Steam hesabıma da farklı yerlerden giriş yapılmış

Yedinci Mühür

Decapat
Arkadaşlar kısaca anlatayım. Geçen sene bir sürü hesabıma girilmişti. Gmail şifresi değiştirildi kurtardım. Neyse, 1 yıl geçti ve bugün Steam hesabıma baktım yakın zamanda giriş yerlerine. Hiç girmediğim zamanlarda da giriş yapılmış. Diğer hesaplarım gibi buna da sadece giriş yapılıyor. Anlamıyorum. Şifreyi ve e-postayı daha önceden değiştirmeliydim hata bende.
Konum Bursa, Konya olarak gözüküyor.
Tüm hesaplarıma giren kişi sanki dalga geçiyor benle bir şey yapmayarak. Ne yapabilirim? Şikayet etme durumu nasıl olur?
Siber suçlar bunu bulabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bütün hesaplarınızı neden iki faktörlü doğrulamayla koruma altına almıyorsunuz? Technopat'ta bile var bu özellik. Ben aklınıza gelebilecek her yerde bu özelliği kullanıyorum. Yedek mail adreslerimde dahi koruma var.

Guard kullanmıyor musun? E-maili Gmail yerine iCloud yap.
Hocam vardı galiba ama korkudan kontrol edemiyordum. Çıldırcam belki de çok uzun zamandır hesaplarıma giriş yapılıyor ve farkında değilim :/
Hocam bütün hesaplarınızı neden iki faktörlü doğrulamayla koruma altına almıyorsunuz? Technopat'ta bile var bu özellik. Ben aklınıza gelebilecek her yerde bu özelliği kullanıyorum. Yedek mail adreslerimde dahi koruma var.
Çok değerli şeylerim olmadığı için gerek duymuyordum, şifreler de çok basitti. Ama hata yapmışım bilemiyorum.

Tamam da, kendi hesabında niye korkuyorsun dostum?
Bir şey falan yapıldıysa ben değiştirince üstüme kalır gibisinden. Dediğim gibi çok saçma. Bu olaylar yüzünden hiç iyi değilim. Çok kötü hissediyorum. Tüm hesaplarıma giren kişi umarım Allah cezanı verir. Ne lanet bir şey bu ya 1 yıl oldu 1.

Dostum, bu konu troll mu acaba? Adamın hesabına girdiğini söylüyorsun, hesap senin, guard yok(?) ve mail sende. Fakat sen gidip Allah cezasını versin diyorsun. Yani anlamadım, troll konu mu bu?
Hayır hocam, değil. Şu an değiştirdim her şeyi. Ama bu kadar da olmaz diyerek dokunmamıştım Steam'e. Hayır giriliyor ama hiçbir değişiklik yok hesapta onu anlamıyorum.
Acil şifre ve e-mail degiştir. Steam hesabında hangi oyunlar vardı? Ama sana önerim hemen iki adımlı doğrulama yapmalısın ve şifreyi değiştirmelisin.
Değiştirdim.

Benim mail hesabıma günün birinde konu başlığı mail adresim ve şifre olan bir mail ulaştı. Yani mail şifremi birisi öğrenmiş, içine Bitcoin hesabını koymuş oraya 800-900 dolar bir para atmamı istiyordu. Sanıyorum ki 2FA olduğu için bilgileri bilse de hesabıma erişemedi.

Ancak blöf yapmış kafasına göre, "bilgisayarındaki kameradan çekilmiş yüz kızartıcı videolarını aldım, bunu e-mail adresindeki 17 arkadaşınla paylaşırım" falan yazmıştı. Bilgisayarımda kameram yok ve bahsettiği videolarla alakalı bir gerçeklik de yok. Yani öyle videolarım yok kısaca. 😄

Hemen hiçbir şeye dokunmadan bilgisayara temiz kurulum yaptım. Bütün hesaplarımın şifrelerini telefonumdan tek tek değiştirip hepsinin oturumunu kapattım. Hiçbir şey yapamadı haliyle.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı