Steam "Kart hakkınız kalmadı" Sorunu

Bu konuya bende yabancıyım. Benimde hesabımda tüm oyunlarda "kart hakkınız kalmadı" yazıyor. Ama HIZLANDIRMA PAKETİ diye de bir karın ağrısı var, o nedir ki? Tıkladığımda bir çom oyun açılıyor ve bu oyunlar için hızlandırma paketleri uygun diyor. Anlamadım açıkçası?

Bu konuya bende yabancıyım. Benim de hesabımda tüm oyunlarda "kart hakkınız kalmadı" yazıyor. Ama HIZLANDIRMA PAKETİ diye de bir karın ağrısı var, o nedir ki? Tıkladığımda bir çom oyun açılıyor ve bu oyunlar için hızlandırma paketleri uygun diyor. Anlamadım açıkçası?

Hangi program, peki nasıl yapılıyor?

Steam'de her koleksiyon kartı için 5 Level seviye atlaması bulunur. (özel seriler hariç etkinlik vs)
Her seviyenin bir rozeti vardır ve rozetleri kasmak için 5 ila 12+ arasında her biri birbirinden farklı kart gerekir.
Oyunu oynadığınızda belirli bir sayıda koleksiyon kartı verir.(5 kart istiyorsa 3 kartını alabilirsiniz)
Geri kalan kartları satın alarak ya da arkadaşlarınızdan takas ile alarak rozeti alabilirsiniz.
ya da bahsettiğim gibi bot gibi servisler kullanabilirsiniz. (Steam arkadaş aramaya Level bot yazınca çıkıyor yapmayalı uzun zaman olduğu için bir servis öneremiyorum)
Ben eskiden servisten kartları Steam gems ile satın alıyordum.(program değil arkadaş ekleyip komutlarını yazarak ticaret yapıyorsunuz size takas atıyor.)
Her rozet işlemesi size 100XP verir ve aldığınız toplam Level'e göre bir sonraki Steam Level atlatma için istenilen XP artar.

örnek olarak görsel yükledim

1.PNG
2.PNG
3.PNG

Ben olayı çözüm, 1000 cevher ile 1 adet HIZLANDIRMA PAKETİ alıyorsunuz. Daha sonra kart hakkı kalmayan, istediğiniz bir oyuna hızlandırma paketi ile kart açıyorsunuz. Şansınız yaver giderse eksik kartınız tamamlanıyor. Satın almak isterseniz de eksik kartlar ise 25kr ile 70kr arasında değişiyor. Rakamın küçüklüğü sizi yanıltmasın, tamamı ile para tuzağı. Alışırsanız aylık baya bir meblağ yedirirsiniz.

Toplayabileceğiniz kart sayısı kısıtlıdır. Örneğin bir oyunda 10 kart varsa 5 tane düşürebilirsiniz. Hesaba para atıp diğer kartları pazardan satın almanız gerekir rozet yapacaksanız.

Ben olayı çözüm, 1000 cevher ile 1 adet HIZLANDIRMA PAKETİ alıyorsunuz. Daha sonra kart hakkı kalmayan, istediğiniz bir oyuna hızlandırma paketi ile kart açıyorsunuz. Şansınız yaver giderse eksik kartınız tamamlanıyor. Satın almak isterseniz de eksik kartlar ise 25kr ile 70kr arasında değişiyor. Rakamın küçüklüğü sizi yanıltmasın, tamamı ile para tuzağı. Alışırsanız aylık baya bir meblağ yedirirsiniz.
Umarım hızlandırma almak gibi saçma bir yola başvurmazsınız <3 Yukarıda güzel güzel anlattım. Sizin tercihiniz tabii ne diyeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun aldığında (ücretli-ücretsiz) kart hakkı verilir. 5 kartlı oyuna 3, 9 kartlıya 4 falan veriyorlar. Gerisini parayla tamamlıyorsun. Veya 3 lira falan sanırım paket alıyorsun ordan foil kart çıkma ihtimali dahil rasgele kartlar çıkıyor. Direk istediğin kartı almak daha mantıklı. Ego tatminliğinden başka bir şey değil. Ciddi bir trader olmadığın sürece fazla odaklanmanı önermem 113 yaptık aynı saç uzatmış gibi nasıl yaptın sonrasında neden yaptın diyorlar. :D
Ayda 1 booster pack veriyorlar rasgele seviyen ne kadar yüksekse yüzdesi o kadar artıyor ama boş yani foil gelirse 2-3 lira falan geliyor.

Peki.
Umarım hızlandırma almak gibi saçma bir yola başvurmazsınız <3 Yukarıda güzel güzel anlattım. Sizin tercihiniz tabii ne diyeyim.
İletinizi şimdi okudum, yok almadım duruyor öyle ama almayı düşünüyordum. Uyarınız iyi oldu. Peki bu konuda bilgili görünüyorsunuz. Size izninizle bir kaç sorum olacak.
Bende Steam hesabı yaklaşık 10 senedir var, kampanya oldukça oyun alıyordum, yaklaşık 100 oyun var ama ki bayağı popüler oyunlar. Ama iş nedeni ile hiç oynayamıyordum, dursun bir gün lazım olur mantığı.... Şimdi pandemi sebebi ile sürekli evdeyim, homeoffice çalışıyorum ve Steam olayına giriş yaptım. Bu cevher olayı dikkatimi çekti. İzninle sorularıma geçeyim;
* Bu cevherlerle mesela başka ne yapılabilir? Bende 1300 küsür cevher var örneğin. Hızlandırma almayın diyorsunuz, başka ne yapabilirim, ne işe yarar?
* Kartları toplayıp level kasmaktansa, satmak daha mı mantıklıdır? Kartlarla başka ne yapılabilir?
* Steam'de level kasmak önemli midir? Hızlandırma paketi kullanmayın diyorsunuz. Yani eksik kartları bir şekilde 25-50krş'a alıp level kasmayı mı önerirsiniz, ileride dönüşü olur mu bu level kasmanın?
Baya uzun bir yazı oldu. Sevgilerle:)

Peki.

İletinizi şimdi okudum, yok almadım duruyor öyle ama almayı düşünüyordum. Uyarınız iyi oldu. Peki bu konuda bilgili görünüyorsunuz. Size izninizle birkaç sorum olacak.
Bende Steam hesabı yaklaşık 10 senedir var, kampanya oldukça oyun alıyordum, yaklaşık 100 oyun var ama ki bayağı popüler oyunlar. Ama iş nedeni ile hiç oynayamıyordum, dursun bir gün lazım olur mantığı... Şimdi pandemi sebebi ile sürekli evdeyim, homeoffice çalışıyorum ve Steam olayına giriş yaptım. Bu cevher olayı dikkatimi çekti. İzninle sorularıma geçeyim;
* Bu cevherlerle mesela başka ne yapılabilir? Bende 1300 küsur cevher var örneğin. Hızlandırma almayın diyorsunuz, başka ne yapabilirim, ne işe yarar?
* Kartları toplayıp Level kasmaktansa, satmak daha mı mantıklıdır? Kartlarla başka ne yapılabilir?
* Steam'de Level kasmak önemli midir? Hızlandırma paketi kullanmayın diyorsunuz. Yani eksik kartları bir şekilde 25-50krş'a alıp Level kasmayı mı önerirsiniz, ileride dönüşü olur mu bu Level kasmanın?
Bayağı uzun bir yazı oldu. Sevgilerle:)

* Bu cevherlerle mesela başka ne yapılabilir? Bende 1300 küsur cevher var örneğin. Hızlandırma almayın diyorsunuz, başka ne yapabilirim, ne işe yarar?

+ Cevherleri bahsettiğim botlar ile takas için kullanabilirsiniz ya da size lazım olan bir kartı/ koleksiyonu almak için başka traderlerle (bu işi yapanlarla) takas gerçekleştirebilirsiniz.

* Kartları toplayıp Level kasmaktansa, satmak daha mı mantıklıdır? Kartlarla başka ne yapılabilir?

+Kartlarla Level atlamaktan başka elde edeceğiniz bir çıkar yok eğer Level için çabalamak istemiyorsanız çıkardığınız kartları satarak başka oyunlar işçin biriktirebilirsiniz şanslı iseniz nadir kartlardan çıkarıp 3-5 gibi fiyatlara satabilirsiniz, bazı kartlarda bunların fiyatları çok daha yükselebiliyor karta bağlı.

* Steam'de Level kasmak önemli midir? Hızlandırma paketi kullanmayın diyorsunuz. Yani eksik kartları bir şekilde 25-50krş'a alıp Level kasmayı mı önerirsiniz, ileride dönüşü olur mu bu Level kasmanın?

+Ben Steam'de Level'i birazcık kastım ve bıraktım Level kasmak için sadece koleksiyon kartı gerekmiyor bir etkinlikte 50.000 XP'den fazla kastıgımı biliyorum. Level kasmak gibi bir amacınız varsa en ucuz koleksiyon kartlarını alıp tamamlamanızı öneririm (oyunun sizde olmasına gerek yok)
Ben Level kastım çünkü Steam'de oyunlar için rehber ve öneriler yapıyorum bunları ve bunun gibileri sergilemek için vitrin yerine ihtiyacım vardı.
Bknz ( Steam Community :: P1S4GOR ) sizin böyle bir kullanımınız yoksa kasmanıza gerek yok bence.

Bir de site öneriyim STC Set Prices girdikten sonra set price tıklayın ardından almak istediğiniz koleksiyonun yanında yer alan b linkine tıklayın oradan Steam'e yönelndirileceksiniz direkt
vbvbv.PNG
olarak satın alabilirsiniz.

Son düzenleme:

+ Cevherleri bahsettiğim botlar ile takas için kullanabilirsiniz ya da size lazım olan bir kartı/ koleksiyonu almak için başka traderlerle (bu işi yapanlarla) takas gerçekleştirebilirsiniz.

+Kartlarla Level atlamaktan başka elde edeceğiniz bir çıkar yok eğer Level için çabalamak istemiyorsanız çıkardığınız kartları satarak başka oyunlar işçin biriktirebilirsiniz şanslı iseniz nadir kartlardan çıkarıp 3-5 gibi fiyatlara satabilirsiniz, bazı kartlarda bunların fiyatları çok daha yükselebiliyor karta bağlı.

+Ben Steam'de Level'i birazcık kastım ve bıraktım Level kasmak için sadece koleksiyon kartı gerekmiyor bir etkinlikte 50.000 XP'den fazla kastıgımı biliyorum. Level kasmak gibi bir amacınız varsa en ucuz koleksiyon kartlarını alıp tamamlamanızı öneririm (oyunun sizde olmasına gerek yok)
Ben Level kastım çünkü Steam'de oyunlar için rehber ve öneriler yapıyorum bunları ve bunun gibileri sergilemek için vitrin yerine ihtiyacım vardı.
Bknz ( Steam Community :: P1S4GOR ) sizin böyle bir kullanımınız yoksa kasmanıza gerek yok bence.

Bir de site öneriyim STC Set Prices girdikten sonra set price tıklayın ardından almak istediğiniz koleksiyonun yanında yer alan b linkine tıklayın oradan Steam'e yönelndirileceksiniz direktEki Görüntüle 860001 olarak satın alabilirsiniz.
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Öyle işi ticarete dökmek gibi bir çabam yok açıkçası. Yine de merak ettiğim şeylerdi bunlar. En azından sayenizde her şeyi öğrenmiş oldum.
En mantıklısı kart satıp, paraya çevirmek. Elimde 150'ye yakın kart var. Ne yapsam bilemedim:) Steam'in de amacı bu aslında. Çakallar :)

Yeni konular

Geri
Yukarı