Steam hesabına hediye oyun gönderirken "bir hata meydana geldi" hatası

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Arkadaşlar son birkaç gündür hesabıma hediye gönderilirken bir hatayla karşılaşıyoruz.

Screenshot_1.png

Yaklaşık 3 gün önce falan rahat bir şekilde Arma 3 ve Satisfactory oyununu hediye aldım. Ondan sonra başladı bu hata. Sebebi nedir? Ertesi gün acaba bende mi sorun var diye başka bir arkadaşımdan ucuz bir oyunu hediye olarak atmasını istedim ve onda bir sorun olmadı. Biraz araştırdığımda bu mesaja denk geldim ve diğer üyeler Steam destek ekibine yazdıklarında sorunun çözüldüklerini ve istedikleri miktarda hediye edebildiklerini söylediler. Benim arkadaşım da desteğe yazdı ve hesabının güncellendiğini söylediler ama bana yine atamıyor. Sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peş peşe hediye aldığınız için engellenmiş olabilir.
Hocam onu ben de düşündüm ama başka arkadaşım gönderebiliyor. Rastgele, 60-70 kuruşluk bir oyun hediye edip deneme yaptık. O gönderebildi. Peş peşe hediye almadım, Arma 3 ile Satisfactory'i Cuma günü aynı anda almıştım, Cumartesi ise sadece bahsettiğim deneme oyununu aldım. Yani şimdi denesek başka bir oyun hediye edebilirler. Ama özellikle bizim denediğimiz (As Dusk Falls, CoD WW2 ve DMC 5) gönderilmiyor.

Hocam onu ben de düşündüm ama başka arkadaşım gönderebiliyor. Rastgele, 60-70 kuruşluk bir oyun hediye edip deneme yaptık. O gönderebildi. Peş peşe hediye almadım, Arma 3 ile Satisfactory'i Cuma günü aynı anda almıştım, Cumartesi ise sadece bahsettiğim deneme oyununu aldım. Yani şimdi denesek başka bir oyun hediye edebilirler. Ama özellikle bizim denediğimiz (As Dusk Falls, CoD WW2 ve DMC 5) gönderilmiyor.
Oyunlar ucuz olsa bile peş peşe hediye almışsınız sonuçta. :) Desteğe yazdınız mı ne dediler?

Oyunlar ucuz olsa bile peş peşe hediye almışsınız sonuçta. :) Desteğe yazdınız mı ne dediler?

Ben yazdım ticari amaçla kullangınızı tespit ettik Steam cüzdan ile alışveriş hediye edemezsiniz gibisinden bir şeyler dediler

Dediğim gibi olmuş. :) Durumu desteğe açıkça anlatın.
Hocam anlatamıyorum galiba. Peş peşe hediye alan hesaplar değil de hediye veren hesaplar kısıtlanıyor bu gibi durumlarda. Kötü niyetli kişiler defalarca 5-6 kere ucuz oyun gönderince basit bir şekilde hediyeleri alan hesap kısıtlanmaz mı o zaman? Böyle bir durum olduğunu düşünmüyorum, ayrıca az önce de denedik ve yine hediye alabildim. Konunun ilk mesajında belirttiğim gibi, hediyeyi gönderen hesabın tüm harcaması hediyeden fazla olmalı ki hediyeyi gönderebilsin. Ama desteğe yazınca çözülmesi lazım. Desteğe yazmamıza rağmen düzelmedi. Ben kendim de desteğe yazdım, belirttim durumu.

Benim hesabımda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Hocam anlatamıyorum galiba. Peş peşe hediye alan hesaplar değil de hediye veren hesaplar kısıtlanıyor bu gibi durumlarda. Kötü niyetli kişiler defalarca 5-6 kere ucuz oyun gönderince basit bir şekilde hediyeleri alan hesap kısıtlanmaz mı o zaman? Böyle bir durum olduğunu düşünmüyorum, ayrıca az önce de denedik ve yine hediye alabildim. Konunun ilk mesajında belirttiğim gibi, hediyeyi gönderen hesabın tüm harcaması hediyeden fazla olmalı ki hediyeyi gönderebilsin. Ama desteğe yazınca çözülmesi lazım. Desteğe yazmamıza rağmen düzelmedi. Ben kendim de desteğe yazdım, belirttim durumu.

Benim hesabımda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
Siz öyle düşünmeyebilirsiniz ancak hesabınız kısıtlanmış gibi görünüyor. Veya bazı oyunlarda kısıtlanma söz konusu.

Yeni konular

Geri
Yukarı