Steam Guard 7 gün bekleme süresi

Nedim ASUR

Kilopat
Yer
Honolulu
Merhaba arkadaşlar. Steam Guard'ı uzun süredir kullanıyorum. Az önce rozet için pazardan birkaç kart satın aldım. Sonra tekrar almaya çalıştığımda "Pazara, 7 gündür Steam Guard tarafından korunmamış bir cihazdan giriş yapıyorsunuz" engeliyle karşılaştım. 7 günlük pazara erişim engeli aldım. Birkaç gün öncede pazara koyduğum kasa ve silahlarda da kafasına göre bazılarını direkt koydu bazılarını da 15 günlük bekletme listesinde aldı. Kafa mı buluyor bu Steam yoksa ben mi bir hata yapıyorum?

Evet Steam Guard Mobil kimlik doğrulayıcı kullanıyorum. Pazar alışverişini telefondan yaptım. İlkinde sorun çıkmadı ama ikincisinde 7 günlük beklemeye aldı. Acaba hem bilgisayarda hem de telefonda aynı anda açık olduğu için mi böyle bir şey yaşadım? Hadi onu geçtim pazara girdiğimde neden bazılarını direk satışa koyarken bazılarını ise 15 gün beklemeye alıyor? Beklemeye alınan eşyaların arasında direk pazara koyduğu eşyalardan daha ucuz olanlarda var. Yani bildiğin kafasına göre davranıyor.

Belirttiğim gibi kimlik doğrulayıcıyı uzun zamandır kullanıyorum. Ayrıca uzun zamandır ne telefon ne de bilgisayar değiştirdim. İki cihaz dışında başka bir yerden de hesabıma giriş yapmıyorum. Sanırım sürelerin bitmesini beklemekten başka çarem yok. Umarım böyle bir şey bir daha yaşamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı