Steam harcaması dolar olarak mı görünür?

Randro

Femtopat
Daha fazla  
Babamın kartını kullanıyorum Steam dolara geçtiği için harcamalarda dolar olarak gözükür değil mi? 20 dolarlık CoD Cold War aldımda.

Aslında Steam hala TL üzerinden işlem yapıyor gibi. Sadece dolar gösteriyor.

Steam 100% dolar üzerinden işlem yapıyor, son sayfada kendileri çevirseydi eyvallah.

Çeviri tamamen bankaların insafında bu yüzden, örneğin Ziraat affetmiyor %20 makas koyuyor USD/TRY işlemlerine.

Steam 100% dolar üzerinden işlem yapıyor, son sayfada kendileri çevirseydi eyvallah.

Çeviri tamamen bankaların insafında bu yüzden, örneğin Ziraat affetmiyor %20 makas koyuyor örneğin USD/TL işlemlerine.
Papara kullanıyorum hiç komisyon almıyor. Hatta para veriyor.

Papara kullanıyorum hiç komisyon almıyor. Hatta para veriyor.

Komisyon ayrı bir olay şimdi bundan. Serbest piyasa/Kapalıçarşı referans alınır bankaların makasını görmek için. Şu anda 28.75 kuruş ise satış kuru atıyorum senden 29 TL karşılığı çekiyorsa o 25 kuruşluk fark bankanın makası oluyor.

Onlar da işlem detayında yazar.

Çeviri tamamen bankaların insafında bu yüzden, örneğin ziraat affetmiyor %20 makas koyuyor USD/TRY işlemlerine.

İş Bankası kartımdan ödeme yapıyorum hani öyle döviz falan değil dümdüz kartımın harcamalarında şu anki kurla 570TL'ye falan denk geliyor oyun 570 TL yazıcaktır değil mi?

İş Bankası kartımdan ödeme yapıyorum hani öyle döviz falan değil dümdüz kartımın harcamalarında şu anki kurla 570TL'ye falan denk geliyor oyun 570 TL yazıcaktır değil mi?

Evet. İşlem detayını açtığında dolar miktarı ve çevirisi yazar yalnızca, anasayfada ise 570 TL diye çıkar.

Geri
Yukarı