Steam €10 cüzdan kodu etkinleştirilemiyor

Tofking

Hectopat
İyi günler arkadaşlar umarım iyisinizdir, internette çok araştırdım, steam destek sayfasında da "Eğer para biriminiz farklıysa güncel kurdan hesaplanıp cüzdanınıza aktarılacaktır" yazıyordu, bu sabah 10€ değerinde bir cüzdan kodu satın aldım fakat etkinleştiremiyorum. Steam destek ile iletişime geçtim, cevap gelene kadar buraya da yazmak istedim, belki ihtiyacı olan ya da başka bir kod, gift, ya da nakit olarak takas etmek isteyen olur. Kodu geri iade etme şansım yok, Steam mağaza bölgemi değiştirip kodu kullansam, Euro ile bir CS:GO itemi alsam, geri bölgemi Türkiye olarak değiştirip itemi Steam pazarında satsam, yaptığıma değer mi?

Forumlarda çok da görmüştüm, yurt dışında yaşayan bir Türk sürekli dolar biriminde kodlar alıp kullanıyordu, güncel kurdan Türk Lirasına çevirilip hesabıma yükleniyor diyordu fakat bende olmadı.
Kodu nereden satin aldiniz? Aldiginiz hata nedir?

Nerden satın aldın 10 Euro cüzdan kodunu? Orijinal sitesi mi G2A gibi bir siteden mi?
gamehag.com (zamanında çok kullandığım, bir çok cs:go skini çektiğim, sorunsuz çalışan güvenilir bir sitedir) bir hayli birikmiş puanım vardı, üstüne de biraz ben ekleyip hazır indirimdeyken aldım cüzdan kodunu. Sorunsuz uzun zamandır kullandığım bir site ve destek ekibi her zaman yardımcı oluyor. Bu konuda yardımcı olabileceklerini düşünmüyorum ama.

Dosya Ekleri

• kod.png
    kod.png
    50,2 KB · Görüntüleme: 578
Son düzenleme:
"Her Steam kullanıcı hesabıyla ilişkilendirilmiş bir para birimi vardır. Bunu Steam istemcinizin sağ üst köşesinde görebilirsiniz. Bundan böyle Steam kullanıcı hesabınızla ilişkili para biriminden farklı bir Steam Cüzdan kodunu kullanmaya çalıştığınızda bir hatayla karşılaşabilirsiniz."

Hatanin kaynagi bu olabilir.

"Her Steam kullanıcı hesabıyla ilişkilendirilmiş bir para birimi vardır. Bunu Steam istemcinizin sağ üst köşesinde görebilirsiniz. Bundan böyle Steam kullanıcı hesabınızla ilişkili para biriminden farklı bir Steam Cüzdan kodunu kullanmaya çalıştığınızda bir hatayla karşılaşabilirsiniz."

Hatanin kaynagi bu olabilir.
Burada öyle demiyor ama. Steam bu konuda kendisiyle çelişiyor.

Dosya Ekleri

• steamwallet.png
    steamwallet.png
    249,6 KB · Görüntüleme: 460
Burada öyle demiyor ama.

Valve son zamanlarda cüzdan kodlarina güncelleme getirmisti. Demek ki sayfayi güncellememisler.

"Burada anlatılan dolandırıcılıkların önüne geçmek adına Steam Cüzdanı kodlarının Steam'de etkinleştirilmesine dair bazı değişiklikler yaptık. Bu değişiklikler, yerel para birimlerini kullanarak perakendecilerden aldıkları Steam Cüzdanı kodlarını kullanan kullanıcıları etkilemeyecek."

Valve son zamanlarda cüzdan kodlarina güncelleme getirmisti. Demek ki sayfayi güncellememisler.

"Burada anlatılan dolandırıcılıkların önüne geçmek adına Steam Cüzdanı kodlarının Steam'de etkinleştirilmesine dair bazı değişiklikler yaptık. Bu değişiklikler, yerel para birimlerini kullanarak perakendecilerden aldıkları Steam Cüzdanı kodlarını kullanan kullanıcıları etkilemeyecek."

O zaman aldığım 10€ cüzdan koduyla kaldım desenize... Napıcam acaba bununla. Cyberpunk önsiparişi verecektim tam da.

Para biriminizi değiştirmeyi deneyin bence takas yapamazsanız fakat dolar kuru gibi 1.8 TL olarakmı geçer yoksa güncel kurlamı gelir bilemem ama elinizde kalmasından iyidir.(konu eskiymiş yeni farkettim çözümü bulduysanız nasıl yaptınız merak ettim)

Yeni konular

Geri
Yukarı