Steam key ile Steam üzerinden oyun almak arasında fark var mı?

Makaleler
2
Yer
Ankara
Şu ana kadar 2 oyunu God of War ve Batman Arkham City'i key olarak aldım ve ikisi de sorunsuz şekilde çalışıyor. Şunu da ekleyim Steam'in direkt kendi desteklediği bir şey bu key olayı onu biliyorum ama merak ediyorum key ile oyun almak ile oyunu direkt Steam üzerinden almanın bir farkı var mı? Yoksa ikisi arasında hiçbir fark yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu iade edemezsin güvenilir site ve satıcıdan aldıysan sıkıntı yok bazıları çalıntı kredi kartıyla alınmış keyleri satıyor oyun yapımıclarını bunu farkettiği zaman keyleri siliyor.

Key'in sahte çıkması ihtimalini hesaba katmazsak aslında bir fark var. O da eğer hesabınız çalınırsa Steam desteğe hesap sahipliğini kanıtlamanız gerekiyor burada yollayabileceğiniz bilgilerden birisi hesabınızda şu ana kadar kullandığınız bütün keyler veya bunların bir kısmı.

Şu ana kadar 2 oyunu God of War ve Batman Arkham City'i key olarak aldım ve ikisi de sorunsuz şekilde çalışıyor. Şunu da ekleyim Steam'in direkt kendi desteklediği bir şey bu key olayı onu biliyorum ama merak ediyorum key ile oyun almak ile oyunu direkt Steam üzerinden almanın bir farkı var mı? Yoksa ikisi arasında hiçbir fark yok mu?
Puan vermiyor.

@Hypno hocam dediğini tam anlayamadım biraz daha açar mısınız?
Eğer hesabınız çalınırsa ve Steam destek ile hesabınızı geri almak için iletişime geçerseniz sizden bazı bilgiler istiyorlar. Bu bilgiler ise fatura adresiniz, kullandığınız ilk kredi kartı, şu ana kadar key şeklinde oyun/oyunlar aldıysanız onların keyleri. Bu bilgileri isteme sebepleri hesabın gerçekten size ait olduğunu anlayabilmek. Yani aslında key almak bu bakımdan yararlı hesapta aktifleştirdiğiniz oyunların keylerini desteğe kanıt maksadıyla yollayabiliyorsunuz. Steam Destek :: Sahiplik Kanıtının Sağlanması bu sayfada aşağı inerseniz CD keys olarak belirtilmiş.

Hocam puanlarla satın alınan şeylere ihtiyacım olsa parayı oyuna değil onlara harcardım diye düşünüyorum. Zamanında rozetlere yaptığım gibi.

Eğer hesabınız çalınırsa ve Steam destek ile hesabınızı geri almak için iletişime geçerseniz sizden bazı bilgiler istiyorlar. Bu bilgiler ise fatura adresiniz, kullandığınız ilk kredi kartı, şu ana kadar key şeklinde oyun/oyunlar aldıysanız onların keyleri. Bu bilgileri isteme sebepleri hesabın gerçekten size ait olduğunu anlayabilmek. Yani aslında key almak bu bakımdan yararlı hesapta aktifleştirdiğiniz oyunların keylerini desteğe kanıt maksadıyla yollayabiliyorsunuz. Steam Destek :: Sahiplik Kanıtının Sağlanması bu sayfada aşağı inerseniz CD keys olarak belirtilmiş.
Peki hocam God of War'un keyini saklasam yeterli mi? Batman'i alalı 6 yıl oluyor ve keyi elimde değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı