Steam hesabıma girilmiş ve benden düzeltmem için hesabımı istiyorlar

El Quvava

Hectopat
Yer
Ankara
Selam hocalarım. Bugün birisi bana Steam'den mesaj attı ve benim Steam hesabımdan takas yoluyla dolandırıldığını söyledi ve beni raporladığını söyledi. Ben de ne yapmam lazım dedim o da bana sözde Steam admininin Discord'unu verdi onunla biraz konuştuk. Hesabına osakadan giriş yapılmış dedi adam sonra email adresini istedi verdim. Sonra hesap bir sürü kişiyi trade yoluyla dolandırmış dedi. Ben de hesapta Steam Guard var dedim kimse son 1 aydır giriş yapmadı dedim o da yapmış dedi. Sonra ben tüm zamanlar boyu yapılan tradelerin fotoğrafını attım sadece 1 kere trade yaptım o da level atlama botu ileydi. Adam sistemsel sıkıntı oluştu raporu kaldırmıyorum dedi şimdi de parolamı istiyor giriş yapıp düzelteceğim diyor. Ben de verdim Steam Guard kodunu istiyor şu an vermiyorum. Koskocaman Steam admini bence sisteminden giriş yapabilmeli değil mi? Siz ne diyorsunuz? Aşağıda konuşma fotoğrafları var.

Dosya Ekleri

• 1659807344977.png
    1659807344977.png
    214 KB · Görüntüleme: 87
  • Screenshot 2022-08-06 203649.png
    Screenshot 2022-08-06 203649.png
    128,8 KB · Görüntüleme: 66
  • 1659807482997.png
    1659807482997.png
    158,2 KB · Görüntüleme: 60
  • Screenshot 2022-08-06 204010.png
    Screenshot 2022-08-06 204010.png
    170,7 KB · Görüntüleme: 67
  • Screenshot 2022-08-06 203649.png
    Screenshot 2022-08-06 203649.png
    166,5 KB · Görüntüleme: 73
Selam hocalarım. Bugün birisi bana Steam'den mesaj attı ve benim Steam hesabımdan takas yoluyla dolandırıldığını söyledi ve beni raporladığını söyledi. Ben de ne yapmam lazım dedim o da bana sözde Steam admininin Discord'unu verdi onunla biraz konuştuk. Hesabına osakadan giriş yapılmış dedi adam sonra email adresini istedi verdim. Sonra hesap bir sürü kişiyi trade yoluyla dolandırmış dedi. Ben de hesapta Steam Guard var dedim kimse son 1 aydır giriş yapmadı dedim o da yapmış dedi. Sonra ben tüm zamanlar boyu yapılan tradelerin fotoğrafını attım sadece 1 kere trade yaptım o da level atlama botu ileydi. Adam sistemsel sıkıntı oluştu raporu kaldırmıyorum dedi şimdi de parolamı istiyor giriş yapıp düzelteceğim diyor. Ben de verdim Steam Guard kodunu istiyor şu an vermiyorum. Koskocaman Steam admini bence sisteminden giriş yapabilmeli değil mi? Siz ne diyorsunuz? Aşağıda konuşma fotoğrafları var.

Hocam yapmayın yemeyin böyle numaraları ya adam sizi Steam yetkilisi ile görüştüreceğini söylüyor bir de inanmayın hocam.

Ayrıca öyle bir şey olsa Steam sizle sistemde kayıtlı olan iletişim adreslerinizden iletişime geçer.

Sahte. Raporlayin ve engelleyin. Hicbir Steam yetkilisi sizinle Discord üzerinden iletisime gecmez. Kaldi ki sistemde her türlü yetkiye sahip olan bir yetkili sizden Steam Guard kodunu istemez. Bu ayni Recep Baltas'in sizin forum sifrenizi degistirebilmeniz icin güncel sifreyi istemesi gibi bir seye benziyor.

Geri
Yukarı