Çözüm Steam Hesabı Satmak ya da Almak Yasal mıdır?

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Ben 50 kişiye satılan oyunları mı övmüşüm? Bak ne diyorum, benim maddi sıkıntılarım olsa. Uyuyacağına kadar en azından elimden çıkarıyım diyorum ve satıyorum.

Ben zamanında 75 vermişim. O oyunu 1500 saatte oynayabilirim, 15 saatte. E ben ama 75 verdim ve sıkıldım sattığım adam da 15 saat oynadı? Neye göre saçma geliyor size anlamıyorum.

1 Milyon kişi korsan oynasa satıcının cebine 5 kuruş girmez.

1 Milyon kişi hesap satın alsa satıcının cebine bir oyun parası girer. Ayırt edemediğiniz şeyler hakkında lütfen daha bilgilenin.
İster hesabını komple 1 kişiye devretsin, ister 50 kişiye birden satsın. Beni ilgilendirmez. Sonuçta yasak. Özellikle 50 kişinin aynı hesapta oynaması emek hırsızlığı dedikleri şey oluyor. Ben sadece forumda bunun neden serbest olduğunu soruyorum. O zaman korsan oyunun da serbest olması gerekiyor.

İster hesabını komple 1 kişiye devretsin, ister 50 kişiye birden satsın. Beni ilgilendirmez. Sonuçta yasak. Özellikle 50 kişinin aynı hesapta oynaması emek hırsızlığı dedikleri şey oluyor. Ben sadece forumda bunun neden serbest olduğunu soruyorum. O zaman korsan oyunun da serbest olması gerekiyor.
Hocam emek hırsızlığı falan yok. Abimin bir hesabı var, benim bir hesabım var. Ayrı ayrı oyun mu alalım hesaplarımıza?

Tüm mesajları okudum haklı olan da var olmayan da. Şimdi sistemi olan adam tüm oyunları oynamak istiyor. Olmayan da Geforce Now ile oynamaya çalışıyor. Adam tüm oyunları alamayacağı için mecbur böyle yollara başvuruyor. Ben forumda bizzat satış yapıyorum. Hesapların sorumlusu benim. Herhangi bir sıkıntıda ben değişim yapıyorum. Böyle bir iş yasak olsaydı Gamesatış, İtemsatış, Plati.ru gibi yabancı siteler olsun Steam hepsini elden geçirirdi. Hangi birine yetişecek ?
Ben forumda Allah bilir 100 kişiden fazlasına hesap satmışımdır. Forum dışı olarak da sattım. Şuana kadar benden hesap alıp da sıkıntı yaşayanı görmededim. Sıkıntı yaşadığı zaman da sorunu çözdük.
Herkes bir yandan haklı ama Türkiye'de durum belli. Adam 3 tane AAA kalite oyuna 600-700 TL veremiyor. Napıyor böyle yollara başvuruyor. Mesala FIFA kaç TL ? 400 TL adam gidip napıyor en ucuzunu arayıp bu yollara başvuruyor. Herkes isterdi oyuna para vermek ama bu mümkün değil. Bak Forza Steam'e geldi ne kadar ucuz. Korsan kullanan elbet vardır ama çok az. 60 TL herkes verebilir şuan.

Geri
Yukarı