Steam hesabımı dolandırdılar mı?

Arkadaşlar bana bir saat önce bir Discord hesabı bana yazdı ve dedi ki arkadaşım hesabını dolandırıcılıktan şikayet etti (İngilizce). Sonra bana detayları anlattı ne yapmam gerektiğini bana bir Discord hesabı verdi oraya yaz dedi. Ben de yazdım işte adam videolar attı hesabıma, yetki aldı nasıl yaptı aklım almıyor. Sonra bana bir mail geldi mail şöyle:

Eki Görüntüle 853640

Sonra adama durumumu anlattım. Bu parayı ödeyemeyeceğimi, ilk hesabım gitti bir şey yazmıyordu. Sonra hesabım açıldı ve ismi değişti, ne yapmam gerekiyor? Adam tüm her şeyi kaldırmış bilgileri sizce dolandırıldım mı? Adamın attığı videoları görmeniz lazım, siz bile korkarsınız. Ne yapmam gerekiyor?
Doğru anladıysam size yazan kişinin arkadaşı hesabını şikayet etmiş bu durumda olacak tek şey hesabın inceleye alınır ve bir sıkıntı yoksa bir şey olmaz ayrıca size yazan Discord hesabını tanımıyorsanız Steam hesabınızı nasıl bulmuş olabilir? Gelen E-Postada gerçek değil inanmayın ve evet dolandırılmışsınız. Yapmanız gereken Steam Destek’e kanıtlarınız (Faturalar, key v.b.) ile birlikte yardım talebi göndermek ve gelecek cevabı beklemek.
Steam desteğe nasıl yazacağım bulamıyorum yardım eder misiniz?
Steam Destek buradan ulaşabilirsiniz.

Bu konuyu dolandırılmadan önce açsaydınız keşke. Bildiğiniz bayat bir dolandırma taktiğine maruz kalmışşsınız.

Hiçbir Steam çalışanı veya moderatörü, Steam dışında sizinle irtibata geçmez. Uyanık olmanız gerekiyor böyle durumlarda.

E-posta zaten ben sahteyim diye bağırıyor. Koskoca Steam Destek ekibinin böyle şeylere ihtiyacı yok. Adamlar istedikleri hesaba rahatlıkla erişebilirler. Neden sizden böyle bir şey talep etsinler ki?

Buna ek olarak; E-postada başlayan cümlede bile hayır yok.

Greetings, Stem user nedir Allah aşkına? Madem Steam Destek ekibi, o zaman size hesap adınızla hitap etmesi gerekir.

Bu aynı kredi kartı bilgilerini çalmak isteyen kofti dolandırıcılar gibi yazmış. O tür mesajlarda da size dair hiçbir bilgi vermezler, çünkü hakkınızda bir şey bilmiyorlar.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim Steam desteğe ulaşabildim arkadaşlarım biraz yardımcı oldu bekliyoruz bakalım.
Ama görmeniz lazım bir an öteki tarafa gittim geldim çok iyi hazırlanmışlar. Video falan attılar isterseniz buraya atabilirim.
Bana atılan video buydu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır işin anlamadığım kısmı şifre falan vermedim çift doğrulama vardı çok değişik şeyler gördüm önce hesap cidden yasaklandı sonra geri açıldı Steam'in mobil uygulamasında değişik paneller...

Kesin verirler değil mi?
Bu olayları farkına varınca hesabın ismi değişince bir şey yapıp hesabı kilitlemiştim ve böyle oldu sizce hala kullanıyor mudur?
ban.PNG

Yeni konular

Geri
Yukarı