Steam kış indirimlerinde almayı düşündüğünüz oyunlar

Bütçem olmasına rağmen oyun almayı düşünmüyorum. Kütüphanem biraz oyun yüklü, belki bu bahanem oldu ama dolara geçişten sonra kendilerine luzümsuz ödeme yapmak istemiyorum. Benimle aynı fikirde olan çok oyuncu var, umarım ileride satışları yeteri kadar baltalanınca belki bir şeyler yapma gereği duyarlar.

Steam den oyun alan mı kaldı artık?

Evet hala alıyorum ben oyun. Eskisiyle bir farklı yok ki? Sadece normal fiyatları neyse ona geçti çoğu oyun hala normal fiyatının altında satılıyor.

İndirim derken... Dolar bazlı ne kadar indirim olabilir ki :)

Eskisi gibi %90 indirim olan oyunlar bile olacak en kötüsü %40-%50 indirim olacak.

Bütçem olmasına rağmen oyun almayı düşünmüyorum. Kütüphanem biraz oyun yüklü, belki bu bahanem oldu ama dolara geçişten sonra kendilerine luzümsuz ödeme yapmak istemiyorum. Benimle aynı fikirde olan çok oyuncu var, umarım ileride satışları yeteri kadar baltalanınca belki bir şeyler yapma gereği duyarlar.
Steam, sonrasında EA dolara geçti, önümüzdeki günlerde hiçbirinin dolara geçmeyeceğinin garantisi yok, burada suçlanması gereken firmalar değil. Bugüne kadar Türk halkı olarak oyunları bedavanın bir tık üstünde oyunlar satın aldık (steamin dolara geçme sebeplerinden biride, yabancıların vpn aracılığyla bizim ülkemizden oyun alması) yani nankörlük etmenin anlamı yok, oyunu yapanlar para kazanacak ki devamı gelsin (kesinlikle başka yöntemlerle oyun oynayanlara lafım yok, ben de yeri geliyor o yöntemle oynuyorum.) Sorunu oyun şirketlerinde aramayın. Satışları baltlanmayacak çünkü eskiden kaç dolarsa oyunlar halada aynı, bu dünyada sadece Türkiye yok.

Steam, sonrasında EA dolara geçti, önümüzdeki günlerde hiçbirinin dolara geçmeyeceğinin garantisi yok, burada suçlanması gereken firmalar değil. Bugüne kadar Türk halkı olarak oyunları bedavanın bir tık üstünde oyunlar satın aldık (Steam'in dolara geçme sebeplerinden biride, yabancıların VPN aracılığyla bizim ülkemizden oyun alması) yani nankörlük etmenin anlamı yok, oyunu yapanlar para kazanacak ki devamı gelsin (kesinlikle başka yöntemlerle oyun oynayanlara lafım yok, ben de yeri geliyor o yöntemle oynuyorum.) Sorunu oyun şirketlerinde aramayın. Satışları baltlanmayacak çünkü eskiden kaç dolarsa oyunlar halada aynı, bu dünyada sadece Türkiye yok.

Şu an Steam'de birçok oyun normal fiyatının daha aşağısına kondu mena fiyatları olarak. Ona rağmen hala nasıl laf ediyorlar anlamıyorum. Onu bile yapmayıp tüm oyunları Amerikadakiyle aynı fiyata satabilirlerdi isteseler.

Şu an Steam'de birçok oyun normal fiyatının daha aşağısına kondu mena fiyatları olarak. Ona rağmen hala nasıl laf ediyorlar anlamıyorum. Onu bile yapmayıp tüm oyunları Amerikadakiyle aynı fiyata satabilirlerdi isteseler.
Bizim insanımız eskiden beri başka yollarla oyun oynadığı için, oyunlara para verilebilen şeyler olduğunu hala daha kavramış değil. Tabii bir yerde haklılar o da fiyat konusu ama o konuda şirketlerin yapacak bir şeyleri yok, bizim ekonomimiz kötüyse.

Şu an Steam'de birçok oyun normal fiyatının daha aşağısına kondu mena fiyatları olarak. Ona rağmen hala nasıl laf ediyorlar anlamıyorum. Onu bile yapmayıp tüm oyunları amerikadakiyle aynı fiyata satabilirlerdi isteseler.
Birçok oyundan kastın ne? Takip ettiğim iki oyun var ve indirimle dolara geçmeden önce ki fiyatlarına denk geliyor. Şu an da 60 dolar. Ben alabilirim bu oyunu ama öğrenci olan hâlâ evden, babasından para bekleyen genç nasıl alacak? 3 dolarlık oyunları birçok olarak görüyorsanız çuvalla var. "isteselerdi satabilirlerdi" diye bir satış stratejisi olamaz. 1 dolar 30 lira iken böyle bir mantıkla bu pazara da girilmez.

Steam, sonrasında EA dolara geçti, önümüzdeki günlerde hiçbirinin dolara geçmeyeceğinin garantisi yok, burada suçlanması gereken firmalar değil. Bugüne kadar Türk halkı olarak oyunları bedavanın bir tık üstünde oyunlar satın aldık (Steam'in dolara geçme sebeplerinden biride, yabancıların VPN aracılığyla bizim ülkemizden oyun alması) yani nankörlük etmenin anlamı yok, oyunu yapanlar para kazanacak ki devamı gelsin (kesinlikle başka yöntemlerle oyun oynayanlara lafım yok, ben de yeri geliyor o yöntemle oynuyorum.) Sorunu oyun şirketlerinde aramayın. Satışları baltlanmayacak çünkü eskiden kaç dolarsa oyunlar halada aynı, bu dünyada sadece Türkiye yok.
Bedavanın bir tık üstüne aldık olabilir ancak şu saatten sonra ekisi gibi satış yapamayacağı bir gerçek. Steam hareketlerinize bakıyor musunuz eskisi kadar oyun alan arkadaşınız var mı? Yabancıları bu listeden eleyin. Böylede bir gerçek var. Suçlanması gereken elbette Steam ya da oyun yapımcıları değil. Kimin suçlu olduğunu biliyoruz. Öyle ya da böyle olacaktı, sonunda da oldu. 5 kişiye satacağı oyunu 3 kişiye satacak belki de yine arada ki açığı kapatacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı