Steam hesabım çalınabilir mi?

Hangi sitelere girmiştin? Benim 2 yıl olacak birkaç ay sonra. Dediğim gibi sadece son yazdığım siteden şüpheliyim.

Aslında Steam Guard'ın varsa normalde çalınmıyordu hesaplar fakat yeni tür siteler türemiş bildiğim kadarıyla siteye tıkladığın anda çalınıyor hesaplar bence şu an girdiğin sitelerde sıkıntı olmayacaktır fakat Steam arkadaşlarından gelen linklere dikkat et. Benim bir arkadaşım tıklamış direk olarak ve onun hesabını çalmışlardı. Çalınan hesaplar bot olarak kullanılıyor ve çalınan hesabın arkadaşlarına da gönderiliyor. Dikkatli olmak gerek hesap çalımlarını çok kolay yapıyorlar.

Geçen sene bakmıştım. Anahtar yoktu.

API anahtarı oluşturulmamış ise hesap güvendedir, çalınma gibi bir ihtimal yok. Çalınma ihtimalini kafaya taktıysanız her ihtimale karşı şifre değiştirip şu linkten en alta gidin. Diğer bütün cihazların yetkisini kaldır butonuna basın. Böylece hesap çalınma ihtimali sıfıra iner.

Hangi bilgilere erişebiliyor? Kullanıcı adı gibi bilgiler mi? Arkadaşlar, oyunlar vb. bilgiler mi?
  • Eşsiz bir sayısal tanımlayıcı ******.com ile paylaşılacaktır. Bu sayede, ******.com, Steam topluluk profilinizi tanımlayabilecek ve Profil Gizlilik Ayarlarınızı temel alarak Steam hesabınız hakkında bilgilere erişebilecektir.
  • Steam Profil sayfanızda yer alan, herkese görünür olarak ayarlanmış tüm bilgilere ******.com tarafından erişilebilir.

Tam olarak hatırlamıyorum ama, CS:GO For Skins gibi isimlerdi. O zamanlar biraz saftım, kanmışım.
Bende eski hesabımda girmiştim. Ama hesap çalınmadı. Ücretsiz kasa açtırmıştı. AK-47 Red Line çıkmıştı. Hesabıma atabilmem için 5 dolar depozito istiyordu. Orada anlamıştım dolandırıcı olduğunu. Veya 5 dolar harcamamıştım hesapta. Hesap 0 seviyeydi. Bu yüzden çalınmadı.

Bende eski hesabımda girmiştim. Ama hesap çalınmadı. Ücretsiz kasa açtırmıştı. AK-47 Red line çıkmıştı. Hesabıma atabilmem için 5 dolar depozito istiyordu. Orada anlamıştım dolandırıcı olduğunu. Veya 5 dolar harcamamıştım hesapta. Hesap 0 seviyeydi. Bu yüzden çalınmadı.

Anladım. Dediğim gibi, güvenmediğin veya onaylı olmayan sitelere girme.

Size bir tüyo vereyim. Bir siteye giriş yapmadan önce tarayıcı üzerinden Steam hesabınıza giriş yapın. Bu işlemden sonra giriş yapmak istediğiniz siteye girin ve oturum açın. Eğer site direkt otomatik olarak hesabınıza bağlanırsa bilin ki güvenilir bir site.

Sizden ekstra giriş yapmanızı ve mobil kimlik doğrulayıcısını talep ederse arkanıza bakmadan kaçın.

Bu tür sitelerin %99,9'u sahte. Giriş yaparken iki kere düşünün.

Altin kural budur. Yine de girdiginiz siteleri arastirmanizi tavsiye ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı