Steam hesabı çalındığında PUBG'den ban yemiş

COLTU

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kısa bir süre önce Steam hesabım başka biri tarafıdan çalınmıştı. Bugün Steam hesabımı geri aldım ve çalan kişi hesabımda ne yapıp ne yapmadığına göz atım ve hesabımda bir oyun yasaklamaya neden olduğunu gördüm. Bu yasaklamayı kaldırmamın bir yolu var mı? Varsa nedir ve nasıl yaparım? Oyun isminde PUBG.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü.png
    Ekran Görüntüsü.png
    28,2 KB · Görüntüleme: 287
Son düzenleyen: Moderatör:
"VAC yasaklamaları kalıcıdır, tartışmaya açık değildir ve Steam Destek tarafından kaldırılamazlar. Eğer VAC yasaklamasının bir hata sonucu verildiğine karar verilirse, otomatik olarak kaldırılacaktır."

I've been VAC banned - Valve Anti-Cheat (VAC) System - Veri Tabanı - Steam Support

Ya ben yalan söylüyorum ya da Valve'in verdigi bilgiler yanlis. Hesapta hile kullanilmissa kesinlikle kaldirma gibi bir sey söz konusu degil.
Mesele hesapta hile kullanılması değil, hile kullananı zaten affetmiyorlar(bkz: KQLY). Mesele sistemin kusursuz çalışmamasında yatıyor. Hata sonucu verilen yasaklamaların kaldırılmasında programın ''hata'' yaptığını tespit eden programın kendisi olmayacağı için, otomatik kaldırılıyor gibi bir cümlede mantık bulamıyorum. Özellikle profesyonel arenada oyuncular için bu sürecin biraz daha uzun ve uğraştırıcı olduğu da aşikar.

Yakın geçmişten örnek verecek olursam robiin gibi oyuncuların da yasaklamaları kaldırılmıştı.
Screenshot_4.png

Sistemde bir üyenin neden yasaklandigina dair tüm bilgiler mevcut. Böyle bir yasaklamada islem otomatik yapiliyor. Sizin kimseyle iletisime gecip de herhangi bir sey ispatlamaniz gerekmez.
Fotoğrafta gördüğünüz üzere birileriyle iletişime geçilip hile yapmadığınızı ispatlamanız gerekir.

Son düzenleme:
Yasaklamalar hataliysa zaten kaldiriliyor, orada hemfikiriz. Sistem az da olsa hata yapabiliyor elbette. Otomatikten kasit yazilim degil, Valve tarafindan yapilacak olan islemden bahsediyor. Kaldi ki bu tür hatali yasaklamalar bircok kisiyi etkiler, sadece birkac kisiyi degil. Böyle bir durumda neyin ne oldugunu zaten biliyorlar.

Kisacasi ortada bir hata varsa, o yasaklama siz bir sey demeden kalkar.

Fotoğrafta gördüğünüz üzere birileriyle iletişime geçilip hile yapmadığınızı ispatlamanız gerekir.

Valve'in e-posta üzerinden iletisime gectigini de ilk defa görüyorum. Normalde kendi destek bölümünden haric baska yerde yazmazlar.

Dedigim gibi, ya ben yalan söylüyorum ya da kendi resmi baglantisinda verdigi bilgiler yanlis.

Son düzenleme:
boşuna itirazda bulunma hesabının güvenliğini tam sağlamadığın için hiç bir şey yapmazlar üstüne adamlar sana fırça bile atabilir. geçmiş olsun.

Arkadaşlar dün akşam PUBG destek ekibine bir bilet gönderdim (yani mesaj) ve sabah yanıt verdiler. Gönderdikleri mesajda benden hesabın kaybedilmiş olduğu tarih. Geri alnmış olduğu tarih vs. gibi bilgiler istediler. Bende istedileri bilgileri verdim. Herhâlde hesabımın oyun içi yasaklama cezasını kaldıma yolunda gidiyorum. Umarım cezam kalkar. Kalkarsa nasıl yaptığımı paylaşırım.

Hevesini kırmak istemem ama Steam ile iletişime girecekler ban kalmayacak boşuna kürek sallama derim. Muhtemelen sen hesabı sattın ücreti alamayınca alan kişi hile kullanmış hesabı banlatmış, bu türde çok mağdur görmekteyiz. Ya da sen Steam hesabının şifresini 123 yapmışsındır. Tekrardan geçmiş olsun.

Hevesini kırmak istemem ama Steam ile iletişime girecekler ban kalmayacak boşuna kürek sallama derim. Muhtemelen sen hesabı sattın ücreti alamayınca alan kişi hile kullanmış hesabı banlatmış, bu türde çok mağdur görmekteyiz. Ya da sen Steam hesabının şifresini 123 yapmışsındır. Tekrardan geçmiş olsun.

Dostum başlığını ve açıklamayı tekrardan okumanı istiyeceğim çünki zaten Steam destek ekibiyle iletişime geçerk hesabı kurtarıp geri aldım. Hesabın oyun içi yasaklmayı kaldırılması içim tekrardan Steam destek ekibine iletişim kurmaya çalışmadım çünki PUBG VAC koruma desteği almıyor. Bunun için PUBG destek ekibiyle iletişime geçtim ve bana geri dönüş yaptılar. Zaten ikinci mesajımda bunu açık açık beyan ettim. Senden bir dahaki mesajları okurken daha dikkatli ve anlaşılır bir şekilde okumanı istiyeceğim.

NOT: Bu hesap hiçbir şekilde ticari amaçlar için kullanılmadı. Hesap biri tarafından çalınıp hesabın Steam destek ekibi tarafından asıl sahibine (yani ben) geri verilmiştir.

2.NOT: Hesap VAC ban değil oyun içi men edilme cezası alınmıştır. Tahmin ediyorumki VAC ban almış olsaydı bile Steam destek ekibi bu VAC ban cezasını kaldırmış olurdu.

Tahmin ediyorumki VAC ban almış olsaydı bile Steam destek ekibi bu VAC ban cezasını kaldırmış olurdu.

Hayir, kaldirmazdi.

VAC yasağı aldım esnada hesabımı ben kullanmıyordum. VAC yasağı kaldırılabilir mi?

Hayır. O esnada hesabı kimin kullanıldığı bir önem teşkil etmemektedir ve VAC yasaklamaları kalıcıdır yani kaldırılamazlar.

Bunun ne kadar sinir bozucu bir durum olduğuna katılsak da, diğer oyuncuların oyundan keyif almalarını sağlamak ve adil bir oyun ortamı yaratmak için hile konusunda sıfır tolerans göstermek durumundayız.

I've been VAC banned - Valve Anti-Cheat (VAC) System - Veri Tabanı - Steam Support

Valve bu konuda kimseye acimiyor. Kisacasi hesabina sahip cikacaksin.

Hayir, kaldirmazdi.

VAC yasağı aldım esnada hesabımı ben kullanmıyordum. VAC yasağı kaldırılabilir mi?

Hayır. O esnada hesabı kimin kullanıldığı bir önem teşkil etmemektedir ve VAC yasaklamaları kalıcıdır yani kaldırılamazlar.

Bunun ne kadar sinir bozucu bir durum olduğuna katılsak da, diğer oyuncuların oyundan keyif almalarını sağlamak ve adil bir oyun ortamı yaratmak için hile konusunda sıfır tolerans göstermek durumundayız.

Valve bu konuda kimseye acimiyor. Kisacasi hesabina sahip cikacaksin.

Keşke daha kapasamlı ve düzgün bir atni hile programı çıkarsalar. Bu sistemler madur olan çok adam vardır.

Tamam da, sorun sistemde degil kullanicida. Her yasaklama alan hesabim calindi diyerek yasaklamayi kaldirtsaydi bu sistemin bir anlami kalmazdi. Steam'e üye olurken sözlesmeyi iyice okumaniz gerekiyor. Hesabinizdan tamamen siz sorumlusunuz.

Belki kizacaksiniz ama, burada suc hile yaziliminda degil, maalesef sizde. Sonucta bu yazilim hile kullanilan hesabi yasaklamakla sorumlu. Yazilim hangi kisinin hile kullandigina bakmaz, bakamaz da.

Valve hesabinizi güvende tutabilmeniz icin her türlü imkani sunuyor. Bunlara ragmen hesabiniz caliniyorsa hatayi kendinizde aramaniz gerekir.

Arkadaşlar dün akşam PUBG destek ekibine bir bilet gönderdim (yani mesaj) ve sabah yanıt verdiler. Gönderdikleri mesajda benden hesabın kaybedilmiş olduğu tarih. Geri alnmış olduğu tarih vs. gibi bilgiler istediler. Bende istedileri bilgileri verdim. Herhâlde hesabımın oyun içi yasaklama cezasını kaldıma yolunda gidiyorum. Umarım cezam kalkar. Kalkarsa nasıl yaptığımı paylaşırım.
Cezanız kalktı mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı