Steam Inventory Helper güvenli mi?

SwishTTT

Hectopat
Yer
Karolinska University Hospital, Solna, İsveç
Daha fazla  
Steam Inventory Helper kullanan çoğu kişi hesaplarının çalındığını söylüyor ben bugün yükledim bunu görünce. Hemen kaldırıp sifremi değiştirdim. Steam, Hotmail, Gmail vs Chrome'u sıfırlamaya gerek var mı? Veya başka bir şey yapmaya cevaplarsanız sevinirim.

Prgramın linki buraya bırakıyorum : Steam Inventory Helper

Steam Inventory Helper kullanan çoğu kişi hesaplarının çalındığını söylüyor ben bugün yükledim bunu görünce. Hemen kaldırıp sifremi değiştirdim. Steam, Hotmail, Gmail vs Chrome'u sıfırlamaya gerek var mı? Veya başka bir şey yapmaya cevaplarsanız sevinirim.

Prgramın linki buraya bırakıyorum : Steam Inventory Helper
Bence güvenilir fakat ben ne olursa olsun güvenemiyorum. Pazarda skinlerin floatlarına vb. bakmak için kullanmadığım tarayıcıya yükledim SIH'ı. Çok lazım olduğunda giriş yapmadan işlerimi hallediyorum. 4-5 yıl boyunca kullandım bir sorun çıkmadı fakat buradaki bazı yorumları görünce sildim. Çok sevdiğim envanterimin gitmesini istemem maalesef.

4 yıldır Chrome'da ekli. Başıma hiçbir şey gelmedi. Çalındığını söyleyenler ne yaşıyor acaba?

Bunlarda okuduğum kaynaklar :

Yıllardır kullandığım uygulama Google eklentisi olarak hep duruyordu sanmıyorum ondan dolayı çalınacağını. Fakat olabilir yine de tedbirli olmak lazım.

4 yıldır Chrome'da ekli. Başıma hiçbir şey gelmedi. Çalındığını söyleyenler ne yaşıyor acaba?
Güvenilir değil envanterin yüklüyse silmeni tavsiye ederim. Görseli paylaşayım bakarsın daha 1 hafta öncesinde başıma geldi ucuz Dota da ucuz olan itemleri fahiş fiyatlardan alıp kendilerine para akışı sağlıyorlar.

Dosya Ekleri

• Screenshot 2023-03-21 205459.png
    Screenshot 2023-03-21 205459.png
    146,1 KB · Görüntüleme: 129
3 yıldır iki farklı steam hesabımda kullanıyorum arkadaş. Neden benim başıma gelmiyor :D? Steam Inventory Helper'ın zararlı bir yazılım olduğunu düşünmüyorum. Çok fazla arkadaşım kullanıyor. Mutlaka birisinin başına bir şey gelirdi diye düşünüyorum.

3 yıldır iki farklı Steam hesabımda kullanıyorum arkadaş. Neden benim başıma gelmiyor :D? Steam ınventory Helper'ın zararlı bir yazılım olduğunu düşünmüyorum. Çok fazla arkadaşım kullanıyor. Mutlaka birisinin başına bir şey gelirdi diye düşünüyorum.

Yani bu olayda nasıl bir çıkarım olabilir ki dostum tek istediği birilerinin başının yanmaması üzülmemesi benim arkadaşlarım ve bende aynı uygulamayı kullanıyorduk fakat böyle bir olay başıma geldikten sonra hepsini uyardım uzantıyı kaldırdılar tarayıcıya eklenen uzantılar hiçbir zaman güvenilir değildir çünkü senin tarayıcının içerisindeki bilgilere rahatça ulaşabiliyorlar ki hani ellerinde böyle bir fırsat varken (Steam gibi bir platform bu tarz problemlerle uğraşmıyorlar bunu bilmeyen yoktur dostum) yani bilgilere bu kadar rahat ulaşma fırsatları varken neden herkese aynı anda yapsınlar 3-4 kişiye yapıp kendi paralarına bakıyorlar dostum.

Yani bu olayda nasıl bir çıkarım olabilir ki dostum tek istediği birilerinin başının yanmaması üzülmemesi benim arkadaşlarım ve bende aynı uygulamayı kullanıyorduk fakat böyle bir olay başıma geldikten sonra hepsini uyardım uzantıyı kaldırdılar tarayıcıya eklenen uzantılar hiçbir zaman güvenilir değildir çünkü senin tarayıcının içerisindeki bilgilere rahatça ulaşabiliyorlar ki hani ellerinde böyle bir fırsat varken (Steam gibi bir platform bu tarz problemlerle uğraşmıyorlar bunu bilmeyen yoktur dostum) yani bilgilere bu kadar rahat ulaşma fırsatları varken neden herkese aynı anda yapsınlar 3-4 kişiye yapıp kendi paralarına bakıyorlar dostum.
Anlıyorum ne demek istediğini ama bunda bir problem varsa yapımcı ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Kaynak kodlarına sızmaları gerekiyor bunun için de. Steam Inventory Helper'ı yalnızca kullandığım zaman aktif ederim, sonrasında çıkış yaparım Chrome'dan. Basit önlemlerle önüne geçilebilir bu sorunun diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı