Steam kart düşürme nedir?

Hocam ya bir bug bulmuşsunuz ya da bir gariplik var. Steam'de 2 saat dolmadan kart düşüremezsiniz ki. O dediğiniz kartlar iade ettiğiniz oyunlara ait değildir umarım. Idle Master ile alakalı bir sorun olabilir.

Bilemiyorum normalde düşmüyor falan yazanlar olmuştu ama benim tüm kartlar 2 saat içinde düştü. Kardeşimin hesapta denedik 2 saat dolmadan düşmedi onda.

Bilemiyorum normalde düşmüyor falan yazanlar olmuştu ama benim tüm kartlar 2 saat içinde düştü. Kardeşimin hesapta denedik 2 saat dolmadan düşmedi onda.

Geçen yıl açılan bir konu var. 2 saat dolmadan düşüren birkaç kişi daha gördüm. Bir bug olsa şimdiye fix yemişti. Bir sorun olmaz galiba.

Arkadaşlar şu çalışma davranışı ayarını nasıl yapayım AFK bırakarak düşürmek istiyorum 3 oyunuda aldım Zup s Zup F Zup 8 bir de bende Payday 2 Black Desert falan var onu da sayıyor sanırım.

1657996097776.png

1658059937005.png

Zup serisinin 3 oyunundan bu kadar kart çıkarttım bunları altında yazdığı fiyata göre mi koyacağım pazara nasıl yapacağım? Ne zaman satılır?

Envantere girdikten sonra satmak istediğiniz kartın üzerine tıklayın. Ben tüm kartlarımı sattığım için envanterimde bulunan arkaplan üzerinden göstereceğim. Zaten aynı mantık.

Çift tıkladıktan sonra sağ altta açılan kısımdan Sat butonuna basın.
1658065477673.png

1658065497687.png

Burada Alıcının ödediği değer, sattığınız fiyattır. İsterseniz ilk görselde gözüken En düşük fiyat değerini buraya yazarak kartı kısa bir sürede satabilirsiniz. Fakat benim tavsiyem fiyat grafiğini gözlemleyerek ona göre bir fiyat biçmeniz.

Fiyat grafiğinin altında bulunan Hafta butonuna basın. Burada grafiği inceleyerek ortalama fiyatın ne olduğunu belirleyin.
1658065631886.png

Örneğin bu arkaplan görseli 3 gün önce 4.20 TL'yi görmüş. En düşük fiyat ise şu an 4,08 TL. Grafiğe bakacak olursak ben bunu 4.20 TL'den koyarsam bir süre sonra satılır gibi duruyor zira fiyat bu aralıkta gidip geliyor. Bazı kartlarda grafik çok inişli çıkışlı olabiliyor. Bu kartların tam dipte sattığınız zaman boş yere zarar ediyorsunuz. Eğer sık sık fiyatı yükseliyorsa yüksek fiyattan koyabilirsiniz. Satılması daha uzun sürecek fakat daha çok kazanacaksınız.

Daha iyi anlamanız için bir örnek daha vermek istiyorum.

1658065849232.png

Bu anahtar şu an en ucuz 13,86 TL. İsterseniz fiyat grafiğine bakalım.

1658065890798.png

Aylık fiyat grafiğinden de görüleceği üzere bu anahtar eskiden daha pahalıymış, düşmüş ve şu an yükselişte gözüküyor. Bu yüzden ben bunu bir süre önceki fiyatına, yani daha pahalıya satışa sundum. Tabi bu bir miktar risk demek. Ben kartın fiyatının yükseleceğini düşünerek daha pahalıya koydum.

Fiyat grafiğinin zaman düzlemini tümü olarak ayarladığımda ise bu anahtarın tüm zamanların en düşük fiyat seviyesinde olduğunu görüyorum.
1658066042462.png

Bu örnek diğerine nazaran biraz daha karışık oldu fakat anladığınız düşünüyorum. Eğer ben bunlarla mı uğraşacağım diyorsanız direkt olarak en düşük fiyattan satabilirsiniz. Size kalmış.

Envantere girdikten sonra satmak istediğiniz kartın üzerine tıklayın. Ben tüm kartlarımı sattığım için envanterimde bulunan arka plan üzerinden göstereceğim. Zaten aynı mantık.

Çift tıkladıktan sonra sağ altta açılan kısımdan sat butonuna basın.
Eki Görüntüle 1454002
Eki Görüntüle 1454004
Burada alıcının ödediği değer, sattığınız fiyattır. İsterseniz ilk görselde gözüken en düşük fiyat değerini buraya yazarak kartı kısa bir sürede satabilirsiniz. Fakat benim tavsiyem fiyat grafiğini gözlemleyerek ona göre bir fiyat biçmeniz.

Fiyat grafiğinin altında bulunan hafta butonuna basın. Burada grafiği inceleyerek ortalama fiyatın ne olduğunu belirleyin.
Eki Görüntüle 1454012
Örneğin bu arka plan görseli 3 gün önce 4.20 TL'yi görmüş. En düşük fiyat ise şu an 4,08 TL. Grafiğe bakacak olursak ben bunu 4.20 TL'den koyarsam bir süre sonra satılır gibi duruyor zira fiyat bu aralıkta gidip geliyor. Bazı kartlarda grafik çok inişli çıkışlı olabiliyor. Bu kartların tam dipte sattığınız zaman boş yere zarar ediyorsunuz. Eğer sık sık fiyatı yükseliyorsa yüksek fiyattan koyabilirsiniz. Satılması daha uzun sürecek fakat daha çok kazanacaksınız.

Daha iyi anlamanız için bir örnek daha vermek istiyorum.

Eki Görüntüle 1454020
Bu anahtar şu an en ucuz 13,86 TL. İsterseniz fiyat grafiğine bakalım.

Eki Görüntüle 1454023
Aylık fiyat grafiğinden de görüleceği üzere bu anahtar eskiden daha pahalıymış, düşmüş ve şu an yükselişte gözüküyor. Bu yüzden ben bunu bir süre önceki fiyatına, yani daha pahalıya satışa sundum. Tabii bu bir miktar risk demek. Ben kartın fiyatının yükseleceğini düşünerek daha pahalıya koydum.

Fiyat grafiğinin zaman düzlemini tümü olarak ayarladığımda ise bu anahtarın tüm zamanların en düşük fiyat seviyesinde olduğunu görüyorum.
Eki Görüntüle 1454029

Bu örnek diğerine nazaran biraz daha karışık oldu fakat anladığınız düşünüyorum. Eğer ben bunlarla mı uğraşacağım diyorsanız direkt olarak en düşük fiyattan satabilirsiniz. Size kalmış.

Hocam anladım da şeyi anlamadım fiyatı alıcının ödediğine göre mi koyucaz yoksa direk grafiğe göre mi koyucaz yani 1 liraya koyuyosun 30 kuruş artıyor ya alıcının ödediği gibi örnek veriyorum.

Hocam anladım da şeyi anlamadım fiyatı alıcının ödediğine göre mi koyucaz yoksa direk grafiğe göre mi koyucaz yani 1 liraya koyuyosun 30 kuruş artıyor ya alıcının ödediği gibi örnek veriyorum.
Anlayamadım. Alıcının Ödediği kısmı, kartı ne kadara satacağınızdır. Adı üstünde, "Alıcının Ödediği". Steam komisyon aldığı için Sattığınız fiyat ile Kazandığınız miktar aynı değildir. Sizde farkedeceksiniz ki "Alıcının Ödediği" kısmında yazan değer, her halükarda "Aldığınız" kısmındaki değerden yüksek olur. Grafikte bulunan değerler Satılan fiyatlardır. Yani "Alıcının Ödediği" kısmındaki değerdir. Grafiğe göre yorum yapıp, belirlediğiniz fiyatı "Alıcının Ödediği" kısmına gireceksiniz. Ardından onay vereceksiniz.

Anlayamadım. Alıcının ödediği kısmı, kartı ne kadara satacağınızdır. Adı üstünde, "alıcının ödediği". Steam komisyon aldığı için sattığınız fiyat ile kazandığınız miktar aynı değildir. Sizde fark edeceksiniz ki "alıcının ödediği" kısmında yazan değer, her halükarda "aldığınız" kısmındaki değerden yüksek olur. Grafikte bulunan değerler satılan fiyatlardır. Yani "alıcının ödediği" kısmındaki değerdir. Grafiğe göre yorum yapıp, belirlediğiniz fiyatı "alıcının ödediği" kısmına gireceksiniz. Ardından onay vereceksiniz.

1658086780429.png

Tamamdır ben yanlış anlamışım fiyatları bu şekilde koydum eğer hepsi alınırsa 2 katı kar etmiş oluyorum kartlar satılınca 12.43 lira oluyor 3 oyunu aldığımda 6.30 tutmuştu keşke yaz indiriminde yapsaydım 3-4 katı kar edebilirdim sanırım.

İndirimler gelince yapmaya devam edeceğim.

Son düzenleme:
İndirimler gelince yapmaya devam edeceğim.
Birtakım hentai oyunlarında şu an indirim mevcut.

Biraz göz gezdirdim.
Hentai Killer, Hentai Girl Fantasy, Hentai Girl Karen, Hentai Girl Linda, Hentai Girl Hime ve son olarak Hentai Girl. Bu oyunlar da önceki mesajlarda yazmış olduğum 3 Zup oyunu gibi her halükarda kâr edeceğiniz oyunlar. Ben de bu mesajı yazarken satın alıp kart düşürmeye başladım. İsterseniz siz de bakabilirsiniz. İndirim 20 saat sonra bitiyor haberiniz olsun.

Geri
Yukarı