Spora başlayamamak nasıl aşılır?

burakzenn

Femtopat
Daha fazla  
Selam,
Spora başlamak istiyorum fakat önüme çıkan bazı engeller yüzünden her seferinde ertelendi bu isteğim. İdeal kilomda olmadığımı ve estetik görünmediğimi düşünüyorum, ailemle bu konuda defalarca tartıştım, anlattım, ama bir orta yol bulamadım. Kendimce bir şeyler yapmak istiyorum bana yardım edebilecek birileri vardır umarım. İlgilenmek isteyen olursa ig hesabım bur_zenn. Yaşımı yadırganmamak adına DM de söylerim.

Eğer ki spora maddi değil de vakit kaybı vs. olarak görüyorlarsa mental açıdan rahat olmadığını anlatmaya çalış. Açıkçası benim de fiziğim kötüydü ve mentalim çok düşüyordu ve özgüvensiz falandım ama bir şekilde ikna ettim ve başladım. Başlarda çok ciddiye almazlarsa da normal. Sen ailenin sana destek çıkmamasını çok kafana takma ve değişmeye odaklan. Birazcık da olsun değişmeye başlayınca gözlerine çarpmaya başlarsın. Bana öyle oldu. Spora başlamamın üzerinden 4-5 ay geçtikten sonra annem artık ben demeden proteinli yiyecekler hazırlıyordu. Yani demek istediğim tek amacın spor olacakmış gibi lanse etme ve spora başlamanın sebebini sağlıklı olmaya ve psikolojik olarak iyi geleceğine bağla. Eğer ki maddi sorun da yaşıyorsan yaşadığın ilçede ki belediyeye ait aile yaşam merkezlerine bakabilirsin.(Varsa tabii.) Genelde uygun fiyatlı oluyor. En azından pahalı olmadığı için ailen çok karşıda çıkmaz.

Öncelikle yaşınızı kimseden saklamayın, insanların sizi yaşınızla vurması demek onların karaktersizliği. Spora başlayamamayı aşmanın tek yolu hiç durmayıp bildiğiniz spor salonuna gidip kayıt yaptırmak ve o gün başlamaktır. Ertelemek çok korkunç bir şey sürekli döngü içerisinde olacaksınız bu nedenle artık harekete geçip düzenli ve sağlıklı bir şekilde spor yapmanız gerek. Zaten spora başladıktan 1-2 hafta içerisinde ortama ve salona fazlasıyla alışacaksın ve kendiliğinden düzene girecek. Unutmadan söylemek isterim düzgün salonlara gidin merdiven altı dandik salonlara yönelmeyin. Kilonuz için ayrıca diyetisyene gidebilirsiniz sporla beraber size güzel bir diyet programı hazırlayacaklardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı