Steam indirmeyi tekrar başlatma sorunu

şimdi yapacağınız şey, appmanifest_oyunID'sinin rakamı dosyasını silelim, ardından state_oyunID'si olan tüm dosyaları silelim, ardından UserGameStats diye başlayan ve isminin içinde oyun ID'si bulunan 2 dosyayı silelim, ardından Steam'i aç kapa yapalım. İndirme gitmiş olacak ve indireceğiniz oyunun indirmesine başlanmamış olacak, Steam'den oyunun üstüne çift tıklayıp tekrardan indirmeyi başlatalım, bu süreçte "Mevcut dosyalar aranıyor" tarzında bir şeyler çıkacak, bekleyin bir 5 dakika kadar. Ve sorununuz çözülmüş olacak

abi bu dediğin appmanifest_oyunIDsi dediğn şeeyler bende çıkmadı. usergamestats dediğin şeylerde çıkmadı.Oyunun ıdsini yazınca çıkan şeylerde dediğin hiçbirşey çıkmadı
şimdi yapacağınız şey, appmanifest_oyunID'sinin rakamı dosyasını silelim, ardından state_oyunID'si olan tüm dosyaları silelim, ardından UserGameStats diye başlayan ve isminin içinde oyun ID'si bulunan 2 dosyayı silelim, ardından Steam'i aç kapa yapalım. İndirme gitmiş olacak ve indireceğiniz oyunun indirmesine başlanmamış olacak, Steam'den oyunun üstüne çift tıklayıp tekrardan indirmeyi başlatalım, bu süreçte "Mevcut dosyalar aranıyor" tarzında bir şeyler çıkacak, bekleyin bir 5 dakika kadar. Ve sorununuz çözülmüş olacak

abi burda dediğin şeylerin hiçbiri bende çıkmadı lütfen yardım edin. Usergamestats_oyunun ıdsi falan çıkmadı bende daha farklı şeyler çıkıyor

Allah razı olsun kardeşim Origin'den BF 1 standart sürüm alıp indirdim daha sonra Steam'den revolution editon aldım Origin'deki dosyaları alıp senin dediğin gibi attım Steam dosyasına 60 GB dosya indirmeden tamamladım cansın sen.

Squad indiriyordum, indirmeyi duraklatıp Steam'dan çıktım, ardından girdiğimde indirmeyi başa atmış, 130 MB indirilmiş gözüküyordu. Ne yapacağım? Oyunu daha 3 günde 200 KB/s ile zor indirdim. 11,6 GB indirdim oyun 11,8 GB'idi :( (Steam betasındayım bu arada.)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çözdüm çözüm şu şekilde: çözüm yolu biraz karışık fakat çok kolay bir yolu var. İndirmenin ya tamamını kurtarıyorsunuz, ya da bir kısmını kurtarabiliyorsunuz. Ben 11.6 GB'lik indirmemden, 5.5 GB kurtarabildim. Ki gayet iyi bence. Steamın algoritması şu şekilde; eğer indirmeyi duraklatırsanız, geçici dosyalar halinde depolanır ve istediğiniz kadar dursa bile yine başlatabilirsiniz. Sıkıntı olmaz kaldığı yerden devam eder fakat, eğer ki direk çıkarsanız, ya da duraklattığınız halde başa atarsa, CCleaner gibi geçici dosyaları silen programlar silmiş olabilir. Silmediyse, steam dosyaları bulamadıysa bu yöntem çok işe yarıyor. Şimdi yönteme geçelim.

1-(Oyun sizde nerde kuruluysa oraya yapın illa dediğim yeri yapmak zorunda değilsiniz)Program Files (x86)\Steam\steamapps\downloading\ kısmına girdikten sonra, ordaki dosyaların hepsini açıp, oyunun dosyalarını buluyoruz, sonra klasörün adını alıyoruz mesela bendeki 393380 bu ID'i unutmuyoruz.
2-Sonra ID'sini aldığımız klasörün içindeki dosyaları kopyalayalım ve ardından C:\Steam'in kurulu olduğu yer\Steam\Steamapps\Common\Oyunun adı(Benim ki Squad) kopyaladığımız dosyaları bu klasöre yapıştıralım. Eğer sizde oyunun adı olduğu bir klasör yoksa siz oluşturun. Kopyaladıktan sonra, C:\Steamın Kurulu Olduğu Yer\Steam'da aklımızda olan oyunun ID'sini aratalım, bende 393380'i arattığımda, state_ tarzı dosyalar çıktı,
şimdi yapacağınız şey, appmanifest_oyunID'sinin rakamı dosyasını silelim, ardından state_oyunID'si olan tüm dosyaları silelim, ardından UserGameStats diye başlayan ve isminin içinde oyun ID'si bulunan 2 dosyayı silelim, ardından Steam'i aç kapa yapalım. İndirme gitmiş olacak ve indireceğiniz oyunun indirmesine başlanmamış olacak, Steam'den oyunun üstüne çift tıklayıp tekrardan indirmeyi başlatalım, bu süreçte "Mevcut dosyalar aranıyor" tarzında bir şeyler çıkacak, bekleyin bir 5 dakika kadar. Ve sorununuz çözülmüş olacak, kesin indirdiğiniz kısmın hepsini getirecek diye bir şey yok fakat çalışıyor. Dosyaların bozukluğuna göre oluyor bu işlem. Fakat bende 11.6 GB'dan 5.5 GB geri getirdi, gerçekten çalışıyor. İyi forumlar dilerim!
Aynısını yaşıyorum 66 GB indirdiğim Forza oyunu durdurduğum ve arada oyun oynadığım kısımda iptal edilmiş gibi 0'dan başlıyor. downloading kısmından commons a attım ama gene de 90 GB baştan indirmeye başlıyor dosytaları taramıyor. her adımı eksiksiz yaptım ama dosya taranmıyor commons da 90 gb tamamı gözükmesine rağmen steam de 90 gb güncelleme olarak gözüküyor çaresiz yeniden indiriyorum...

Squad indiriyordum, indirmeyi duraklatıp Steam'dan çıktım, ardından girdiğimde indirmeyi başa atmış, 130 MB indirilmiş gözüküyordu. Ne yapacağım? Oyunu daha 3 günde 200 KB/s ile zor indirdim. 11,6 GB indirdim oyun 11,8 GB'idi :( (Steam betasındayım bu arada.)

Çözdüm çözüm şu şekilde: çözüm yolu biraz karışık fakat çok kolay bir yolu var. İndirmenin ya tamamını kurtarıyorsunuz, ya da bir kısmını kurtarabiliyorsunuz. Ben 11.6 GB'lik indirmemden, 5.5 GB kurtarabildim. Ki gayet iyi bence. Steamın algoritması şu şekilde; eğer indirmeyi duraklatırsanız, geçici dosyalar halinde depolanır ve istediğiniz kadar dursa bile yine başlatabilirsiniz. Sıkıntı olmaz kaldığı yerden devam eder fakat, eğer ki direk çıkarsanız, ya da duraklattığınız halde başa atarsa, CCleaner gibi geçici dosyaları silen programlar silmiş olabilir. Silmediyse, steam dosyaları bulamadıysa bu yöntem çok işe yarıyor. Şimdi yönteme geçelim.

1-(Oyun sizde nerde kuruluysa oraya yapın illa dediğim yeri yapmak zorunda değilsiniz)Program Files (x86)\Steam\steamapps\downloading\ kısmına girdikten sonra, ordaki dosyaların hepsini açıp, oyunun dosyalarını buluyoruz, sonra klasörün adını alıyoruz mesela bendeki 393380 bu ID'i unutmuyoruz.
2-Sonra ID'sini aldığımız klasörün içindeki dosyaları kopyalayalım ve ardından C:\Steam'in kurulu olduğu yer\Steam\Steamapps\Common\Oyunun adı(Benim ki Squad) kopyaladığımız dosyaları bu klasöre yapıştıralım. Eğer sizde oyunun adı olduğu bir klasör yoksa siz oluşturun. Kopyaladıktan sonra, C:\Steamın Kurulu Olduğu Yer\Steam'da aklımızda olan oyunun ID'sini aratalım, bende 393380'i arattığımda, state_ tarzı dosyalar çıktı,
şimdi yapacağınız şey, appmanifest_oyunID'sinin rakamı dosyasını silelim, ardından state_oyunID'si olan tüm dosyaları silelim, ardından UserGameStats diye başlayan ve isminin içinde oyun ID'si bulunan 2 dosyayı silelim, ardından Steam'i aç kapa yapalım. İndirme gitmiş olacak ve indireceğiniz oyunun indirmesine başlanmamış olacak, Steam'den oyunun üstüne çift tıklayıp tekrardan indirmeyi başlatalım, bu süreçte "Mevcut dosyalar aranıyor" tarzında bir şeyler çıkacak, bekleyin bir 5 dakika kadar. Ve sorununuz çözülmüş olacak, kesin indirdiğiniz kısmın hepsini getirecek diye bir şey yok fakat çalışıyor. Dosyaların bozukluğuna göre oluyor bu işlem. Fakat bende 11.6 GB'dan 5.5 GB geri getirdi, gerçekten çalışıyor. İyi forumlar dilerim!
Apex Legends indiriyordum yaklaşık %80'i inmişti ama sonra indirme sıfırlandı. Bu dediğin işlemleri yaptım %35'i geri geldi. Teşekkürler. 🙂

Çözdüm çözüm şu şekilde: Çözüm yolu biraz karışık fakat çok kolay bir yolu var. İndirmenin ya tamamını kurtarıyorsunuz, ya da bir kısmını kurtarabiliyorsunuz. Ben 11.6 GB'lik indirmemden, 5.5 GB kurtarabildim. Ki gayet iyi bence. Steam'ın algoritması şu şekilde; eğer indirmeyi duraklatırsanız, geçici dosyalar halinde depolanır ve istediğiniz kadar dursa bile yine başlatabilirsiniz. Sıkıntı olmaz kaldığı yerden devam eder fakat, eğer ki direk çıkarsanız, ya da duraklattığınız halde başa atarsa, CCleaner gibi geçici dosyaları silen programlar silmiş olabilir. Silmediyse, Steam dosyaları bulamadıysa bu yöntem çok işe yarıyor. Şimdi yönteme geçelim.

1-(oyun sizde nerede kuruluysa oraya yapın illa dediğim yeri yapmak zorunda değilsiniz)program files (x86)\Steam\steamapps\downloading\ kısmına girdikten sonra, oradaki dosyaların hepsini açıp, oyunun dosyalarını buluyoruz, sonra klasörün adını alıyoruz mesela bendeki 393380 bu ID'i unutmuyoruz.
2-sonra ID'sini aldığımız klasörün içindeki dosyaları kopyalayalım ve ardından C:\steam'in kurulu olduğu yer\Steam\Steamapps\Common\Oyunun adı(benimki Squad) kopyaladığımız dosyaları bu klasöre yapıştıralım. Eğer sizde oyunun adı olduğu bir klasör yoksa siz oluşturun. Kopyaladıktan sonra, C:\steamın kurulu olduğu Yer\Steam'da aklımızda olan oyunun ID'sini aratalım, bende 393380'i arattığımda, state_ tarzı dosyalar çıktı,
Şimdi yapacağınız şey, appmanifest_oyunıd'sinin rakamı dosyasını silelim, ardından state_oyunıd'si olan tüm dosyaları silelim, ardından usergamestats diye başlayan ve isminin içinde oyun ID'si bulunan 2 dosyayı silelim, ardından Steam'i aç kapa yapalım. İndirme gitmiş olacak ve indireceğiniz oyunun indirmesine başlanmamış olacak, Steam'den oyunun üstüne çift tıklayıp tekrardan indirmeyi başlatalım, bu süreçte "mevcut dosyalar aranıyor" tarzında bir şeyler çıkacak, bekleyin bir 5 dakika kadar. Ve sorununuz çözülmüş olacak, kesin indirdiğiniz kısmın hepsini getirecek diye bir şey yok fakat çalışıyor. Dosyaların bozukluğuna göre oluyor bu işlem. Fakat bende 11.6 GB'dan 5.5 GB geri getirdi, gerçekten çalışıyor. İyi forumlar dilerim!

Öncelikle teşekkür ederim downloading kısmındaki dosyaları commona attım ondan sonra Steam'den indirmeyi duraklatıp oyunu kaldırdım sonrasında ise yükleme yaparken mevcut dosyaları buldu ve 66 GB'lık dosyaları tekrar indirmekten kurtuldum. Tekrar teşekkürler.

Çözdüm çözüm şu şekilde: Çözüm yolu biraz karışık fakat çok kolay bir yolu var. İndirmenin ya tamamını kurtarıyorsunuz, ya da bir kısmını kurtarabiliyorsunuz. Ben 11.6 GB'lik indirmemden, 5.5 GB kurtarabildim. Ki gayet iyi bence. Steam'ın algoritması şu şekilde; eğer indirmeyi duraklatırsanız, geçici dosyalar halinde depolanır ve istediğiniz kadar dursa bile yine başlatabilirsiniz. Sıkıntı olmaz kaldığı yerden devam eder fakat, eğer ki direk çıkarsanız, ya da duraklattığınız halde başa atarsa, CCleaner gibi geçici dosyaları silen programlar silmiş olabilir. Silmediyse, Steam dosyaları bulamadıysa bu yöntem çok işe yarıyor. Şimdi yönteme geçelim.

1-(Oyun sizde nerede kuruluysa oraya yapın illa dediğim yeri yapmak zorunda değilsiniz)Program Files (x86)\Steam\steamapps\downloading\ kısmına girdikten sonra, oradaki dosyaların hepsini açıp, oyunun dosyalarını buluyoruz, sonra klasörün adını alıyoruz mesela bendeki 393380 bu ID'i unutmuyoruz.
2-Sonra ID'sini aldığımız klasörün içindeki dosyaları kopyalayalım ve ardından C:\Steam'in kurulu olduğu yer\Steam\Steamapps\Common\Oyunun adı(benimki Squad) kopyaladığımız dosyaları bu klasöre yapıştıralım. Eğer sizde oyunun adı olduğu bir klasör yoksa siz oluşturun. Kopyaladıktan sonra, C:\Steamın Kurulu Olduğu Yer\Steam'da aklımızda olan oyunun ID'sini aratalım, bende 393380'i arattığımda, state_ tarzı dosyalar çıktı,
Şimdi yapacağınız şey, appmanifest_oyunID'sinin rakamı dosyasını silelim, ardından state_oyunID'si olan tüm dosyaları silelim, ardından UserGameStats diye başlayan ve isminin içinde oyun ID'si bulunan 2 dosyayı silelim, ardından Steam'i aç kapa yapalım. İndirme gitmiş olacak ve indireceğiniz oyunun indirmesine başlanmamış olacak, Steam'den oyunun üstüne çift tıklayıp tekrardan indirmeyi başlatalım, bu süreçte "Mevcut dosyalar aranıyor" tarzında bir şeyler çıkacak, bekleyin bir 5 dakika kadar. Ve sorununuz çözülmüş olacak, kesin indirdiğiniz kısmın hepsini getirecek diye bir şey yok fakat çalışıyor. Dosyaların bozukluğuna göre oluyor bu işlem. Fakat bende 11.6 GB'dan 5.5 GB geri getirdi, gerçekten çalışıyor. İyi forumlar dilerim!

Hocam Allah razı olsun. 72 GB'lık Sea of Thieves Insider yüklüyordum, daha önceden indiridiğim 24 GB geri geldi. Allah ne muradın varsa versin :D

Oyun yüzde 88 de iken durdurup PC kapattım sabah açtığımda başa sarmıştı sizin yöntemlere baktım oyunun dosyasını buldum ancak içi boş :(

Geri
Yukarı