Steam hesabımdan habersiz harcama yapılmış

Sameett

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dışarı çıkmıştım. Daha sonra eve geldiğimde Steam hesabımdan bakiye eksilmiş olduğunu fark ettim. Satın alma işletmelerine baktığımda tüm CS:GO envanterinin satılıp değeri 2TL olan Team Fortress 2 eşyasını 85 TL'ye satin alındığını gördüm. Windows ve Kaspersky'dan tarama yaptığımda hiçbir virüs bulamadı. Faha sonra Steam'den giriş yapılan cihazlara baktığımda Ankara'dan giriş yapılmış (Ankara'da oturmuyorum) 4 gün önce ama harcama bugün yapılmış. Ankara'daki cihazdan çıkış yaptım Steam şifremi değiştirdim ve Steam desteğe yazdım. Başka ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar dışarı çıkmıştım. Daha sonra eve geldiğimde Steam hesabımdan bakiye eksilmiş olduğunu fark ettim. Satın alma işletmelerine baktığımda tüm CS:GO envanterinin satılıp değeri 2TL olan Team Fortress 2 eşyasını 85 TL'ye satin alındığını gördüm. Windows ve Kaspersky'dan tarama yaptığımda hiçbir virüs bulamadı. Faha sonra Steam'den giriş yapılan cihazlara baktığımda Ankara'dan giriş yapılmış (Ankara'da oturmuyorum) 4 gün önce ama harcama bugün yapılmış. Ankara'daki cihazdan çıkış yaptım Steam şifremi değiştirdim ve Steam desteğe yazdım. Başka ne yapabilirim?

Steam Guard kurmanı öneririm. Hesaba girmeye çalışan olursa mailine kod gidiyor hırsızlarda mailine erişim sağlayamadığı için hesabına giriş yapamayacaktır.

Geçmiş olsun, Steam Guard'ı aktif hale getirin ve Steam hesabınızla giriş yapılan yerlere dikkat edin. Ek olarak API Key'inizi de kontrol edin internetten araştırabilirsiniz.

Yapılacak her şeyi yapmışsın ama bilgisayarda bir şeyler varsa yine gider. Ben olsam temiz kurulum yaparım.

Geçmiş olsun, Steam Guard'ı aktif hale getirin ve Steam hesabınızla giriş yapılan yerlere dikkat edin. Ek olarak API Key'inizi de kontrol edin internetten araştırabilirsiniz.
Eğer cihazda cookie çalan bir yazılım varsa, steam guard korumaz.

Korsan oyun yüklüyor muydun sistemine?
Hayır

Steam Guard kurmanı öneririm. Hesaba girmeye çalışan olursa mailine kod gidiyor hırsızlarda mailine erişim sağlayamadığı için hesabına giriş yapamayacaktır.
Steam guard aktif

Geçmiş olsun, Steam Guard'ı aktif hale getirin ve Steam hesabınızla giriş yapılan yerlere dikkat edin. Ek olarak API key'inizi de kontrol edin internetten araştırabilirsiniz.

API key e baktim hiçbir şey yok boş.

Yapılacak her şeyi yapmışsın ama bilgisayarda bir şeyler varsa yine gider. Ben olsam temiz kurulum yaparım.

Eğer cihazda cookie çalan bir yazılım varsa, Steam Guard korumaz.

Onu nasıl anlayabilirim?

Bilinmeyen bir siteye Steam hesabınızla giriş yaptıysanız olabilir sanırım.

Key-Drop'a giriş yaptım ama o da guvenilir.

Geçmiş olsun. Hesabınız sizin sorumluluğunuz altında olduğu için muhtemelen bir şey yapılmayacaktır.
Peki bu giren tekrar alışveriş yapabilir mi?

Geçmiş olsun. Hesabınız sizin sorumluluğunuz altında olduğu için muhtemelen bir şey yapılmayacaktır.

Almanya'dan giris yapılmış.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230906-004023_Chrome.jpg
    Screenshot_20230906-004023_Chrome.jpg
    81 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Şifrenizi değiştirip daha güvenli bir şifre koyduysanız bir şey olacağını sanmıyorum. Chrome'a girip CTRL+H tuşlarına basıp Geçmiş'i açıp oradan Tarama Verilerini Temizle bölümünden Gelişmiş'e tıklayıp oradan Çerezler'i silerseniz daha güvende olabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı