Steam guard kaldırma ve telefona mesaj gönderme sorunu

Berk Erol

Hectopat
Daha fazla  
Telefonumda steam guard yüklüydü fakat telefonda kaynaklanan bi arızadan dolayı formatlanınca içindeki tüm bilgilerle beraber Steam Guard'da silindi. Fakat düne kadar Steam hesabımdan hiç çıkış yapmadığım için sorunsuzca giriyordum. Ama dün öteki hesabıma giriş yapmak için çıktım ve asıl hesabıma girmek istediğim zaman asıl Steam hesabıma giremez oldum.

1. Steam destek bölümüne girip ordan "Steam guard mobil kimlik doğrulayıcımı sildim veya kaybettim" seçeneğine tıkladığım zaman ID, şifre, e-posta girme yeri geliyor. Onları girdikten sonra "sonu ** ile biten telefon numarama bir hesap doğrulama kodu gönderin" diyorum ve "Bu talebi işlemeye çalışırkenbi hata oluştu. Lütfen birkaç dakika bekleyin ve tekrar deneyin" diye bi hata veriyor.

2..Normal hesabıma girer gibi direk ID ve şifremi giriyorum. Steam guard kodu istiyor ve altta çıkan seçeneklerden alttaki seçeneklerden "Artık mobil kimlik doğrulayıcı kodlarına erişimim yok" diyorum ordan "mobil kimlik doğrulayıcıyı kaldır" seçeneği geliyor. Tıkladıktan sonra "tamam bana kısa mesaj gönder" diyorum "Üzgünüz. steam sunucularıyla iletişim kurarken bir sorun meydana geldi. Lütfen daha sonra tekrar deneyin" hatası geliyor.

3.Normal hesabıma girer gibi direk ID ve şifremi giriyorum. Steam guard kodu istiyor ve altta çıkan seçeneklerden alttaki seçeneklerden "Artık mobil kimlik doğrulayıcı kodlarına erişimim yok" diyorum ordan "mobil kimlik doğrulayıcıyı kaldır" seçeneği geliyor. Tıkladıktan sonra "Yapamıyorum çünkü artık telefon numarama erişimim yok" diyorum ve benden kod istiyor. "Hayır öyle bir koda sahip değilim" zaman ise "Bizimle iletişime geç hesap erişimi yardımı için" diye bi seçenek geliyor ona bastığımda ise bi destek sayfasına atıyor.

Fotoğrafları sırası ile yükledim.

1.1.png
1.2.png
1.3.png
1.4.png
2.1.png
2.2.png
2.3.png
2.4.png
3.1.png
3.2.png
3.3.png
3.4.png
3.5.png
3.6.png

Bende de aynı sorun var. 4 yıl olmuş, eğer çözdüysen lütfen bana da anlat.

Sorunu çok uzun uğraşlar sonucu çözdüm lakin nasıl çözdüm hatırlayamadım. Steam'e ticket atmıştım diye hatırlıyorum o şekilde çözmüş olabilirim. Yardımcı olmayı isterdim ama seneler geçmiş üstünden hatırlayamadım çözümü kusura bakma.

Yeni konular

Geri
Yukarı