Steam internet hızının tamamını kullanmıyor

Erenkapitan

Hectopat
Daha fazla  
Arkada başka program, telefon Wifi'de vs diyeceksiniz ama diğer tüm bağlantıları kestiğimde de Steam'de hız 5 in üzerine çıkmıyor.
Paket hızım 50 Mbps yani 6 saniyede Mb indirebilmem gerekir.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    38,3 KB · Görüntüleme: 771
Son düzenleyen: Moderatör:
Sahip olduğun paketi tam anlamıyla kullanmasını beklemen çok da mantıklı değil. Sonuçta sunucu mesafesi kalitesi vs. gibi olaylar indirme hızını etkileyecektir. Gerçekten bir sıkıntı olduğunu düşünüyorsan abone olduğun şirkete danışabilirsin.

Aynı sıkıntı bende de var. Normal paketim 16 mbps ve bu hıza çok rahat şekilde ulaşabiliyorum. Ancak iş Steam'e geldiğinde 12'yi geçmiyor. Akk devreye girdiğinde de 250 kbps civarında geziyor. Hala çözüm bulamadım.

Arkadaşlar bu değerler gayet normal istediğiniz değerleri onlar gönderir ama hat zayıflaması, kablo uzunluğu v.b bunun gibi nedenlerden dolayı hızınız düşer. 16 mbit 12 14 arası normal 50 mbit 35 45 arası normal dir.

Steam'de böyle bir ayar mevcut arkadaşlar.

Eng : View > Settings > Downloads açtığınızda sağ tarafta Limit bandwith to kısmını No Limit seçiniz
Tr : Görünüm > Ayarlar > İndirmeler açtığınızda sağ tarafta Band genişliğini sınırlayı limitsiz seçiniz.

Speedtest.net by Ookla - The Global Broadband Speed Test gibi sitelerde yada başka yerlerde yaptığım indirmelerde vs. paketimin hızından %92-98 faydalanabiliyorum. İş Steam'e geldiğinde bu oran 10 Mbps kayıplara geliyor yani %80'inden faydalanabiliyorum.

Arkadaşlar bu değerler gayet normal istediğiniz değerleri onlar gönderir ama hat zayıflaması, kablo uzunluğu v.b bunun gibi nedenlerden dolayı hızınız düşer. 16 mbit 12 14 arası normal 50 mbit 35 45 arası normal dir.
Haklı olabilirsiniz ancak neden başka programlarda, sitelerde vs. hızımı çok daha verimli kullanabilirken Steam'de bunu yapamıyorum?

Steam'ın hızımı tam verimle kullanabilmesi gerekir.

Steam'de böyle bir ayar mevcut arkadaşlar.

Eng : View > Settings > Downloads açtığınızda sağ tarafta Limit bandwith to kısmını No Limit seçiniz
Tr : Görünüm > Ayarlar > İndirmeler açtığınızda sağ tarafta Band genişliğini sınırlayı limitsiz seçiniz.
Zaten öyle.

Biraz geç oldu ama Steam/Ayarlar/İndirmeler yolunu takip edip indirme hızını saniyede Bit cinsinden göster i işaretlerseniz hızı MB/s yerine Mbps şeklinde göstermeye başlar.

İndirme önbelleğini temizle diye bir seçenek var ayarlarda. Ona tıklarsan belki düzelebilir.

Geri
Yukarı