Steam Hesabını Satabilmek için Ne Yapılabilir?

Serhat Öndeş

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Amazon seller central Global, "sodej"
Evet konu başlığından belirtiğim gibi. Steam hesabımı satmak için ne yapabilirim, Nerelere ilan verebilirim? Farklı sitelere ilanları kattım lakin 1 kişi bilene cevap yazmadı.

Steam hesabım : Serhat Öndeş

İlan olarak eklediğim siteler : GameFilip, Oyunfor, DH ve Technopat

Satma sebebim ciddi anlamda paraya ihtiyacım olduğundan. Kredi başvurusu falan yaptım çıkmadı, zaten bulaşmakta pek istemiyorum. Önerileriniz bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Demek istediğim sadece o oyunlar olsa 200-300 neyse artık değeri satardın hemen ama onun gibi bir sürü oyun olup 3-4bin lira tutunca satmak imkansıza yakın oluyor. Tek yapaliceğin yok pahasına satmak veya güle güle kullanmak.

Evet bu durumda çok haklısınız 5 ay önce o tür bir hesap satmıştım 1 ay olmadan alıcı bulmuştu.

@Mert Şenoğlu Level kasmak için kimse 3000 liraya oyun almaz. Genelde 1, 5 dolar arası 100 küsür oyun paketleri var. Level kasma işinden anlayanlar zaten para harcamıyorlar.
Yazdığımı tekrar oku. 93 Level steam hesabım var bizde biliyoruz ne kadara alındığını dostum.
4500 civarında oyunforda satışa sundum lakin hiç bir etken yok.
Biraz beklemen gerekebilir, muhtemelen 2-3 ay içinde alıcı bulursun. Technopat'da da yeni konu aç 4500 ₺'ya, sabırlı ol illa ki bulur alıcı ama çok uzun sürebilir. Ayrıca yabancı forumlarda da İngilizcen varsa aç. Türkiye'nin durumu belli, o kadar parayı koleksiyon, level, fazla oyun için verecek kişi azdır. Genellikle 2-3 oyun alıp onu oynuyor Türkiye'dekiler ve diğer ülkedekiler. Şansını yabancı forumlarda ya da fiyatı azaltarak deneyebilirsin.

Türkiye de satabileceğini sanmıyorum. Linkler kaldırılmış sanırım. Yazılanlara bakılırsa 4.000-4.500 TL'den bahsediyoruz. Adam bu fiyata Ryzen 2600-RX 570 sistem dizer. Ayrıca hesap alma işi riskli. Alınmayın ancak piyasa dolandırıcı dolu, Steam hesabını geri almak sadece bir ticket'a bakar...

Hesabına bakma fırsatım olmadı ama benim şuan kullandığım 70 level steam hesabım var, 100 pahalı oyunlu, 6000 ₺ (1050 $) ediyor ama maksimum 450-500 ₺'ya alıcı bulurum. Koleksiyoncu, parası olan biri değilse almaz ya da işine yarayacak oyunlar yoksa. Fiyatı gereğinden fazla düşürüceksin anca öyle.

Hesabına bakma fırsatım olmadı ama benim şuan kullandığım 70 level steam hesabım var, 100 pahalı oyunlu, 6000 ₺ (1050 $) ediyor ama maksimum 450-500 ₺'ya alıcı bulurum. Koleksiyoncu, parası olan biri değilse almaz ya da işine yarayacak oyunlar yoksa. Fiyatı gereğinden fazla düşürüceksin anca öyle.

Calculator ekranın bu fiyat gözüküyor.
Screenshot_17.png
Kendi başıma farklı platformlar hariç sadece steam içi harcamam 2700 TL civarı. Ben bunu hayatta o kada düşük miktara satmam.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı