Çözüldü Steam Güncelleme: Disk Yazma Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Can_1337

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: AMD R7 7700X /W NOCTUA NH-U12S CHROMAX BLACK
GPU: ASUS TUF RTX 4070 Ti OC
MB: ASUS TUF B650-PLUS WIFI
RAM: CORSAIR VENGEANCE 6000Mhz CL30 32G
CASE: PHANTEKS ECLIPSE P400A
PSU: SEASONIC GX-750 750W 80+GOLD
M.2: SAMSUNG 990 PRO 1TB PCI-E 4.0
M.2: SAMSUNG 970 EVO PLUS 500GB
M.2: KIOXIA EXCERIA G2 1TB
SSD: WD GREEN 1TB
HDD: SEAGATE BC. 3TB (2+1)
Meslek
Graphic Designer
Herhangi bir oyunu güncellerken bu hatayla karşılaşıyorum. PC'ye format attım, Oyunun kurulu olduğu diske CHKDSK ("/f /r") işlemi uyguladım, farklı bir diske kurdum, sonuç aynı. Güncellemeyi tek yapma yolum oyunu sıfırdan indirmek oluyor 2 saat beklemem gerekiyor. Yani sadece kurulu oyuna güncelleme yaparken bu hatayı veriyor.

diskyazmahtası.png

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Çözüm
  • Antivirüs programı var ise kapatın.
  • Steam Ayarlar > İndirmeler > İndirme önbelleğini temizle seçeneğine tıklayın.
  • Steam\steamapps\common klasörünün içinde 0 kb boyutunda dosyalar var ise silin.
  • Steam'den çıkış yapın. Steam dosyaları içinden Steam.exe'yi yönetici olarak çalıştırıp deneyin.
  • Antivirüs programı var ise kapatın.
  • Steam Ayarlar > İndirmeler > İndirme önbelleğini temizle seçeneğine tıklayın.
  • Steam\steamapps\common klasörünün içinde 0 kb boyutunda dosyalar var ise silin.
  • Steam'den çıkış yapın. Steam dosyaları içinden Steam.exe'yi yönetici olarak çalıştırıp deneyin.

Çözüm
Tavsiyeleriniz üzere yaptıklarım:
  • Windows Güvenlik Duvarı Gerçek Zamanlı Korumayı Kapattım
  • Steam Ayarlar > İndirmeler > İndirme Önbelleğini Temizleme işlemi uygulandı ve uygulama oto-restart attım.
  • Steam Beta Programından çıkış yaptım, klasik steam geri yüklendi (sorun devam ediyor)
  • Steam kapatılıp Yönetici olarak tekrardan açıldı. (Sağ tık > Özellikler > Uyumluluk > Yönetici olarak başlat seçildi)
  • Steam/Steamapps/Common Dizinindeki sözü geçen oyunun dosyası 0 byte'dı ve silindi.
  • Steam/Steamapps/Downloading Dizinindeki 9 gb lık TslGame (pubg) dosyası ve diğer küçük boyutlu öğeler silindi.
  • Tekrar güncelleme denemesi yapıldı fakat farklı bir hata verdi. Hatanın içeriği aşağıdaki gibi:
" Güncelleme esnasında bir hata meydana geldi. PUBG: Test Server (disk yazma hatası) "
" D:\Steam\steamapps\downloading\622590\TslGame\Content\PAks\pakchunk0-WindowsNoEditor_assets_char_male.pak "

UpdateError.png

• Hatalı dosyayı sildim. Daha sonrasında Steam Kütüphanesinden oyuna sağ tıklayıp "Yerel Dosyalar" sekmesinden "Oyunun Dosya Bütünlüğünü Denetle" ye tıkladım.
  • Tekrar güncellemeyi denediğimde aynı dizindeki bir başka dosyanın bozuk olduğunu belirterek hata verdi. (pakchunk1-WindowsNoEditor_assets_world.pak)
  • Hatalı gösterdiği dosyaları teker teker arayıp bulup silmeyi denedim sonuç alamadım.
Aklıma başka yöntem gelmiyor :( @fatihgaucho

Halen güncelleme yaparken hata veriyor. Oyun diskimi sıfırdan biçimlendirdim, steamı komle kaldırdım tekrar kuruyorum eğer sorun çözülürse editleyeceğim. Son kartımı oynuyorum..

Şimdi ilk önce Steam desteğe başvuru yapalım. Steam > Yardım > Steam Destek > Son ürünlerde PUBG yok ise alt kısımdan Oyunlar, yazılım, vs tıkla ve oradan PUBG seç > Oynayış veya teknik sorunlar > Oyun indirilemiyor veya yüklenmiyor > Steam Destek ile iletişime geç. Sorununu buradan destek ekibiyle paylaş. Yardımcı olacaklardır.

Teşekkürler deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı