Çözüm Steam Hesabı Satmak ya da Almak Yasal mıdır?

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Technopat Sosyal'de Steam hesap değeri gibi konuları yasaklamanın çok bir anlamı var mı bilemedim. Satıyorum diyeni ya da alıyorum diyenin konularını engellemenin bir yararı var mı sizce?
Bence yararı var hocam. Forum üzerinde satılan her hesap satışı işinde Technopat'da aracı oluyor.

Technopat Sosyal'de Steam hesap değeri gibi konuları yasaklamanın çok bir anlamı var mı bilemedim. Satıyorum diyeni ya da alıyorum diyenin konularını engellemenin bir yararı var mı sizce?
Hesap değerlerini soran kişilere de SteamDB linki atıp bırakıyorlar zaten. Satan kişilerin konuları kilitlenmeli, alanlar da uyarılmalı. Bu konunun linkini atarız :D .

Yani arkadaşlar tabii ki yasal değil de insanların farklı durumları olabilir. Herkes orijinal Windows ister, herkes oyunları orijinal ister. Umarım anlamışsınızdır.

Yasakçı zihniyetin bir fayda sağlamayacağını düşünüyorum. Ancak "İkinci El Alım Satım İlanları" bölümüne bu tarz bir "sorumluluk almama" başlığı tutturulursa en azından top sizden çıkmış olur.

Steam'in veya oyun firmasının kuralları kendisini bağlar. Buranın kuralları da burayı.

Alan memnun, satan memnunken Steam veya başka bir dijital oyun servisi alım satımı yasakladı diye forumda da yasaklanmaması gerektiğini düşünüyorum. Sadece bu işin riskli olduğunu, Technopat'ın bundan sorumlu olmadığının bilinmesi yeterli.

Yasal olmayan bir işlem yapması zaten kullanıcının sorumluluğunda olan mesele, biz görmeden ya da uyarı veremeden olan mesajlar da olacak her zaman. Yasağın arkasından dolaşanlar da olacak. Zaten Technopat'ın bir sorumluluğu yok.

Mesele kendi sorumluluğumuz olmadığını belirtmek değil. Mesele kullanıcılarımızın zarar görmemesi için bilgilenmesini sağlamak arkadaşlar. İnsanlar maddi manevi boşu boşuna yıpranmasın, hele ki bilgisi olmayan arkadaşlar.

İki kullanıcı kendi arasında yapınca iyi niyetlilerse sorun olmayabiliyor, pek çok şeyde yakalanmazlarsa zaten kuralı çiğnemiş ama zarar görmemiş oluyorlar. Ama araya bu işten para kazanan aracı firma girip de karanlık işlere kalkışırsa o zaman işler rayından çıkıyor. Çalıntı hesaplar da olduğunu unutmayın.

Steam bu işi kendisi çözmeli bence ama şu an öyle bir niyetleri yok. Yasal ve kurallara uygun hesap alım satımını ya da oyun alım satımını mümkün hale getirseler güzel olur. Şu an yok ama, yakın gelecekte de olmasına yönelik bir çalışma görünmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı