Steam hesabımı ne kadara satabilirim?

Hocam milletin hesaba düşük değer vermesi oyunun bir zamanlar şu fiyata alınabiliyor olması değil, yasak ve hesabın geri alınabilme riski olması. Yanlış lanse ediyorsunuz.

Bir zamanlar bedava olan veya bedava parasına alınabilen oyunlara kimse para vermez o oyunların değeri de olmaz.

Bir zamanlar bedava olan veya bedava parasına alınabilen oyunlara kimse para vermez o oyunların değeri de olmaz.
Örneğin RDR2 zamanında 98 TL'ye kadar düştü ve bu oyun için bedava parasıydı, şu an orijinal fiyatı 1.150 TL'ye zamlanan ve indirimle 380 TL'ye gelen bir oyunu 98 TL'den daha düşük bir fiyata mı sayacak hesap sahibi?

2 yıl önce 100.000 TL'ye bir araba satın aldın ve şu anki sıfır piyasa değeri 500.000 TL, ikinci el piyasa değeri ise 300.000 TL. Sen aracını 2 yıl önce ki ikinci el piyasa değerine göre mi satarsın yoksa mevcut ikinci el piyasa değerine mi?

Örneğin RDR2 zamanında 98 TL'ye kadar düştü ve bu oyun için bedava parasıydı, şu an orijinal fiyatı 1.150 TL'ye zamlanan ve indirimle 380 TL'ye gelen bir oyunu 98 TL'den daha düşük bir fiyata mı sayacak hesap sahibi?

2 yıl önce 100.000 TL'ye bir araba satın aldın ve şu anki sıfır piyasa değeri 500.000 TL, ikinci el piyasa değeri ise 300.000 TL. Sen aracını 2 yıl önce ki ikinci el piyasa değerine göre mi satarsın yoksa mevcut ikinci el piyasa değerine mi?
Key olarak satarsan dediğinde haklısın ama key olarak satmayacaksın. TR dışında ikinci el piyasası sürekli düşer (antika ve koleksiyonluk araçlar hariç).

Key olarak satarsan dediğinde haklısın ama key olarak satmayacaksın. TR dışında ikinci el piyasası sürekli düşer (antika ve koleksiyonluk araçlar hariç).

İkinci el piyasası sürekli düşer mi? O hâlde bana ikinci el laptopların, oyun konsollarının falan değerinin neden arttığını söyler misin?

Oyun hesabının yüksek fiyatlara satılmadığını ben de biliyorum fakat "şu an" indirimle 380 TL'ye gelen bir oyunu 98 TL üzerinden indir diyen kişi de adam çarpmaya çalışıyordur sadece. Hesap sahibinin bu konuda ki tavrı net olarak şu olmalıdır: "O zaman kendin al 98 TL'ye."

Velhasıl kelam Steam hesap satışı da yasak. O yüzden alım/satım yapılmaması tarafındayım. İkinci el piyasası karman çorman, tartışılacak konu değil.

Hesap satmak mantıksız. Yine dediğim miktarlarla karşınıza gelecektir birçok kişi.

Yaklaşık 4 adet ücretsiz verilen oyun var. Origin Odyssey Epic üzerinden 25-40₺ gibi paralara alınabiliyor, vallhalla bir ara 40₺'ye alınıyordu. Böyle düşünüldüğünde siz isterseniz 500₺ vermiş olsanız da her oyuna fark etmiyor.

Bir oyunu Epic ile Steam'den almak arasinda fark var herkes Epic'ten beleş aldığı oyunu Steam'den para vererek aliyor o mantik cok saçma.

2 gün sonra Steam desteğe yazıp hesabın senin olduğunu kanıtlayıp geri çekmeyeceğinin garantisini kim verecek?

İkinci el piyasası sürekli düşer mi? O hâlde bana ikinci el laptopların, oyun konsollarının falan değerinin neden arttığını söyler misin?

Yurt dışında 2.el fiyatları düşer. Türkiye gibi ülkelerde yükselir. Bunun nedeni Türk insanının genelinin kendini akıllı zannetmesinden, geri kalanının da onlara mecburen uymak zorunda kalmasından kaynaklanır. Okumayı öğrenin azıcık. Belirtilmiş TR dışında diye.

Son düzenleme:
2 gün sonra Steam desteğe yazıp hesabın senin olduğunu kanıtlayıp geri çekmeyeceğinin garantisini kim verecek?

Yurt dışında 2.el fiyatları düşer. Türkiye gibi ülkelerde yükselir. Bunun nedeni Türk insanının genelinin kendini akıllı zannetmesinden, geri kalanının da onlara mecburen uymak zorunda kalmasından kaynaklanır. Okumayı öğrenin azıcık. Belirtilmiş TR dışında diye.
Pardon ben yanlış okumuşum orayı, dediğin gibi Türkiye dışında ikinci el piyasası düşüyor fakat Türkiye'de yükseliyor. Hani biz de Türkiye'deyiz ya.

Alakası yok boş yapmışsın GTA 5 bedavaya verilmişti şu an bedavaya alabiliyor musun Valhalla 40 TL'ye verilmişti şu an 40 TL'ye alabiliyor musun mesele değeri de değil, oynamak ister 1000 TL ver ister 10 TL ister bedavaya al herhangi bir değer teşkil etmiyor aynı oyun aynı zevk.

Geri
Yukarı