Steam Envanteri Habersiz Satılmış

irfan2939

Hectopat
Steam'de 33 liram vardı. Açtım bir baktım 6 liraya düşmüş. Satın alma geçmişine baktığımda Steam bakiyemle pazarda 1 hesaptan değerinin çok üstünde skinler alınmış.
Bu nasıl mümkün olabilir? Hesabımda Steam Guard mevcut nasıl giriş yapabilip böyle bir şey yapıyor?

Daha önce belirlediğiniz bir fiyata alıcı olarak koymuş muydunuz?

Öncelikle geçmiş olsun. Olay şöyle anlatayım, indirdiğin ya da kurduğun bir şeyde virüs vardı ve sen onu çalıştırınca senin Steam ve tarayıcı cache dosyalarını haberin olmadan kopyaladı ve hesabına giriş yaptılar. Nasıl olur böyle bir şey guard Vs. var dersen sanal sistem kurup senin cache dosyalarını kullanarak aynı senin PC'miş gibi hesabına giriş yapabiliyorlar.

Uzun zamandır yazıyorum ama anlayan yok. Yok ben kullandım hesabım çalınmadı zart zurt yazmayı bırakın. API keyinizi paylaşmayın. Steam inventory yok bilmem ne 3.parti uygulama kullanmayın dostlar. Bilgisayarınızda en azından beleş bir antivirüs bulundurun. Bilinmedik sitelere girmeyin. CS:GO vs. kutu sitelerine kayıt olurken 2 kere düşünün. Sonra sıkıntı çekmeyin.
Bence girilen sitelere dikkat etmemekten kaynaklanıyor bunlar. API veya Inventory Helper yüzünden sorun yaşayanları da gördük ama sorun yaşamayan kullanıcı sayısı epey fazla.

Uzun zamandır yazıyorum ama anlayan yok. Yok ben kullandım hesabım çalınmadı zart zurt yazmayı bırakın. API keyinizi paylaşmayın. Steam inventory yok bilmem ne 3.parti uygulama kullanmayın dostlar. Bilgisayarınızda en azından beleş bir antivirüs bulundurun. Bilinmedik sitelere girmeyin. CS:GO vs. kutu sitelerine kayıt olurken 2 kere düşünün. Sonra sıkıntı çekmeyin.

Hocam apikey hiçbirini yapmadım apikey kısmına da baktım hiçbir şey yok alan boş.

Hocalarım API key kısmı boş CS:GO ile ilgilenmiyorum kasa siteleri falan alakam yok inventory helperla alakam yok. Mailime Rusça Steam mailleri geliyor Steam Guard açık item satın alınan hesabın yorumlarında benden başka birisi daha yazmıştı bende yazdım yorumlarımızı silmiş nasıl oluyor bu anlamıyorum. Hiçbir arkadaşımda hesabım yok.

Bence girilen sitelere dikkat etmemekten kaynaklanıyor bunlar. API veya ınventory helper yüzünden sorun yaşayanları da gördük ama sorun yaşamayan kullanıcı sayısı epey fazla.

Öncelikle geçmiş olsun. Olay şöyle anlatayım, indirdiğin ya da kurduğun bir şeyde virüs vardı ve sen onu çalıştırınca senin Steam ve tarayıcı cache dosyalarını haberin olmadan kopyaladı ve hesabına giriş yaptılar. Nasıl olur böyle bir şey guard Vs. var dersen sanal sistem kurup senin cache dosyalarını kullanarak aynı senin PC'miş gibi hesabına giriş yapabiliyorlar.

Malwarebytes ile tarama yaptım hiçbir şey yok zaten son 1 aydır bir şey kurmadım bilgisayara hiçbir şey yok PC'de. API kısmı boş hiçbir şey yok inventory helper kullanmıyorum sitesine bile girmedim. CS:GO kasa skin olaylarını da yapmıyorum CS oynamıyorum bile.

Emailime bildirim gelmiş Spotify ve Microsoft hesabıma giriş yapılmış bu nereden kaynaklanıyor bilgisayarda virüs de yok.

Son düzenleme:
Malwarebytes ile tarama yaptım hiçbir şey yok zaten son 1 aydır bir şey kurmadım bilgisayara hiçbir şey yok PC'de. API kısmı boş hiçbir şey yok inventory helper kullanmıyorum sitesine bile girmedim. CS:GO kasa skin olaylarını da yapmıyorum CS oynamıyorum bile.

Emailime bildirim gelmiş Spotify ve Microsoft hesabıma giriş yapılmış bu nereden kaynaklanıyor bilgisayarda virüs de yok.

Her nasıl bir virüs ise antivirüsler fark etmiyor, antivirüsü bypass edip ayarlanan komutları serbest şekilde yapabiliyor ve haberin dahi olmuyor, kısaca PC'ni formatla ve şifrelerini bulunması zor şekilde değiştir.
Şöyle söyleyeyim aynı olay benim başıma da geldi ve birçok hesabıma giriş yapıldı. Amazon'dan iPhone almaya çalıştılar :).

Dosya Ekleri

• sketch-1671611560227.png
    sketch-1671611560227.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 138
  • sketch-1671611435181.png
    sketch-1671611435181.png
    2,1 MB · Görüntüleme: 133
  • sketch-1671611260519.png
    sketch-1671611260519.png
    364,4 KB · Görüntüleme: 137
Hocam apikey hiçbirini yapmadım apikey kısmına da baktım hiçbir şey yok alan boş.

Hocalarım API key kısmı boş CS:GO ile ilgilenmiyorum kasa siteleri falan alakam yok inventory helperla alakam yok. Mailime Rusça Steam mailleri geliyor Steam Guard açık item satın alınan hesabın yorumlarında benden başka birisi daha yazmıştı bende yazdım yorumlarımızı silmiş nasıl oluyor bu anlamıyorum. Hiçbir arkadaşımda hesabım yok.

Kaspersky ile de tarama yapar mısın?

Yaptım hocam hiçbir şey çıkmadı.

Kaspersky ile de tarama yapar mısın?

Her nasıl bir virüs ise antivirüsler fark etmiyor, antivirüsü bypass edip ayarlanan komutları serbest şekilde yapabiliyor ve haberin dahi olmuyor, kısaca PC'ni formatla ve şifrelerini bulunması zor şekilde değiştir.
Şöyle söyleyeyim aynı olay benim başıma da geldi ve birçok hesabıma giriş yapıldı. Amazon'dan iPhone almaya çalıştılar :).

Hocam bende şifre/eposta değiştirme durumu olmuyor bugün Facebook hesabıma da giriş yapılmış Firefox USA üzerinden Spotify da Hollanda Norveç vb ülkelerden hatalı giriş gözüküyordu emailimi kontrol ettim emaile de giriş yapılmamış.

Aynı birkaç gün önce Gmail'e giriş yapmaya çalıştılar şifre değiştim Battle şifremide değiştirmeye çalıştılar valorantada giriş yapamıyorum şifre yanlış diyor maile kodta gelmiyor sanırım onu da aldıls hesap kurtarma yaptım ne zaman görürseler bugünde 2.30 civarı Steam envaterimde 300+ skin zararına satılıp DotA'dan 250 TL'ye irem alınmış ve itemin fiyatı 15 kuruş son girenlere baktım Hong Kong'tan girmişler yani kendilerine bir şey almak yerine beni zarara sokmuşlar zamanında takas sitelerine API keyimi vermiştim ondan patladım diye düşünüyorum sağlık olsun API keyimi sildim takas urlmi değiştirdim şifemi değiştirdim ama tek düşündüğüm 5 dk içerisinde nasıl tüm envanterimi satışa koymuşlar o sıra uyanık olsaydım müdahale edebilirdim belki ama iç içten geçmiş akıllandım umarım bir daha böyle şeyler yaşanmaz kimsenin başına gelmez sabah sabah tüm moral alt üst oldu.

Geri
Yukarı