Steam hesabım Shroud Twitch yayınında çalındı

first_fps

Hectopat
Arkadaşlar 14.49 da shroud Twitch yayınına girip izlerken kendisinin hediye skini olarak verdiği bir siteye yönlendim. Kazandığım skini almak için hesabıma girdiğim anda Steam hesabım çalındı. Mail adresim Ur'de değişmiş ve kabul etmiyor. Steam'e hesabımın çalındığını bildirdim. Bunun dışında ne yapmam gerek? Steam şifremi değiştiremiyorum. Steam guard kodda kullanıyordum ama bu başıma geldi. Benim için önemli bir durum. Yardım eder misiniz? Ekde gönderdiğim mail geldi ama nasıl oluyor da benden habersiz Steam mail adresim değişebiliyor?
Hesabım kilitli şu anda ve aşağıdaki resimde alakam olmayan bir mail adresi siz konusu. Uzantısı zaten başka bir ülke muhtemelen Rusya kaynaklı.

Dosya Ekleri

• IMG_20200313_153833.jpg
    IMG_20200313_153833.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 100
  • IMG_20200313_154749.jpg
    IMG_20200313_154749.jpg
    2,3 MB · Görüntüleme: 102
Son düzenleme:
Geçmiş olsun. Shroud twitchden mixere geçeli uzun zaman oldu. Senin izlediğin yayın fake bir yayındır büyük ihtimal. S1mple adıyla da bu şekilde yayın açıp adamın eski fpl maçlarını yayınlıyorlar. Chatte de sürekli link atıp tıklamanızı bekliyorlar tıklayanların hesabını çalıyorlar.

Dosya Ekleri

• Opera Anlık Görüntü_2020-03-13_155554_www.twitch.tv.png
    Opera Anlık Görüntü_2020-03-13_155554_www.twitch.tv.png
    11,8 KB · Görüntüleme: 82
Büyük ihtimal farklı bir Link'e tıkladı ve olanlar oldu. Shroud ilgilenmez bu konuyla.

Farklı bir link'e nasıl tıklamış olabilir ki sonuçta ordan verilen linke tıklamış ve devamı gelmiş işlemleri yapmak için
Geçmiş olsun. Shroud Twitch'den mixere geçeli uzun zaman oldu. Senin izlediğin yayın fake bir yayındır büyük ihtimal. S1mple adıyla da bu şekilde yayın açıp adamın eski FPL maçlarını yayınlıyorlar. Chatte de sürekli link atıp tıklamanızı bekliyorlar tıklayanların hesabını çalıyorlar.

Harbiden bak Twitch'de değil artık shroud o yüzden Steam'la uğraşmak zorundasın kardeşim

Farklı kişinin mesajına baktın. Benim arkadaşım aynı işi yapıyor çekilişleri kovalıyorlar böyle, hesap gitti geri alamazsın.

Merhabalar, büyük ihtimalle konunun shroud ile bir ilgisi yok. Klasik dolandırıcılardan birisine yem olmuşsunuz. Steam Destek'e ticket oluşturun. Hesap hakkında verebileceğiniz bilgileri verin(oyun satın alım makbuzları, hesapta daha önce bakiye yüklemek için / oyun satın almak için kullanmış olduğunuz kredi kartlarının son 4 hanesi gibi). Hesabın size ait olduğunu kanıtlarsanız ticket oluştururken kullanmış olduğunuz e-posta adresine yeni şifre gönderiyorlar.
Geçmiş haftalarda ben de dikkatsizliğim sonucu kumar sitesinin birine girerken çaldırdım.Bu yöntemle geri aldım.

Arkadaşlar 14.49 da shroud Twitch yayınına girip izlerken kendisinin hediye skini olarak verdiği bir siteye yönlendim. Kazandığım skini almak için hesabıma girdiğim anda Steam hesabım çalındı. Mail adresim Ur'de değişmiş ve kabul etmiyor. Steam'e hesabımın çalındığını bildirdim. Bunun dışında ne yapmam gerek? Steam şifremi değiştiremiyorum. Steam guard kodda kullanıyordum ama bu başıma geldi. Benim için önemli bir durum. Yardım eder misiniz? Ekde gönderdiğim mail geldi ama nasıl oluyor da benden habersiz Steam mail adresim değişebiliyor?
Hesabım kilitli şu anda ve aşağıdaki resimde alakam olmayan bir mail adresi siz konusu. Uzantısı zaten başka bir ülke muhtemelen rusya kaynaklı.

Geçmiş olsun yayının Twitch hesabını yazar mısın?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı