Steam hesabımın e-posta ve telefon numarası değiştirildi

Enes Aydın HD

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Dün akşam bir skin sitesine girdim ve login kısmına bilgilerimi girdiğim zaman hiçbir şey olmadı. Sitede bir değişklik olmadı. Sonra 1sn sonra emailden 3 tane posta geldi 1-Steam guard kaldırıldı. 2-telefon numaranız silindi 3-başarıyla e posta adresiniz değiştirildi.
Bu 3 tane mail geldi hesabıma giremiyorum. Hiçbir türlü Steam destek ile iletişime de geçemiyorum yardım eder misiniz?
Steam hesabımı kilitledim.
Ve benim Gmail hesabıma farklı bir Steam hesabı açmışlar. Nasıl kendi eski hesabımı alabilirim yardımcı olacak birisi var mı?
Ticket göndermek için girdiğim sayfada Steam'e giriş yaparken kullandığım ismimi yazıyorum hata veriyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    188,9 KB · Görüntüleme: 590
Son düzenleyen: Moderatör:
Buna bi soğuk su iyi gider. Kurtuluşu zor, hesapta çok değerli şeyler yoksa uğraşmayın. Eğer illa istiyorsanız Steam Destek'i taciz etmeniz gerekir ki Covid-19'dan dolayı personel sayıları az, uğraşmazlar.

Steam destek kısmına ticket atabilirsin. Benzer durumu yaşadım. Ertesi günün sabahı geri dönüşü yaptılar ve aldım hesabımı. Aldıysan bir oyunun CD Key'i, dekont, steam üzerinden alışveriş yaptığın bir kredi kartının bilgisini verirsen yüksek ihtimalle alabilirsin hesabı fakat envanter konusunda steam yardımcı olmuyor maalesef. Benim hesabımı alan hırsız ellememiş envanteri. Sadece yoldaş oynamış o da nova elite idi keleş yapmış sağ olsun :)

Buna bi soğuk su iyi gider. Kurtuluşu zor, hesapta çok değerli şeyler yoksa uğraşmayın. Eğer illa istiyorsanız Steam Destek'i taciz etmeniz gerekir ki Covid-19'dan dolayı personel sayıları az, uğraşmazlar.
Gereksiz bir yorum olmuş.

Merhaba arkadaşlar. Dün akşam bir skin sitesine girdim ve login kısmına bilgilerimi girdiğim zaman hiçbir şey olmadı. Sitede bir değişklik olmadı. Sonra 1sn sonra emailden 3 tane posta geldi 1-Steam guard kaldırıldı. 2-telefon numaranız silindi 3-başarıyla e posta adresiniz değiştirildi.
Bu 3 tane mail geldi hesabıma giremiyorum. Hiçbir türlü Steam destek ile iletişime de geçemiyorum yardım eder misiniz?
Steam hesabımı kilitledim.
Ve benim Gmail hesabıma farklı bir Steam hesabı açmışlar. Nasıl kendi eski hesabımı alabilirim yardımcı olacak birisi var mı?
Ticket göndermek için girdiğim sayfada Steam'e giriş yaparken kullandığım ismimi yazıyorum hata veriyor.

Aynı şey benim de başıma gelmişti, sizden steamguard kaldırmak için kod istiyor. Büyük ihtimalle sms'e gelen o kodu steamguard kodu zannedip girdiniz.
Steam destek'e ticket atıyorsunuz. Size hesapta daha önce yaptığınız alışverişlerde kullandığınız kredi kartının son 4 hanesini felan soruyor.
Bende önceden satın aldığım oyunların makbuzları, kullandığım steam cüzdan kodları vs vardı. Destek'e bunları attım ve hesabın benim olduğunu kanıtladım. 4 saat sonra hesabımı geri aldım. Not: Başvurunuzda olabildiğince fazla bilgi verin, başvururken yazdığınız e-posta adresini aktif kullandığınız bir e-posta adresi olsun.
Steam destek kısmına ticket atabilirsin. Benzer durumu yaşadım. Ertesi günün sabahı geri dönüşü yaptılar ve aldım hesabımı. Aldıysan bir oyunun CD Key'i, dekont, steam üzerinden alışveriş yaptığın bir kredi kartının bilgisini verirsen yüksek ihtimalle alabilirsin hesabı fakat envanter konusunda steam yardımcı olmuyor maalesef. Benim hesabımı alan hırsız ellememiş envanteri. Sadece yoldaş oynamış o da nova elite idi keleş yapmış sağ olsun :)
Zaten steamguard kaldırıldığı için envantere takas banı konuyor.

Telefon numaranızın değiştirilmesi/kaldırılması için telefonuza onay kodu geliyor diye biliyorum. Ayrıca Herhangi bir oyunda hile kullandı iseniz bu size pahalıya patlıyabilir. Şuan bilgisayarınızda keylogger olabilir. Bu yüzden değişmiş olabilir. Daha önceden girdiğiniz tüm şifreler bile değiştirilebilir. Acilen format atmanız gerekebilir.

Bu durumda o hesap 15 gün takas banı olacak. Yani bu kadar süreniz var. Steam destek ile iletişime geçmek için kendinize yeni bir steam hesabı oluşturabilirsiniz. Mümkünse bu hesabın mail adresini daha önce kullandığın ile aynı olmasın. Bu benim daha önce başıma gelmedi ama sanırım senden gerekli bilgileri teyit etmeleri için isteyebilirler. Sonuçta onlar'da son zaman da mail adresi gibi değişikliğin olduğunu göreceklerdir. 15 gün takas banı geçmeden envanterinde skinler varsa kurtarma şansında var. Account için ise 15 gün'den fazla bir zaman da bile bence hesabı geri alabilirsin.

Hocam bilinmedik sitelere girmeyin diyoruz. Adamlar neden durduk yere ucuza sana skin versin ki? Çok mantıksız. Geçen yine arkadaşın biri dolandırılmış böyle. Umarım hesabınızfa değerli bir şey yoktur. Hani şu ucuza oyun satan siteler var ya, büyük ihtimalle hesabın o sitelerin birinde olabilir.

Ancak Steam Support yardım edebilir ve virüs sebebiyle çalışanları azaltmışlardır büyük ihtimalle. Steam dışındaki hiç bir yere hesabınızı girmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı