şu an için TR fiyatıyla 280 TL olan Battlefield V'i 80 TL'ye alabiliyor olacağız. Eğer böyle bir şey yapsak yasaklanma veya başka türlü bir sıkıntı çıkabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu resmen akbile zam geldiği için akbile 1000 TL atıyorum demekle eş değer olmuş. Kârlık bir durum yok ortada. Hepsinin fiyatı doğru orantılı şekilde artacak. Ayrıca $10 olan oyunu nasıl 80 TL'ye alabileceksin? Onu anlayamadım.

Bu resmen akbile zam geldiği için akbile 1000 TL atıyorum demekle eş değer olmuş. Kârlık bir durum yok ortada. Hepsinin fiyatı doğru orantılı şekilde artacak. Ayrıca $10 olan oyunu nasıl 80 TL'ye alabileceksin? Onu anlayamadım.
MENA USD fiyatlandırmasına göre Battlefield V 23 dolar civarı bir şey olacak. Şuanki hali 50 dolar. İndirimli haliyle 5 dolar civarı bir şey olmuş en az. 5 dolara aldığını varsayarsak 140TL. 80 TL'ye almış olmuyorsun ki? Ben de anlayamadım.

@AlexFergusonHayranı, MENA USD fiyatlandırmasının yapılması zorunlu değil. Firma isterse yapmayabilir. Steam Türkiye, Dolar kuruna geçiş yaptıktan sonra göreceğiz hangi firmanın yapıp yapmayacağını.

Çok saçma bi benzetme benim bahsettiğim şu şuan için 8 kuruştan aldığımız bir çıkartmayı envanterimizde bulundurursak, steam da dolara geçtiğinde 8krş'a aldığımız çıkartmayı 1 cent'e satacağız. Yani steam TL'deyken 8TL değerinde item alırsak, steam dolara geçtiğinde envanter de geçeceği için 8TL'lik item 1 Dolara dönüşecek o yüzden kar edebilecez anlatmak istediğim bu.

1000 tane çıkartmayı 5 dakikada satabileceğini düşünüyor musun?
Steam inventory diye bi uygulama var.

@qWerTs06, çok saçma benzetme değil. Diyelim ki ondan kâr ettin, kâr ettiğini düşünüyorsun. Steam Türkiye'nin Dolar kuruna geçmesinin sebebi ne? Türk Lirası'nın diğer para birimleri karşısında kaybettiği değer. Bu sebepten Dolar kuruna geçiş yapılıyor. Madem öyle kâr edilebilecek, bu adamlar neden Dolar para birimine geçiyor kardeşim? Ekonomik bilgin olmayabilir ama az mantıklı düşün. Diğer her şeyin de fiyatı artacak. Eee, kar ettiğini düşüneceksin de hepsinin fiyatı zaten artacak. Nasıl kâr etmiş olacaksın? Az mantıklı düşünebilirsin :) MENA-USD'e geçilse bile TL fiyatından daha pahalı olacak oyunlar.

@qWerTs06, çok saçma benzetme değil. Diyelim ki ondan kâr ettin, kâr ettiğini düşünüyorsun. Steam Türkiye'nin Dolar kuruna geçmesinin sebebi ne? Türk Lirası'nın diğer para birimleri karşısında kaybettiği değer. Bu sebepten Dolar kuruna geçiş yapılıyor. Madem öyle kâr edilebilecek, bu adamlar neden Dolar para birimine geçiyor kardeşim? Ekonomik bilgin olmayabilir ama az mantıklı düşün. Diğer her şeyin de fiyatı artacak. Eee, kar ettiğini düşüneceksin de hepsinin fiyatı zaten artacak. Nasıl kâr etmiş olacaksın? Az mantıklı düşünebilirsin :) MENA-USD'e geçilse bile TL fiyatından daha pahalı olacak oyunlar.
Şu an 5 kuruşa satabildiğimiz çıkartmayı dolara geçtiğimizde minimum 1 cente satabileceğiz. O da 28 kuruş ediyor. Yani böyle bir şey olursa mantıken kar etmemiz lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı