Steam hesabım çalındı

Benim hesabım 1 ay önce çalındı hemen Steam desteğe talep oluşuturdum ve satın almış olduğum bir oyunun faturasını yolladım ve hesabın e-posta şifresini yazdım. Bana sabahında mail geldi hesabı geri verdiler tek kullanımlık şifre ile bende giriş yapıp bilgilerimi değiştim anca CS:GO'dan Overwatch banı yemiş adam seçkin boşa gitti.

Hocam size ne yapmanız gerektiğini tekrar söylüyorum. Virüsü sokan adama hesaptan çık diyemezsin mantıken değil mi? Önce gidip bilgisayarı formatlamanız lazım çünkü bilgisayarında virüs var ki adam tekrar tekrar giriyor attığında. Sıfırladıktan sonra şifreni güçlü bir şifre yapıp Steam Guard'ı aktif etmelisin (iki aşamalı doğrulama gibi).

Katılıyorum. Doğru soyluyor.

Önceden de çalınmıştı şimdi 2 oldu.

Eki Görüntüle 1913047

Hesabın eski ismi 泉州黑刀侠老郭 karekodu güvenlik amacıyla okutmaya çalışmayın.
Rockstar games hesabım Facebook hesabım Mediafire hesabım ve Microsoft hesabım çalınmıştı, sebebi bilgisayara bir şey indirmeye çalışmam. Facebook Mediafire ve Microsoft hesabıyla fazla ilgilenmediler geri aldım. Ama Rockstar games hesabını tamamıyla çalmışlardı, emaili felan değiştirmişlerdi. Rockstar desteğe yazdım birkaç gün mailleştik ve sonunda geri aldım. Şu anda bu olaya sebep olan tek şey bilgisayarında virüs olmasıdır, yok kaspersky yok bilmem ne bunları boş ver zaten bilgisayarı tarayıp virüsü bulması uzun sürüyor bir de hepsini sildi mi nasıl güveneceksin. Bence bütün virüsleri bulması imkansız. Yapacağın şey tertemiz format atacaksın, hesaplarına 2 adımlı doğrulama ekleyeceksin çalınan hesapların şifrelerini değişeceksin. Şu anda steam hesabın sende mi değil mi anlamadım ama eğer şu anda sende değilse steam destekle iletişime geç hesabının çalındığını vesaire söyle yardımcı olurlar geri alırsın.

Öncelikle böyle durumlarda Steam en az 1 hafta hesabın para yükleme ve harcama tarzı hiçbir şey yaptırmıyor şifrenin kolay çözülebilir olması çünkü bunun gibi şifrelerin uygulamaları var sürekli deniyor çok fazla hata yaptınız ekranını bloke ederek eğer kolaysa en az 1 dk ile 10 dk arasında şifre kırılmış oluyor bunu çöz önce 2 aşmalı koruma açarak sağlama al

Geri
Yukarı